Syy Perussuomalaisten kannatuksen laskuun

Perussuomalaiset kusetti tavallista työtä tekevää Suomen kansaa.

Expersut ovat vihaisia Riikka Purran ja Perussuomalaisten Suomen kansan kusettamisesta. Siinä syy Perussuomalaisten kannatuksen laskuun.
20164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Expersuja on jo enemmän kuin nykypersuja 🤣

Äänestä

Persuttollit kiukkuaa kun kannatus laskee.

Äänestä
  • Kannattaa sinunkin seurata kannatusmittauksessa muuta kuin äärivihervasudemukommareiden Ravda-lehteä... sillä Perussuomalaisten kannastus on nousussa, TOISIN kuin teillä äärivihervasudemukommareiden.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kannattaa sinunkin seurata kannatusmittauksessa muuta kuin äärivihervasudemukommareiden Ravda-lehteä... sillä Perussuomalaisten kannastus on nousussa, TOISIN kuin teillä äärivihervasudemukommareiden.

    Purran kokoomusta oikeammalla olevat tynkäpersut kerännyt se 1% kaikkein oikeammalla olevia kokkareita ja kepuleita riveihinsä, siis ne patamustimmat porvarit. Työläiset lähteneet sankoin joukoin ja hitaampienkin pako jatkuu.

    Äänestä

Demarit kiukkusi kun kannatus laski Marinin velanoton sekä bileskandaaleiden takia
sääliks käy lasta

Äänestä
  • Ja tämä hallitus ottaa ilman viime kauden vakavia kriisejä enemmän velkaa, itse asiassa Suomen historian eniten 😄

    Äänestä

Persut kusettaa Suomen tavallista työtä tekevää kansaa 👎

Äänestä
  • 👎👎👎

    Äänestä

  • Olipas aika onneton Provo... Totta on ainoastaan se, ettei tavallista työtä tekevään kansaan kuulu yhtäkään äärivihervasudemujen kannattajaa....

    Äänestä

  • Siksi persujen kannatus romahti työelämässä olevien keskuudessa, kokoomuksenkin laski ja SDP:n nousi selvästi korkeimmaksi kertoi Suomen Yrittäjien työelämägallup muutama viikko sitten. Kansa herännyt vihdoinkin kusetukseen.

    Äänestä

Persut syyttää aina muita omista valheista ja teoista

Äänestä
  • "Persut syyttää aina muita omista valheista ja teoista"

    No, sittenhän he toimisivat samalla tapaa, kuin nykyinen oppositio, joka tekee jopa välikysymyksiä omista päätöksistään!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00015

    Äänestä

Kerrotko kuinka SINUN MIELESTÄ kusetti?

Äänestä

Juho Rahkonen kertoi kyselygallupin kertoneen että Purran tynkäpersut on kokoomustakin oikeammalla halussaan leikata hyvinvointivaltion peruspalveluja, mutta eliitin ja elinkeinoelämän veroetuihin ja tukiin nämä veropopulistit ei tahdo millään koskea, vaikka VM, IMF ja OECD Sdp:n lisäksi suosittaa sitä.

Äänestä

Syy Perussuomalaisten kannatuksen laskuun on ainoastaan Perussuomalaiset itse ei kukaan muu 🤣

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Perussuomalaiset kusetti tavallista työtä tekevää Suomen kansaa.

Expersut ovat vihaisia Riikka Purran ja Perussuomalaisten Suomen kansan kusettamisesta. Siinä syy Perussuomalaisten kannatuksen laskuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu