Suomen valtamedia vaikenee
Yhdysvallat hylkäsi WHO:n uuden pandemiasopimuksen – Lue Kennedyn lausunto suomennettuna!
Julkaistu 19.07.2025 11:39, 4963 lukukertaa, 8 kommenttia
Terveysministeri Robert F. Kennedy Jr. ilmoitti Yhdysvaltojen hylkäävän Maailman terveysjärjestön (WHO) tekemät muutokset kansainvälisiin terveyssääntöihinsä (pandemiasopimus) ja sanoi, että ne vaarantavat kansallisen itsemääräämisoikeuden ja pakottaisivat Yhdysvallat ottamaan käyttöön valvonta-, propaganda- ja sensuurimekanismeja väestön hallitsemiseksi. Lue suomennettuna koko lausunto.
https://mvlehti.net/2025/07/19/yhdysvallat-hylkasi-whon-uuden-pandemiasopimuksen-lue-kennedyn-lausunto-suomennettuna/
USA hylkäsi WHO pakkorokotukset
14
221
Vastaukset
- Anonyymi
Ja Suomen lehdistö ei käsittele asiaa mitenkään.
Ja jos….HS osaa kääntää asiat päälaelleen. - Anonyymi
Kuka oli se valtionpäämies joka rahoitti mRNA rokotteet, ja oli valmis käyttämään armeijaa kansansa rokottamiseen pandemian ollessa päällä?
Huutakaa sen nimeä!- Anonyymi
Millä tavalla tämä henkilö on pahempi kuin henkilö, jonka päätös aiheuttaa monien kuoleman?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millä tavalla tämä henkilö on pahempi kuin henkilö, jonka päätös aiheuttaa monien kuoleman?
Nuku vaan rauhassa.
- Anonyymi
Matoaivolla taas keittää yli.
- Anonyymi
Tämän tiimoilta törmäsin varsin hauskaan juttuun; valitettavasti video on jo kadonnut mutta voin laittaa halukkaille sen linkin siihen missä videota ei enää ole.
Otsikon perusteella videossa vaahdottiin siitä että, kaiketi Amerikoista oli puhe, kuolleista 74% olisi rokotettuja; eli rokote on tappava.
Kuulostaa äkkiä luettuna hurjalta, rokote tappaa. Right?
Mutta.
Amerikoissa koko väestöstä väitetysti 81% on rokotettu; vanhemmasta väestön osasta enemmän kuin tuo lukema itseasiassa.
Mitä tästä seuraa?
Jos kuoleman todennäköisyys olisi siis rokotetulla ja rokottamattomalla täsmälleen sama pitäisi kuolleista tuo sama 81% olla rokotettuja; tai siis, koska kuolleista enemmistö on vanhempaa osaa kansaa, pitäisi kuollesta rokotetuja olla ENEMMÄN kuin 81%.
Mutta niitä rokotettuja on vain 74% (tuon videon perusteella) kuolleista.
Mitä videossa itseasiassa siis tultiin todistetuksi?
:DDDD
On todennäköisempää että rokottamaton kuolee, kuin rokotettu.
Videon tekijä (kannattajineen) selvästi luulee että rokotettuja pitäisi olla 0% jotta tulee osoitettua että rokote on turvallinen; mutta sehän tarkoittaisi täsmälleen päinvastaista.
Videon tekijä, ja se kohdeyleisö jolle se on osoitettu selvästi ei ole riittävän älykäs ymmärtämään perusmatematiikkaa.- Anonyymi
No, antivaxxerithan eivät tunnetusti osaa tilastomatematiikkaa, hyvä jos osaavat laskea yhteen...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, antivaxxerithan eivät tunnetusti osaa tilastomatematiikkaa, hyvä jos osaavat laskea yhteen...
Onneksi ovat niin typeriä että kertovat sen ihan itse.
- Anonyymi
Euroopassa joku voi julistaa pandemian yhtäkkiä, sulut ja karanteenit? Ilman passia et saa massia? Vai miten se menikään.
- Anonyymi
WHO:n pampuille on annettu Euroopassa rajaton määräysvalta.
Järkevät maat haistattelevat tuolle sairaalle järjestölle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
WHO:n pampuille on annettu Euroopassa rajaton määräysvalta.
Järkevät maat haistattelevat tuolle sairaalle järjestölle.Mitä ihailtavaa päätöksessä, joka aiheuttaa kuolemia, joita voisi estää, on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
WHO:n pampuille on annettu Euroopassa rajaton määräysvalta.
Järkevät maat haistattelevat tuolle sairaalle järjestölle.Tajuatko että Planeetta Maa, olkoon se minkä muotoinen tahansa sun uskomusten mukaan, on yksi kokonaisuus.
Kun tulee Pandemia, niin ei riitä että se jostain nurkasta poistetaan koska se leviää sieltä toisaalta heti takaisin.
Siksi on yhteisen hyvän mukaista että kaikki toimisivat samalla pelisäännöllä.
Ihmiskunta voi kuolla kokonaisuudessaan yhteen tautiin jota ei saada kuriin.
- Anonyymi
Rokotetut levittävät ympärilleen piikkiproteiinia.
Rokotetun elimiä ei voi käyttää, eikä rokotettujen pienten lasten verta juoda.
Amerikoissakin tajuttiin tämä, koska siellä on paljon psykopaatti Zionisti "vampyyrejä".- Anonyymi
Ymmärthän että rokotteessa oli piikkiproteiinin osa, ja viruksessa joka leviää vapaasti kautta Maailman on se kokonainen piikkiproteiini.
Et päässyt pakoon.
Virustartunnassa se leviää hallitsemattomasti elimistössä; rokotettujen elimistö osaa rajoittaa tuota leviämistä.
Ja rokotevastaisten oman tutkimuksen mukaan selvästi enemmän Amerikoissa nyt kuolee rokottamattomia kuin rokotetuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604923Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121489
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211401Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71129Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40957Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278739