Ketä paratiisissa asui

Maailman ensimmäiset ihmiset olivat kommunisteja.
Heillä ei ollut vaatteita, ei kenkiä ja ruokana vain yksi omena.
Silti he luulivat asuvansa paratiisissa.
571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sarjassamme Raamatun satuja ja tarinoita, osa 1.

Evoluutio ei toimi silleen, että tyhjästä pompsahtaa mies ja nainen valmiina jatkamaan sukua.

Äänestä
  • Ensin oli suo, kuokka ja Jussi...

    Äänestä

Roposista koostuvaan elämään sopii koronkiskuri.

Äänestä

Paratiisi oli täynnä ruokaa. Se omena oli ainoa, mihin ei saanut koskea.
Toki vassarien touhuiltahan se kuulostaa. Silti piti saada ainoa mihin ei saanut koskea, koska oli liian köyhää ilman sitä. Piti "varastaa nälkään".

Äänestä

Ei kai aloitus ole Radio Jerevanilta varastettu :-D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maailman ensimmäiset ihmiset olivat kommunisteja.
Heillä ei ollut vaatteita, ei kenkiä ja ruokana vain yksi omena.
Silti he luulivat asuvansa paratiisissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu