Serlan WC-paperi

Anonyymi-ap

Gustav Serlachiuksen vessapaperitehdas Mäntti-Vilppilässä on luopunut kellertävän wc-paperinsa valmistuksesta siinä olevat tekstiilikuidun saantivaikeuksien vuoksi.

Tilalle on kehitetty uusi, mullistava paperi joka pyyhkii kakan vain siitä kohdasta jossa sitä on, eikä poista mitään alueelta jossa ei ole mutään pyyhittävää.

Kuten huipputehoka naamarasva, joka peittää nekin luomet, jotka eivät ole näkyvissä.

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Valmiiksi kustu keltainen paperi lopetettu

      • Anonyymi
        UUSI

        Sillä keltaisella värillä peitetään kyseisen wc-paperin alunperin ruskeaa/harmaaseen taittuvaa väriä, keltainen on väri jolla ruskean värin saa peitettyä parhaiten.
        On ajateltu että keltainen on mukavampi väri kuluttajien mielestä kuin se että jos paperi olisi epätasaisen ruskean/harmaan väristä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      108
      2268
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      66
      1405
    3. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      232
      1198
    4. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      97
      1145
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      11
      1098
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      67
      1045
    7. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      91
      952
    8. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      949
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      938
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      43
      908
    Aihe