”Olimmehan mekin ennen ymmärtämättömiä, tottelemattomia, eksyksissä, moninaisten himojen ja hekumain orjia, elimme pahuudessa ja kateudessa, olimme inhottavia ja vihasimme toisiamme.”
Tiit 3:3
OLIMMEHAN MEKIN
12
133
Vastaukset
- Anonyymi
Sillä me olimme myös muinen taitamattomat, kovakorvaiset, eksyväiset, palvellen himoja ja moninaisia hekumia, ja vaelsimme pahuudessa ja kateudessa, vainoten ja vihaten toinen toistamme.
- Anonyymi
Vi voro ju själva förut oförståndiga, ohörsamma och vilsefarande, vi voro trälar under allahanda begärelser och lustar, vi levde i ondska och avund, vi voro värda att avskys, och vi hatade varandra.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vi voro ju själva förut oförståndiga, ohörsamma och vilsefarande, vi voro trälar under allahanda begärelser och lustar, vi levde i ondska och avund, vi voro värda att avskys, och vi hatade varandra.
For we ourselves also were sometimes foolish, disobedient, deceived, serving divers lusts and pleasures, living in malice and envy, hateful, and hating one another.
- Anonyymi
Olette sitä edelleenkin.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Olette sitä edelleenkin.
Mihinpä se koira karvoistaan pääsee?
- Anonyymi
Mutta sitten älysimme sulkea uskonnot pois elämästä.
- Anonyymi
Sinäpäs sen elämänsä sitten lopettaakin.
Mullan tuoksuun - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinäpäs sen elämänsä sitten lopettaakin.
Mullan tuoksuunOle nyt hupsimatta, ei siihen kuole vaikka lopettaa satuihin uskomisen. Päinvastoin siitä se elämisen arvoinen elämä vasta alkaa ❣️ ❣️❣️😁
- Anonyymi
Nimenomaan vihataan, ei rakasteta.
- Anonyymi
Sama paha meno jatkui edelleen....
Room. 7:19
En tee sitä hyvää, mitä tahdon, vaan sitä pahaa, mitä en tahdo.- AnonyymiUUSI
Niinpä. Sinä itse olet siitä elävä todiste!
- Anonyymi
lue aku ankkaa se auttaa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun553954KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar912330Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451982- 221773
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261531- 281516
- 151172
- 311128
- 1091084
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791042