Havaitsitko, kuinka kätevää

on kurkusta leikata viipaleita juustohöylällä, tasapaksua tulee.
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihanko ensimmäisenä maailmassa sen tänään keksit

Äänestä
  • Arvasin täsmälleen tuon sivalluksen. Toksia.

    Äänestä

Minä laitoin Närpiön kurkusta säilykettä ; ensin keitin tuota maustelientä ja siihen ne etikat ja sokerit.

Pihalta löytyi mustaherukan lehtiäkin sekaan. Nyt on lasipurkillinen odottamassa , viikko pari niin voi kokeilla syyvä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

on kurkusta leikata viipaleita juustohöylällä, tasapaksua tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu