On aina äreän oloinen?
No, koiranaamaksi tietenkin.
Monet julkkikset, joiden nimeä ei täällä saa mainita, ovat tuollaisia.
Äreän,kireän ja tyytymättömän näköisiä ja oloisia, vaikka ovat miten rikkaita ja menestyneitä tahansa.
Siinä sen näkee, ettei raha tuo onnea. Jos et ole tyytyväinen itseesi ja elämääsi sellaisena kuin olet, ei se raha mitään muuta. Kuoleman jälkeen rahalla ja omaisuudella ei ole enää mitään merkitystä.
Minkälaiseksi kutsutaan ihmistä, joka naama
12
103
Vastaukset
- Anonyymi
Monet edelllämainitun kaltaiset ovat lisäksi pihejä ja itsekkäitä. Manipuloivia narsisteja, jotka ovat käyttäneet toisia ihmisiä hyväkseen, saavuttaakseen "menetystä".
Tuollainen "menestys" joka on hankittu epärehellisin keinoin ei voi tuoda onnea! - Anonyymi
Koirat ovat iloisia heppuja, häntä vipattaa ja naamalla iloinen, tai utelias katse. Älä vertaa niitä tympeän näköisiin ihmisiin.
- Anonyymi
Pakko verrata kun se on totta.
Ei esim. yrmeä ajokoira ole mikään iloinen koira, eikä dalmantialainen ole mikään kiltti Disney koira.
Molemmat voivat Purra helposti, kun huonolla tuulella ovat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakko verrata kun se on totta.
Ei esim. yrmeä ajokoira ole mikään iloinen koira, eikä dalmantialainen ole mikään kiltti Disney koira.
Molemmat voivat Purra helposti, kun huonolla tuulella ovat.En ole koskaan nähnyt yrmeän luonteista ja näköistä koiraa. Tietysti silloin hommansa hoitavat, jos tunkeudut niiden reviirille, tai käyttäydyt uhkaavasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole koskaan nähnyt yrmeän luonteista ja näköistä koiraa. Tietysti silloin hommansa hoitavat, jos tunkeudut niiden reviirille, tai käyttäydyt uhkaavasti.
Kyllä koirissakin on ärisijöitä ihan tarpeeksi. Eivät osaa edes sivuuttaa vastaantulijoita, vaan ärisevät koko ajan aivan suotta. Jotkut haukkuvat jokaisen ohikulkijan, vaikka ei olisi mitään syytäkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole koskaan nähnyt yrmeän luonteista ja näköistä koiraa. Tietysti silloin hommansa hoitavat, jos tunkeudut niiden reviirille, tai käyttäydyt uhkaavasti.
Koirat ovat tosi iloisia hännänheiluttajia, iloa päivään saa sellainen tulee vastaan ja touhottaa ympärillä odottaen rapsutuksia.
- Anonyymi
Neuvostoliiton ulkomnisteri Andrei Gromyko räiskähteli aina ilosta suu korviin asti.
Jonnet ei muista........... - Anonyymi
Se metwederi vasta iloinen heppu onkin. Kiva kun sitä jatkuvasti ituttaa...
- Anonyymi
Heh joo..putinin autonominen käsinukke..:P
- Anonyymi
Venäläiset johtajat ovat kaikki järjestään rumia, se on jotenkin yhteydessä pahuuteen ja siihen, että haluavat tappaa muita.
- Anonyymi
Minäkin ajattelin viherpunikin sopivan kuvaukseen. Mutta toinenkin kuvaus on, ja se on naaraspuolisen norsun toisessa päässä.
Mutta ehkä se on sama asia. - Anonyymi
Jep, tonninaamasta- kisa ei toimi istuimissa. Oikeus sellaisissa vaan pitäisi olla pärstää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053161Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391610Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803