Sen tietää että osui ja upposi, kun ay-pomo alkaa kitistä....hahahahaaa.
Ja minä en ole edes persu, mutta nautin tästä.
Purra niputti ay-mafian
18
130
Vastaukset
- Anonyymi
Persuporvari Purra ei niputa ketään.
- Anonyymi
Pystyy kusettamaan aloittajan tasoisia Persuja.
Pitää olla tavallisen ulkona ja yksinkertainen, että kuvittelee että porvarit ajavat duunareitten etuja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pystyy kusettamaan aloittajan tasoisia Persuja.
Pitää olla tavallisen ulkona ja yksinkertainen, että kuvittelee että porvarit ajavat duunareitten etuja.Fakta.
- Anonyymi
- AKT:n Kokko sanoi aika selvästi, etteivät halua Suomalaisia-Duunareita töihin .
- "" meillä on jo 40 % -kuljettajista HALPIS-Mamuja ja Suomalaisia ei oteta ""
- SDP:n ja LaitaVasemmiston AY-MAFIA - Vihaa Suomi-Duunareita - ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fakta.
Kyllä ottaa teillä köyhillä demareilla koville...heheheee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pystyy kusettamaan aloittajan tasoisia Persuja.
Pitää olla tavallisen ulkona ja yksinkertainen, että kuvittelee että porvarit ajavat duunareitten etuja.En ole eläessäni kannattanut ketään puoluetta olemalla fanaattinen ideologian sokaisema aivoton tollo, kuten esim Sinä, mutta mulla on pitkä
kokemus työelämästä! Lienee niin pitkä, ettei edes isukillasi ole niin pitkää ikää.
Se, minkä huomasin jo aikapäiviä sitten, oli se, ettei yhdestäkään liitosta ole yhdellekkään duunarille mitään hyötyä, muuta kuin maksaa kuukausittain jäsenmaksuja, että herrat ja rouvat elää leveästi perseet leviten. Ikinä en ole tarvinnut liiton apua missään asiassa ja ne mahtavat palkankorotukset liikkui 1,5 - 2% nurkilla ja saldo oli joskus miinuksella, kun verottaja muisti samalla. Mihin ne mahtavat korotukset meni? No valtiolle.
Tyhmät saa maksaa tyhjäztä, minä lopetin. En ole päivääkään katunut, koska ikinä ei muuta tullut, kun paha mieli. - Anonyymi
Purrakin yrittää esittää muka ett persut on työntekijöiden puolella oleva puolue😂😁🤣🤣
Ei taida monet uskoa, persut kusettivat niin rankasti äänestäjiään, eniten just työssä käyviä ja pienituloisia ihmisiä, jotka oikeasti kuvitteli persujen ajavan heidän etujaan. Purra totesi vaalien jälkeen, ett persuille käy pienituloisilta leikkaaminen ja varakkaammilta ei todellakaan leikata, eikä varakkailta veroteta enemmän, varakkaammille kuuluukin isommat verohelpotukset. Purra on myös vähätellyt heikompiosaisiin kohdistuvia leikkauksia, ettei ne muka niin merkittäviä ole olleet, kummasti kuitenkin ne leikkaukset on heikentänyt heikompiosaisten pärjäämistä ja köyhyys on lisääntynyt merkittävästi leikkausten myötä. - Anonyymi
Kaikki pystyy niputtaan sinut köyhän punikin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
- AKT:n Kokko sanoi aika selvästi, etteivät halua Suomalaisia-Duunareita töihin .
- "" meillä on jo 40 % -kuljettajista HALPIS-Mamuja ja Suomalaisia ei oteta ""
- SDP:n ja LaitaVasemmiston AY-MAFIA - Vihaa Suomi-Duunareita - !Lopeta persu se paskansuoltaminen ja hanki mt-ongelmiisi apua!!
- Anonyymi
😂🤣😂🤣 Persu reppana se on kova poika valehtelemaan.
Kyllä Purra jäi toiseksi.- Anonyymi
Näin on.
- Anonyymi
Olipa päivän vitsi hohohot akt ja sakoo muka ajaa suomalaisten duunareitten etuja. Voi pärkkele hihoh punikki Putinin korvien väli toimintoja. Ensin varastavat jäsenten rahat, sit järkkäävät potkut hhhoho ei tuu mitään ku hohotuttaa ja aiheuttavat miljardien menetykset.
- Anonyymi
Eikös putinin puolue ole kokoomuksen sisarpuolue.
- Anonyymi
Akt:n porukka on ihan perseestä ollut jo pitemmän aikaa. Ovat itse huonontaneet esim. lepoaikavaatimuksineen kuljettajien työoloja, ja nukuttavat kuljettajia koirankopeissa aivan turhaan. Jos ajaisivat kuljettajien etuja, niin silloin ymmärtäisi kritiikin.
- Anonyymi
EU sen määräsi, mutta munaton AKT nuoleskeli.
Kovia jätkiä uhoamaan, siihen se jääkin. Sekin yx rääkyjä on taas hiljaa, kun maksetaan hiljasrksi
Suomi-vihaajat ovat sekalaista joukkoa. Siihen kuuluvat niin EU-federalistit kuin putinistit, yhtällailla Suomea monikulttuuristavat liberaalileidit kuin vanhasta lapualaisuudesta aatteensa imevät fasistitkin. Kaikki yrittävät hakata Suomea hajalle omilla kirveillään. On typerää yrittää haukkua mafiaksi liikettä, joka on osa Suomen toimivaa demokratiaa. Suomalaisille duunareilla ja palkansaajille se on tärkeä osa. On typerää Purralta yrittää "niputtaa" ay-liikettä. Pikemminkin kannattaisi yrittää saada ay-liike vähän irti vasemmistopuolueista, jotka käyttäävät duunareita vain vaalikarjanaan ja hyödyntävät ay-liikkeitä omiin globalistisiin tavoitteisiinsa. Globalismi ja glabalisaatiohan ovat tappavaa myrkkyä ay-liikkeelle. Moni duunari sen tajuaa ja on kyllästynyt liberaalileidien johtamiin entisiin tyäväenpuolueisiin.
- Anonyymi
Kun asiasta nautit niin olet sadisti!
- Anonyymi
AKT niputti EKokoomusmafian Purran.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342694Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2562264Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?171383- 1151052
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003- 94995
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13892Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50741Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732