Yhtyeensä nimikin Black Sabbath oli tarkoituksellisen pilkallinen ja Jumalan vastainen. Ja miten kävikään kärkihahmon, kuoli ja selvästi nuorempana kuin esim paavit.
https://www.is.fi/viihde/art-2000011381444.html
https://www.is.fi/viihde/art-2000011381444.html
Vastaukset 23
Vanhimmat
Uskonnolliseen fanatismiin kuuluu ilmeisesti aloittajan kaltainen ihmisviha. Saatko jotain kicsejä kun oikein hekumoit omalla alallaan suurta suosiota saavuttaneen artistin kuolemalla?
Ketjun aloittaja on nihilisti.
Aivan varmasti, kuyen valtaosa kiihkouskovaisista. Harva heistäkään kuitenkaan osoittaa noin suurta pahuutta.
Mikä ihmeen ihmisviha? Yhtyeen nimi Black Sabbath oli peräisin uskonnollisisesta historiasta ja tarkoitettu ärsyttämään kristittyjä.
Nyt sitten kävi yhtyeen perustajalle huonosti. Ja eli lyhempään kuin Jumalan asialle omistautuneet paavit ovat eläneet.
Mikä tuossa on sellaista, jota ei saisi kertoa, etteivät yliherkät ateistit järkyttyisi?
Mikä aloituksessa osoittaa pahuutta?
Elävän lepakon pään syöminen taas on pahuutta, jos mikä. Siihenkin tuo jumalaton nyt rankaistuksensa saanut syyllistyi.
🤣🤣🤣Paavien kuolinikä standardi, johon verrataan?
Miksi paavit ovat kuolleet? Tehneet syntiä?
No kehen sitten pitäisi verrata?
Mitä pahaa kristittyjen ärysttämisessä muka on? Olette sen kyllä tasan tarkkaan ansainneet.
Miten niin ansainneet? Mitä pahaa on kristillisessä rakkaudessa verrattuna elävän lepakon pään syömiseen?
Otetaan nyt aluksi muutama asia:
-Inkvisitio.
-Pedofiilipapit.
-Ristiretket.
Olisi näitä lisääkin.
Nuorena kuolleisiin kristittyihin .. vaikkapa..
OZZY IS DEAD RIP....RESPECT
Tässä 20 viimeisintä paavia ja heidän kuoliniät:
1. Franciscus – 88
2. Benedictus XVI – 95
3. Johannes Paavali II – 84
4. Johannes Paavali I – 65
5. Paavali VI – 80
6. Johannes XXIII – 81
7. Pius XII – 82
8. Pius XI – 81
9. Benedictus XV – 68
10. Pius X – 68
11. Leo XIII – 93
12. Pius IX – 85
13. Gregorius XVI – 70
14. Leo XII – 61
15. Pius VII – 81
16. Pius VI – 81
17. Klemens XIV – 71
18. Klemens XIII – 91
19. Benedictus XIV – 75
20. Klemens XII – 66
Keskimäärin siis 68,3 vuotta. Ozzy pääsi siis paavien kanssa samalle viivalle
Mitä respect on kristillisyyden pilkkaajassa?
Paavius on saatanan valhe eikä edusta oikeaa kristinuskoa.
www.Jeesus-on-Herra.com
Suomeksi, kiitos.
Paavien iästä oli siis kyse.
Milläs stananpalvojan matemaiikalla noista luvuista tulee keskiarvoksi 68,3?
Sen sijaan kylläkin 76,6 vuotta.
Herra ei ole siunannut kieltäjiään laskutaidon armolla. Yleensä BS:ia kuunnelleet olikin siellä tarkkiksella ristit väärinpäin kaulassa.
Miksi kristillisyyttä muka ei saisi pilkata?
Muistetaanpa kaiken hurskastelun keskellä kuitenkin se tosiasia, että Herra Sebaot loi arkkinenkeli Luciferin, vaikka kaikkitietävänä tiesi tästä tulevan Saatanan.
Vastuu on siten yksin Herra Sebaotin.
>> The average life expectancy for men in the EU was 77.2 years in 2021<<
- Eli aika lailla saman mittaisen elämän sai Ozzy elää kuin keskimääräiset miehet EU:n alueella. Ei näköjään Taivaallinen Elonmitan Asettaja sitten kuitenkaan kovin pahana hänen laulujaan pitänyt.
- Paavia ei kannata ottaa vertailukohteeksi kuin toiseen paaviin nähden. Kevyet hommat ja letkeä elo ja olo Vatikaanin hienossa ilmastossa kirkkoviiniä kohtuudella lipittäen luonnollisesti ei käy eliniän pituuden päälle, päin vastoin!
Vai mitä sanoo AP tästä näkökulmasta?
[😅]
Mitä sitten? Itsehän Osbourne uransa valitsi. Olisi alkanut kristityksi ja paaviksi, niin olisi elänyt pidempään.
Oliko "rockikoni" sionisti-juutalainen? Enpä muisa, että olisi käynyt esiintymässä Gazassa tai sanonut mitään palestiinalaisten puolesta. Kuinkapa olisikaan, kun halusi olla paha ihminen.
Ozzyn biisi toivoo rauhaa ja sopusointua maailmaan. https://www.bing.com/videos/riverview/relatedvideo?q=youtube+music+dreaming+ozzy+osbourne&mid=ACEC9F9AA61939679AF8ACEC9F9AA61939679AF8&mcid=1F212ECB8E7D432EA2677F70B89DEC08&FORM=VIRE
Hyvä sanoitus.