Olga Temosen syöpä

Niin traagista kuin tuo onkin, niin taas kerran joudumme todistamaan suurta nykylääketieteen silmänkääntötemppua.

Kuinka moni muu onkaan saanut puhtaat paperit syöpähoitojen jälkeen kunnes syöpä taas uusiutuu eikä hoitoja voida jatkaa ja potilas kuolee siihen syöpään joka oli jo nujerrettu.

Voiko kyseessä olla pelkkä rahastus turhilla hoidoilla, annetaan turhia touveita parantumisesta, voidaan ehkä siirtää väistämätöntä kuolemaa muutamalla kuukaudella.

En ole näitä hoitoja vastaan, mutta mielestäni potilaat toimii koekaniineina lääketeollisuudelle niin ksikkien hoitojen pitäisi olla ilmaisia muös yhteiskunnalle, nyt lääkeyhtiöt ja yksityiset sairaalat maksattaa nämä kokeensa verokertymästä. Sitten voidaan laskuttaa, jos hoidot tuo pysyvän terveyden eikä syöpä uusiudu.
35597
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

ketkä julkiset oli k-piikin mannekiineina.

Äänestä
  • Mene sinä hoitoon.

    Äänestä

Siitä huolimatta voimia jaksamista ,kun tosi on kyseessä.

Äänestä

Juu itekki mietin, että olisko korona rokote aiheuttanu kun nuorilla näitä syöpiä niin paljon pandemian aikana ja jälkeen, nuorilla miehillä pettää sydän, nuorilla naisilla rintasyöpää ja aivokasvaimia, outoa käytöstä jatkuvia mielenosoituksia. Mitähän niissä liuoksissa oijein oli.

Rokottamaton, oireeton, 60 luvulla syntyny.

Äänestä

Moni on elämänsä viime metreillä jättänyt perilliset perinnöttä tuhlaten omaisuutensa huuhaa hoitoihin.

Äänestä
  • Voi luoja sun idioottimaisuuttasi!!

    Äänestä

  • Itse en menisi kuin perinteisiin hoitoihin ja jättäisin mittavan perinnön lapsilleni.

    Olisi kamalaa menettää äiti, vielä pahempaa jos menettää äidin ja rahat

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Itse en menisi kuin perinteisiin hoitoihin ja jättäisin mittavan perinnön lapsilleni.

    Olisi kamalaa menettää äiti, vielä pahempaa jos menettää äidin ja rahat

    Menee nyt vähän ohi aiheesta, mutta kun perinnöistä oli puhetta, niin kysynpä vaan.
    Miksi vanhempien pitäisi säästää rahojaan ja varojaan perinnöksi jälkipolvelle, kun niitä rahoja voi ihan hyvin käyttää ihan omaan elämään, halutessaan tarvittaessa omaan hoitoonsa, jne. ?
    Vanhukset on itse omat varansa tienanneet, hankkineet , niin tuhlatkoon, jälkipolvi rakentaa itse oman elämänsä ja omaisuutensa. Eri asia toki, jos vanhemmilta jotain perintöä jää, kun eivät ole ehtineet kaikkea tuhlaamaan elämänsä aikana.

    Äänestä

Suomalaiset ajautuu jo manneraurooppaan, saksaan
hakemaan apua sairauksiin,
kun suomalaiset …lääkärit… tai se ne valkotakit
hassuttelee siellä.

Äänestä

Lääkiksessä pitäisi opettaa ihan ensin tapaturmavammojen
korjaamista.

Vakuutusyhtiöt ja Kela pitäisi ottaa siitä välistä pois,
koska HOUKUTUS … korruptio!



KAIKKI NIIDEN MUU PUUHASTELU
ON MONEEN KERTAAN KERROTTUJEN
VALHEIDEN TOISTAMISTA.

Asiakas on niille teuraalle tuotu hyödyllinen idiootti.
Lääkäri ei voi sietää potilaitaan.
Ne pilkkaa IHAN JOKAISTA VASTAANOTOLLA KÄYNYTTÄ IHMISTÄ.

Miksi ihmiset palvoo lääkäreitä?
Miksi verhot ei aukea jo?

Äänestä

MRI kuvantaminen on ihan stanallinen rahastuksen ja petoksen väline.

HUS kuvauttaa sellaisia….PUUROKUVIA, lumisadetta.
Ja sitten ”radiologi” on kirjoittavinaan siitä lausunnon.

