https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011371994.html
Tarvitseeko sanoa enempää.
Espoon uimala
16
664
Vastaukset
- Anonyymi
Voi vaan kuvitella sitä sirkusta, joka on täällä 10-20 vuoden päästä...
- Anonyymi
Suomalaiset ovat käy uimahalleissa ainakin sata vuotta, eikä tällaisia vaikeuksia ole ollut ennen muslimien tuloa. Nyt joku uimahalli on uudistanut sääntöjään niin, että saunassakin saa pitää uimapukua ja suihkujen ympärille näkösuojat. Nämäkin ”tärkeät” uudistukset selitellään sillä, että nykynuoriso vaatii tällaista. Todellisen syyn arvaamiseen ei varmaankaan mitään Einsteinia tarvita. Ne ovat nämä KULTAMUNAT, joiden vaatimukset menevät aina KantaSuomalaisten edelle. Eikä nämä uudistukset sitä paskomista lopeta kuitenkaan.
- Anonyymi
Somaaaaliviikko, voi helvetti. Puhos, loukku, missä Valkoinen nahka harvinaisuus. Katras koolla, on mustakaapua, pyyhepäätä, yöpaitaa, läpsyvää sandal, jätesäkkiä, imaamia ym dorkaa ja Mölinä & Älämölö 100 % taattu. Kysymys – veikkaus, kuinka moni puikuloista käy virallisesti TYÖSSÄ ? Entä Gela KuninKaskortti, autoetu, 4 – 7 room merenranta, matkakortit, lennot moKatissssu ja Lidl lastaa kärry täyteen muonaa-kortti ?
- Anonyymi
Pinnalla
- Anonyymi
Apinat käyvät ainakin maauimaloissa joukkorunkulla.
- Anonyymi
20 vuoden päästä me kaikki makaamme pelkäämässä häkkikellareissa paskat ja kuset housuissa
- Anonyymi
Somput vajaamielislaitoksiin. Se on oikea paikka niille.
- Anonyymi
Mielummin omiin kotimaihinsa täältä loisimasta!" Vajaamielislaitokset"tosi kalliita sijoituspaikkoja ja jo täytetty punikeilla ja muilla kotimaisilla hörhöillä.
- Anonyymi
missä vaiheessa tuo siirtyy liikenteeseen vai onko jo siirtynyt 😠 kaikille ajokortti
- Anonyymi
Upea, uusi kulttuuri on tullut Suomeen jäädäkseen. Suomi nousuun, hihihiiiihihi......
- Anonyymi
Kaikki alttaat paskottunna umpeen
- Anonyymi
Suomessa halutaan ratkaista tämäkin oneglma väärällä merkitystasolla. "Monikielistä materiaalia on olemassa jonkin verran, mutta ei riittävästi." Lukutaidottomia 66 pisteen ÄO:lla varustettuja ei paljaoa auta vaikka kyltit olisivat hepreaksi ja urduksi.
- Anonyymi
usumge
- Anonyymi
Käsittämätöntä että länsimaat paskotaan elätettävillä ja sivistymättömillä ihmisillä ja vielä maksetaan siitä. Esim Pohjois Euroopan turvallisuus, hyvinvointi ja oma kulttuuri on alas ajettu ikuisiksi ajoiksi. Mikä joitain ihmisiä oikein vaivaa, mikä on tämän hölmöilyn tarkoitus?
- Anonyymi
Vaan oppivatko?
Kannattaa käyttää yksi ilta käymällä vaikka siellä surullisen kuuluisassa Espoon Leppävaaran uimalassa. Tai missä tahansa uimarannalla, jossa on paljon kehitysmaista tulleita tulijoita. Silloin näkee totuuden sen harson läpi, jota meille (teille) yritetään tarjoilla kummallisten selitysten kera.
Ruotsissa tämä asia on tiedetty jo ainakin pari kymmentä vuotta. Kun kehitysmaista tulleet tulijat pääsevät uima-altaalle tai rannalle, niin niiden päässä tapahtuu oikosulku. Tolkku ja perus rauhallisuus häipyy. Tila muuttuu kaaokseksi. Altaiden reunoilta hypitään ihmisten niskaan, toisen päätä painetaan veden alle, housuja revitään jaloista, paskannetaan ja kustaan altaaseen, juostaan kuin vähä-älyiset, kukkaistutukset heitellään altaaseen, sytytetään nuotio altaan reunalle, mölytään kuin apinalauma ja laitetaan pystyyn joukkotappelu.
Tähän osallistuvat kaikki, niin säkkiämmät kuin shorteissa keekoilevat miehet, nuorukaiset, mummot ja vaarit, aivan kaikki. Uima-allas-älämölö ei katso ikää, sukupuolta eikä säätyä. - Anonyymi
Uli uli uimari uli...
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585524KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1953537Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222355Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182338Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91108- 1021028
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT621007Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu18992Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79945- 80937