Löytyyhän maukujia ettei makseta palkkaa niin perusta yritys ja maksat työntekijöille helvetinmoista palkkaa.
Maukuu että ei makseta palkkaa
Anonyymi-ap
7167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Yhden ukon tiedän ni teki varm 40 vuotta omiin nimiin timpurin hommia ja yhteydet maaseudulla maanviljelijöihin,ei tarvinnu ilmoitella lehdissä mitään kun viidakkorumpu toimi.Toi ukkeli myös valmisti sahtia ni tiedä häntä vaikka ton ansiosta poiki sitten myös raksahommia. Parisuhteessa elää.
Työtöntä köyhää alkaa heti vituttaan jos joku kirjoittaa kuinka toiset tekee töitä.Kädet ristissä möllöttää kotona koska se kelasossuraha tulee,mitään muuta ei ole syötäväksi kuin makaronia kun kaikki rahat menee kaljaan ja sauhuihin.Toki löytyyhän henkilöitä jotka hakenut töitä mut prkl ei tärppää nooh keräilee tölkkejä ni säilyy kunto ja valmistelee ruokia.
Palkalla voi maksaa köyhyyttä. Mutta on myös muita tapoja rahoittaa köyhänä olemista. Kaikki eivät kuitenkaan osaa täyttää papereita ja ovat siksi valinneet köyhänosan tekemällä töitä.
Lain mukaan molemmat ovat oikein, koska laki mahdollistaa paperiköyhyyden.
Niinkuin järin suuret tulee esim, kelan peruspäiväraha,asumistuki+toimeentulotuki.Vaikka ammattimies duunari ni kyllä saa karvan päälle 3000eur käteen tehtaassa+puoliso töissä ja saa sen 2200eur käteen ni pariskunnalla nettotulot 5000eur kk.Sossu elätit huutelee niinkuin sitä rahaa mukamas paljonki tulis.
Ai että kun pääsisi yritykseen tekemään työtä ilman palkkaa niin olisi loistava mahdollisuus aiheuttaa mahdollisimman paljon sabotaasia & ongelmia!
Työntekijät saavat poikkeuksetta palkkaa. Ala yrittäjäksi, niin voit sabotoida kenenkään estämättä.
Niimpä ja jos sabotoinnit mielessä niin siitä voipi tulla lasku ni komiaa kun voutilla vuodesta toiseen.Ei uhoaminen mitään auta vaikka kuinka on työtön köyhä.Työttömällä toki voi olla omaisuutta.