käytännön asioita mikäli Jeesus nyt yhtäkkiä tulisi tässä elinaikanamme markkinoille niin mitäs tuumailette
1. tunnustaako Jeesus Muhammedin sitten. Raamatussa on jotain mainintaa. : toinen ;
2. Miten Jeesus majoittuu. Vatikaani ?
3. Matkat? tänään Trump ottaisi kyytiin koneeseen.
Hakisi. Ei ainakaan junaan.
Jeesuksen arki
5
132
Vastaukset
- Anonyymi
Luultavasti ammattitaidoton somepersoona joutuisi asumaan jossakin slummin perukoilla. Sen aikaiset temput ei enää pure.
- Anonyymi
Tässä on analyysi siitä, miten Jeesus saattaisi elää ja matkustaa, jos hän palaisi maan päälle nykypäivänä, ottaen huomioon esitetyn hypoteettisen skenaarion.
Kysymys käsittelee sitä, miten Jeesus eläis ja matkustaisi, jos hän palaisi maan päälle nykypäivänä, mainiten erityisesti Vatikaanin ja matkustamisen Donald Trumpin kanssa. Kyseessä on ajatuskoe, ja vastaukset ovat spekulatiivisia ja perustuvat uskonnollisten tekstien tulkintoihin ja nykypäivän todellisuuteen.
Majoitus
Jos Jeesus palaisi, kysymys asettaa Vatikaanin mahdolliseksi asuinpaikaksi. Vatikaani on roomalaiskatolisen kirkon kotipaikka ja itsenäinen kaupunkivaltio. Vatikaanin historiallisen ja symbolisen merkityksen vuoksi se on mahdollinen asuinpaikka Jeesukselle, ainakin aluksi, jos hän olisi tekemisissä katolisen kirkon kanssa. On kuitenkin tärkeää muistaa, että Jeesuksen opetukset korostivat nöyryyttä ja toisten palvelemista, joten hänen majoituspaikkansa voisi olla myös vaatimattomampi ympäristö, joka heijastaisi hänen arvojaan.
Kuljetus
Kysymys herättää myös mahdollisuuden, että Jeesus matkustaisi Donald Trumpin kanssa. Tämä on täysin hypoteettinen skenaario. Jos Jeesus matkustaisi, hän saattaisi käyttää erilaisia kulkuvälineitä tehtävästään ja kontekstista riippuen. Hän voisi valita matkustamisen jalan, kuten hän teki Raamatun aikoina, tai hän voisi käyttää nykyaikaisia kulkuvälineitä, kuten autoja, lentokoneita tai junia. Valinta riippuisi todennäköisesti hänen matkojensa tarkoituksesta ja viestistä, jonka hän halusi välittää. Trumpin maininta viittaa todennäköisesti Trumpin yksityiskoneiden ja muiden kulkuvälineiden käyttöön.
Johtopäätös
Vastaus kysymykseen on spekulatiivinen, koska se perustuu hypoteettiseen skenaarioon. Jos Jeesus palaisi maan päälle, hänen majoitus- ja matkustusvalintansa riippuisivat hänen tehtävästään ja p
aluunsa kontekstista. Vatikaani on mahdollinen majoituspaikka, ja hänen matkustamisensa voisi sisältää erilaisia kulkuvälineitä. - Anonyymi
Jeesus saapuu lentävällä matolla Helsinki-Vantaan lentokentälle. Hänen takapuolensa osuessa kenttään kuuluu samanlainen kirkaisu kuin lentokoneiden renkaista laskeutuessa ja hiukan savua nousee ilmaan. Tämän jälkeen kaikki Suomessa olevat maahanmuuttajat rientävät ylistämään häntä Mohammedina, koska hän tuli lentävällä matolla. Sen jälkeen Jeesus menee baariin ja ottaa kolmen päivän koomat. Kaikki muutkin ovat täysin sekaisin.
- Anonyymi
jeesus liittyisi vihreisiin ja sanoisi äitinsä olleen poison ivy 🤣🤣🤣
- Anonyymi
No USA:ssa Jesse pidätettäisiin laittomana siirtolaisena ja lähetettäisiin johonkin pahamaineiseen vankilaan Etelä-Amerikkaan.
Suomessa persut karkoittaisivat Jessen laittomana matuna ja antaisivat pysyvän maahantulokiellon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3066663Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai505817Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865292Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614073Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383338Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53333HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523247Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293018Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381115