Lääkäri EI KATSO KUVIA, SE LUKEE…JOS OSAA
SEN ”lausunnon…eiku lausutun …kirjoitelman”.

Sitten photoshopatut, yliterävät….väärästä kohdasta, väärästä kulmasta….
Miksi? KOSKA SE KAIKKI ON KUSETUSTA.

ÄLÄ IKINÄ VIE YKSITYISELLE KUVAUSPAIKALLE
SUN EDELLISIÄ MRI kuvia. NE KOPIOI NE LUPAA KYSYMÄTTÄ.


MITÄ ne paskapäät tekee niillä?
Kuka tahansa siivooja voi kirjoittaa lausunnon.
Nimikirjoitus ON JOTAIN IHAN USKOMATONTA.

Ja se lasku? 300-800 euroa kuvalta.

1Äänestä
  • ÄLÄ kuvauta omalla rahalla,
    koska KUKAAN EI SUOSTU
    KATSOMAAN KUVIA UUDELLEEN…


    …

    SE KOLLEGAN TEKEMÄ VIRHE, MAHDOLLISUUS…

    Äänestä

HUS käyttää ihmisiä hyväkseen kuvantamistouhussa.

HUS on kriminaalilaitos ja se porukka
MYYDÄÄN ETURINTAMALLE
kun tulee tilaisuus.

Yksityiset kuvantamispaikat saa saman kohtelun.

Äänestä

Ylimielisyy koituu omaksi kohtaloksi monin kertaisena.

Äänestä

Jenkeissä ja Australiassa tehtiin tutkimus missä paljastui kemoterapian selviämisprosentti 5 vuoden jälkeen. Jenkkitutkimuksessa selvisi, että 2.1% oli enää elossa. Aussitutkimuksen mukaan 2.3% elossa tuon ajan jälkeen. Selviämisprosentti ensimmäisen vuoden jälkeen on melkein 100, mutta sen jälkeen syövät uusiutuivat, koska kemo oli tuhonnut immuunipuolustusjärjestelmän.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0936655504002225

Äänestä

Potilaalla oikeus nähdä omat kuvansa jos on yhtä lumisadetta ,niin ei hyväksy.

Äänestä

Jokainen ihminen sairastuu syöpään vähintään 5 kertaa elämänsä aikana. Immuunijärjestelmä hoitaa sen yleensä ilman, että sitä edes huomaa.
Enemmän vaan limpparia, mäkkäriä, muuta epäterveellistä ja ennenkaikkea rokotteita, niin puolustusjärjestelmä ei varmasti toimi.
Itse en ole ottanut eläessäni yhtään flunssa tai koronapiikkiä ja vieläkin olen elossa. Eipähän ole tarvinnut muuten kipeänä olla vuosikymmeniin.
Oletteko ikinä tavanneet tervettä ihmistä joka hakee säännöllisesti kausipiikkinsä?

Äänestä
  • Kyllä meillä duunissa just ne rokotetut sairastelee, on flunssaa ja vatsatautia, itse en sairastele koskaan mutta empä ole turhia rokotteitakaan otellut.

    Olisinko joskus 90 luvun lopussa ollut yhden illan kipeänä kun nousi kuume, aamulla olin taas pirteä kuin peipponen.

    Äänestä

Kulta pieni. Syöpä on pirullinen tauti, todella pirullinen. Syöpä katoaa, saat puhtaat paperit, kunnes se "pulpahtaa pinnalle" jopa 10 v päästä entistä ärhäkämpänä. Ikävä kyllä, tuo syöpä vie nyt. Ovat varmasti asiasta tietoisia ja keskustelleet siitä.

Äänestä
  • Kyllä kaikki jotka minä tiedän niin ovat hoitojen jälkeen eläneet 0,5-2 vuotta. Näytä joku aivo- tai vatsasyövästä täysin selvinnyt.

    Kysymys kuuluu, olisiko elänyt ilman hoitoja jopa pidempään? Kemoterapia ja sädehoito tuhoaa myös terveitä soluja, elimistöstä tulee entistäkin heikompi.

    Eli kannattaako antaa turhia toiveita? Eikö kivun poisto riittäisi hoidoksi?

    Äänestä

Kyllä hoitoja löytyy mut ne on vaan niin kalliita että tavalliselle matti meikäläiselle ei niitä anneta.
10 vuotta sitten yks sukulainen oli kuolemassa syöpään mutta se myi metsänsä pois ja otti 10 tonnin lääkkeen millä sai pari vuotta lisäaikaa ja elikin vielä 3 vuotta.

