Al Qaida USA.n kouluttama

Al-qaida on USA:n tukema ja kouluttama järjestö alunpitäen.
7610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sil on? Ei ne vissiin opettanu niille et miten saadaan mahollisimman monta siviiliä kerralla pois päiviltä

Äänestä
  • Kyseessä ei ole sen ihmeellisempi asia kuin että USA tuki sissisotaa Afganistaniin tunkeutunutta neukkulaa vastaan.

    Punikkiversion totuudesta voi jättää sille kuuluvaan olemattomaan arvoonsa.

    Äänestä

  • jep! kirjoitti:

    Kyseessä ei ole sen ihmeellisempi asia kuin että USA tuki sissisotaa Afganistaniin tunkeutunutta neukkulaa vastaan.

    Punikkiversion totuudesta voi jättää sille kuuluvaan olemattomaan arvoonsa.

    NYT selvitys:

    "New York Times paljasti että Yhdysvallat sekaantui Afganistanin sotaan ennen Neuvostoliittoa. Tarkoituksena oli houkutella NL tuomaan sotajoukkojaan maan hallituksen tueksi ja sillä tavoin pilaamaan maineensa kaikkien kunnon liberaalien silmissä."
    http://agricola.utu.fi//nyt/arvos/tekstit/53.html

    Äänestä

Ja kuninkaalliset USA n ja Israelin johdon myöntävät Saudit!

Äänestä

Pohjois-Amerikan laiton/salainen hallitus ei luota kehenkään Al-Quaidaan kun asennellaan pommeja metroihin ja linja-autoihin. Siihen löytyy todella ammattitaitoiset spesialistit CIA:lta, Englannin MI5:sta ja vaikka minkä Euroopan maan salaiselta tiedustelupalvelulta. Al-Quaida on vain propagana ase jolle kaikki väitetään perustuvan. Kuitenkin lankoja heiluttaa koko ajan illuminati ja kansaa viedään kuin pässiä narussa ja kukaan ei huomaa mitään. Tai siis huomaa mutta vain pieni marginaali ihmismassasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muistutus kirjoitti:

Al-qaida on USA:n tukema ja kouluttama järjestö alunpitäen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu