Lahteen tulee Fazerin suklaatehdas. Vielä uskaltaa joku tähän kalliiseen maahan investoida. Kiinnostaa mitä Kauhavalla tehdään sen eteen jotta saadaan uusia yrityksiä? Sitten Hannu Marsin ajan ei ole tapahtunut mitään. Pois piti sekin mies saada.
Uudet yritykset
11
638
Vastaukset
- Anonyymi
Totta , Mars oli hyvä kehitysjohtaja.
Ei tänne mitään saada varsinkin kun sama mies, joka vessuloi Ilmasotakoulu asiassa valittiin hallituksen pj:ksi. - Anonyymi
Ainut mitä Mars osasi tehdä oli yrittää kaikin keinoin saada Alahärmäläisiä ja Ylihärmäläisiä yrityksiä siirtymään Kauhavalle. Mitään muuta ei mies saanut aikaiseksi. Keuruulta joutui lähtemään häntä koipien välissä hetken yrittämisen jälkeen. Ristaniemi, Kuoppala, Kurvinen ja Sankelo ovat ne herrat joiden arvovallalla on Kauhavalle saatu uusia yrityksiä muuttamaan.
- Anonyymi
Sankelo ei oo tuonut yhtään mitään Kauhavalle.
Hän oli hississä tai vessassa, kun Ilmasotakoulun case oli salissa.
No joo, on se saanut aikaan homeisen koulun siirtämisen parkkipaikalta toiselle. - Anonyymi
Mitäs uusia yrityksiä? Enempi ollut lähtijöitä mielestäni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sankelo ei oo tuonut yhtään mitään Kauhavalle.
Hän oli hississä tai vessassa, kun Ilmasotakoulun case oli salissa.
No joo, on se saanut aikaan homeisen koulun siirtämisen parkkipaikalta toiselle.Missään vessassa ollut vaan kokoomus ei voinut vastustaa ilmasota koulun lopetusta. Nyt istutaan juhlissa etupenkissä tekopyhinä.
- Anonyymi
Kuoppala ja arvovalta? Sankeloa kiinnostanut koska Kauhavan asiat?. Sama koskien Kurvista. Hannu on pätevä. Kattokaa jottei pakkaa laukkuaan hänkin vielä.
- Anonyymi
Kuoppala leikkii hankehommissa. Nyt kaavoituskin sen alla. Voi pyhä sylvi. Ei siitä mitään tule. Aivan turhaa touhua.
- Anonyymi
Katsoin myös jotta Mars haki kovaa virkaa. Parhaiten pärjännyt Kauhavalla ollut virkamies. Näky kantatien varren kehittämisestä oli oikea. Lumio sai teekoon. Muut lähinnä ylläpitäneet. Uusi kunnanjohtaja täysi vessula. Suunnitelmat tehtiin aikoja sitten kantatietä ajatellen. Miksei niitä ole jatkettu? Mihin näiden Kauhavan virkamiesten aika kuluu??
- Anonyymi
Sankelo on tehnyt yrityspuolella aivan hyvää työtä. Steelcompin ja Markki Oy:n jutuissa ainakin oli lehden mukaan keskeinen tekijä, jos oikein muistan . Ja tais Piristeelinkin asiaa hoitaa. Kurvisen kanssa hyvä pari meidän asioita ajamaan.
- Anonyymi
Vaalitukijat nämä firmat?
- Anonyymi
Onhan se ruohonleikkaajapoika ja koiravahtitytär uusia kovia yrittäjiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322309Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759522Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297510Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816350SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825990Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344986HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084646Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014396Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo892101Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801377