Äänestä
  • Eli rahoitti lääkefirmaa, olisiko kuollut heti ilman kallista lääkettä?

    Äänestä

Eikös vain lihavien ja epäterveellisesti elävien pitänyt saada syöpä? Joko voitaisiin sanoa totuus,että syövän saaminen on aivan tuurista kiinni

Äänestä

Kävin omakustanteisesti mri -kuvassa,aikaa siitä oli 3 vuotta.Vaivat jatkui ja muutti muotoaan,seuraava lekuri sanoi: on näköjään otettu kuvat,ei tarvitse nyt ottaa....puoskarin ois hyvä tietää että esim.kasvain voi löytyä vaikka vuodenkin kuluttua ns.puhtaista kuvista.Ei ne raski tuhlata kuviin ja hoitoihin,aseet vaativat rahaa ja sodankäynti....

Äänestä

Jos maailmalla kehitettäisiin rokote mikä estää syövän niin:
Se salattaisiin ja tuhottaisiin ja ryhmä joka vastasi rokotteen
kehittämisestä lähetettäisiin esim:
Risteilylle ja laiva räjähtäisi.💣

Äänestä
  • Se rokote annettaisiin vain eliitille ja harvoille muille. Muut saisi kuolla.

    1Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Se rokote annettaisiin vain eliitille ja harvoille muille. Muut saisi kuolla.

    Terveydenhuolto hoitaa tuon puolen, rokotteista huolimatta.....

    1Äänestä

Äitini sai 35 vuotta sitten kohdunkaulansyövän hoitoon aivan suunnattoman kallista kokeellista lääkettä, joka kustannettiin hänelle, lienee koekaniinina olosta.

Nyt äitini täyttää 91 vuotta ja sanoo menevänsä vaikka polkalle

1Äänestä
  • Tässäkin näkee, että joskus hoidoista ja lääkkeistä on hyötyäkin.

    Äänestä

Eiköhän alottajakin syöpä sairaana kokeilisi ihan kaikki mahdolliset hoidot. Tuskin kotiisi jäisit tumput suorina ihmettelee. Jotenkin tyhmä koko aloituksesi.

Äänestä

Uskaltaako olla siinä junassa jos on syöpä antaa ajan parantaa .
kaksivaihtoehtoa paranee tai kuolee ,mutta niin käy vaikka , kuin lääkkeillä
yrittää turhaan + sivuvaikutukset.

Äänestä

Aloittaja taitaa olla niitä salaliittoteoriaihmisiä.....

Äänestä

edellinen mielipiteitä riittää jokaisella on oikeus omaansa se ei särje sinun
päätelmää.

Äänestä

Jokainen täällä elää aikansa. Sitä ei juuri millään vippaskonstilla jatketa. 0,5-3v lisäaikaa onko se onnellista aikaa, elää pelko perseessä, koska uusiutuu.

Äänestä

Avaaja apina ei taas tajunnut, että Temoska on ollut ulkolaisten yksityisten kokeellisten hoitojen parissa jo kauan ja välillä näytti, että kasvain hiipuu eikö kasva, mutta nyt se on taas aktivoitunut.
Onko tuo luetun ymmärtäminen kovin vaikeaa ja vanhojen asiasta kerrottujen artikkelit unohtuneet?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Niin traagista kuin tuo onkin, niin taas kerran joudumme todistamaan suurta nykylääketieteen silmänkääntötemppua.

Kuinka moni muu onkaan saanut puhtaat paperit syöpähoitojen jälkeen kunnes syöpä taas uusiutuu eikä hoitoja voida jatkaa ja potilas kuolee siihen syöpään joka oli jo nujerrettu.

Voiko kyseessä olla pelkkä rahastus turhilla hoidoilla, annetaan turhia touveita parantumisesta, voidaan ehkä siirtää väistämätöntä kuolemaa muutamalla kuukaudella.

En ole näitä hoitoja vastaan, mutta mielestäni potilaat toimii koekaniineina lääketeollisuudelle niin ksikkien hoitojen pitäisi olla ilmaisia muös yhteiskunnalle, nyt lääkeyhtiöt ja yksityiset sairaalat maksattaa nämä kokeensa verokertymästä. Sitten voidaan laskuttaa, jos hoidot tuo pysyvän terveyden eikä syöpä uusiudu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu