Näin siis RKP-Suomessa, jossa eliitit senkun porsukuttaa ja natsihallitus tuhoaa suomalaisia RKP-lahtarien apupuolueina.
Pressa CIA-agentti, Kokoomuspersut putinin puolueet, Halla-aho supo venäjän agenteja, RKP fasistieja
10
154
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi EU ei lopeta tätä fasistien mellastusta hallintovallassa Suomessa ja palauta maatamme kuriin ja järjestykseen tasa-arvoiseksi valtioksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/haku?keyword=lahtarien- Anonyymi
tuo on jännä että Halla-aho paljastui Putinin asiapojaksi...?
- Anonyymi
venäjä on monarkia, kiitos putelle.
- Anonyymi
poistit sitten vastauksen
- Anonyymi
vastaukset poistuu
- Anonyymi00008
RKP-lahtarien maa... eli RKP-suomi joukkohautojen-maa... se Vierumäkikin thetiin urheiluopiasto joukkohautojen päälle että lahtarihenki on varmasti joka urheilijalla?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16974893/suomi---joukkohautojen-maa
Hennalassakin jokin vastaava... mutta näitöähän on koko Suomi täynnä..- Anonyymi00009
Suomi joukkohautojen maa
Euroopas vain 3 maata täplitettyjä surmattujen ihmisten joukkohaudoilla, Espanja, Suomi ja Venäjä
Vierumäellä haudataan 50 lahtarien tappamaa ihmistä pois tehtaan pihasta. Vastaavia ja isompia joukkohautoja Suomi täynnä
Ei ole kunniaksi Suomelle
RKP-lahtareita tehtailijat? varmaan kaikkien sen ajan tehtaiden alueille lahdattu työläisiä
kansa vaan vaikenee , ennen he tiesi muttei uskaltaneet puhua, ja nyt ei enää edes nykyajan bimbot tiedä mitään
Hautamuistomerkin mukaan piti vainajia olla päälle 300, mutta löytyi oikeasti vain 50.
olisiko eliitti-lahtari vähän leveillyt, nousi arvossa kun enemmän lahdattuja?
Suomessa punaisia surmattiin vain n. 50 % työväen miesväestöstä
Ja kuinka lyhyessä ajassa se tapahtui Suomessa ja vertaa aikojen pituuksiin Espanjassa ja Venäjällä ja Suomessa uhrit oli lähes kaikki aseettomia vankeja, noissa kahdessa oli moninverroin isommat taistelutappiot kuin Suomessa. Prosentteja ei voi verrata muuten kuin valehtelumielellä.
Vapaussodassa 1918 ja seuranneessa vankileirien tapahtumissa kuoli n. 30000 ihmistä
vankileireillä ammuttiin ja kuoli nälkään 14 000 ihmistä.
Kokoomus lahtareille sulka hattuun
Onhan muuallakin maailmassa, Kanadassa.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008011417.html
Siellä sentään pääministeri pahoittelee tapahtumia, että pikku hiljaa sivistys hiipii siihenkin maahan.
Venäjän ei tarvitse katua alkuperäiskansojensa joukkotuhontaa koska sitä ei ole siellä ollut
Nyt on valkoiset lahtarit saaneet silmäänsä tarpeeksi tuosta muistomerkistä ja hauta halutaan hävittää. Mitä siellä onkaan 103 vuotta tapahtumien jälkeen: nappeja, rättejä ja kenkärahjoja, sekä tietenkin lahtareiden luoteja! Lisäksi kaikki vainajat häväistiin kirkon toimesta. Missä olivat papit vuonna 1918? Tietenkin ampumassa punikeiksi nimittämiä IHMISIÄ. Silloin oli puolet valittu, miksi NYT piti vainajien muisto häpäistä siirtämällä jäänteet kirkon maahan ja siunattii raadot JEESUSTA hokemalla, kun ei silloinkaan hoettu!
Punaisten muistomerkki ja joukkohauta sijaitsivat Heinolassa Vierumäellä Versowoodin saha-alueen (ent. Kollin saha) keskellä. Sinne haudattu yli 200 punaista, jotka kaatui valkoisia vastaan taistelussa.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Punaisten_muistomerkki_(Heinola)
Vierumäen taistelu
https://fi.wikipedia.org/wiki/Vierumäen_taistelu
Taistelussa kaatuneiden punaisten lukumäärä ei ole tiedossa, mutta muistitiedon ja arkistolähteiden perusteella Vierumäen joukkohautaan haudattiin n 200–280 punakaartilaista, joista suurin osa teloitettuja
Heinolan miehittäneitä valkoisten joukkoja komentanut Georg Londén laski taistelua seuranneena päivänä 208 kaatunutta punaista.
Vierumäen joukkohauta
Vierumäellä kaatuneet ja teloitetut kerättiin taistelun jälkeen maanteiden varsilta ja haudattiin Laukkalankankaalle, joka myöhemmin nimettiin Hautapelloksi. Joukkohaudassa on yli 300 vainajaa. Lisäksi paikallisia työväenaatteen ja punaisten kannattajia kerrotaan ammutun haudan reunalla.
taistelupaikalle syntynyt joukkohauta on jäänyt Versowood Oy teollisuusalueelle.
https://www.google.fi/search?q=punaisten hauta siirretään&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=jajAWuz0O4axX7y2qKAH
Sama lyhennettynä:
https://tinyurl.com/yd3p8fv4
Punaisten joukkohautoja alkuperäisillä paikoillaan vain Heinolassa ja Hollolassa
https://www.itahame.fi/Uutiset/art2311655
Kova yhteenotto Vierumäellä
Vierumäellä taisteltiin ankarasti keväällä 1918, sisällissodan viimeisinä verisinä viikkoina. Punaiset vetäytyivät Heinolasta etelään ja valkoiset yrittivät katkaista perääntyvien reitin
Punaisten lähdettyä valkoiset vievät omat kaatuneensa kirkkomaiden multiin. Punaiset haudattiin kunnan omistamalle pellolle
Sama olisi edessä vielä Joensuun Siilaisilla.
Papit valitsi puolensa.
Pyhä sota, Saatana ja Harmageddon uskonto Suomen sisällissodassa
"Pyhä sota. Sellainen meillä nyt on Jumalan kiitos! Kun meillä nyt kerran on sodan välttämättömyys, josta ei filosofoimalla pääse, niin olkoon Jumala kiitetty, että sotamme ei ole mikään militaristinen ryöstösota – vaan että se on jumalalliseen järjestykseen kuuluva Esivallan miekan käyttö pahojen rankaisemiseksi."
Suomen sisällissotaa oli käyty tasan kuukausi, kun kansanedustaja ja pappi Antti Rentola kiitti Jumalaa pyhästä sodasta punaisia vastaan eteläpohjalaisessa Ilkka-lehdessä.
Miehet, jotka vihasivat naisia
https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/pyha-sota-saatana-ja-harmageddon-nain-uskonto-koettiin-suomen-sisallissodassa
"Sitä likaa, mikä täten kasaantui kansamme keskuuteen, ei ole vielä pesty pois. Punaryssien rakastajattaria on suurin osa vapaana. Helsingin valloituksessa lehahti niitä sotalaivoista sadoittain kuin mikäkin likainen kärpäsparvi."
Näin kirjoitti kirkollisessa Kotimaa-lehdessä partioliikkeen isä, myöhemmin rovastin arvonimen saanut Verneri Louhivuori.
- Anonyymi00012
samaako?
- Anonyymi00013
porvari on suomen vihollinen ollut aina
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36812359Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2565403Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153937Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002635Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167900Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271852No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74772Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59736