Lääkäriltä lähti luvat

Anonyymi-ap

Terveystalon lääkäri määräsi n. 10 vuotta Oxycontin 40mg x 3 päivässä, Xanor 2mg x 3 päivässä, Lyrica 300mg x 3 päivässä SIC , Dormicum 7,5mg x 1-2 ilta , niin 1 päivä menin uusimaan respoja ja katsos hänet oli irti sanottu niin KUKAAN ei halunnut koskea tikullakaan noihin lääkkeisiin saati uusia.

HENKIHÄN siinä oli lähteä ja nyt ostelen netistä ihan täysin lääkkeeni hirveällä kiskuri hintaa ettei juuri ruokaan jää rahaa eli musta tuli rikollinen lain silmissä.

KIITOS TERVEYSTALON .. KYLLÄ ON LOISTAAVAA APINOINTIA.

19

424

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä sairaus sulla on kun käytät vahvoja kipulääkkeitä ja sitten mielialalääkkeitä. Niin mihin kipuhin sä syöt opioidia/morfiinin sukuista kipulääkettä? Jos sun sairaus vaatii noin voimakkaat kipulääkkeet niin miksi et mene terveyskeskukseen ja jatka hoitoa siellä?

      • Anonyymi

        No minä en usko tuohon että 10 vuotta jotain lääkettä kukaan kirjoittaa. Joten tuo on nähnyt
        Unia ja keksii koko jutun .
        Ja että lääkäri muka on eroitettu . .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No minä en usko tuohon että 10 vuotta jotain lääkettä kukaan kirjoittaa. Joten tuo on nähnyt
        Unia ja keksii koko jutun .
        Ja että lääkäri muka on eroitettu . .

        Jos joku lääkäri kirjoittaa tuollaisia lääkkeitä, tuollaisia määriä vuosien ajan yhdelle potilaalle, niin kai hän kirjoittaa niitä useammillekin. Ja on täysin mahdollista, että asian tullessa yleiseen tietoon, saattaa menettää lupansa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos joku lääkäri kirjoittaa tuollaisia lääkkeitä, tuollaisia määriä vuosien ajan yhdelle potilaalle, niin kai hän kirjoittaa niitä useammillekin. Ja on täysin mahdollista, että asian tullessa yleiseen tietoon, saattaa menettää lupansa.

        Mikään lääke ei ole reseptillä kun vuoden. Silloin se on uusittava .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikään lääke ei ole reseptillä kun vuoden. Silloin se on uusittava .

        Lääkäri uusi reseptin 10 vuotta näkemättä potilasta sen ekan kerran jälkeen. Terveyskeskuksessa ei ole mahdollista kun tollanen määrä lääkkeitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikään lääke ei ole reseptillä kun vuoden. Silloin se on uusittava .

        Niin tietenkin.


    • Anonyymi

      Ota yhteyttä terveyskeskukseen ja kerro että sulla on sairaus johon sun pitää syödä noita lääkkeitä . Sulla on varmasti diagnoosi jonka takia sulle on määrätty noin vahvoja lääkkeitä.

      • Anonyymi

        Ei hänen tartte edes ottaa yhteyttä , sillä luulen että hänet haetaan ihan ilman että tarttee soitella minnekkään


    • Anonyymi

      Lääkekannabista jostain, jos kipuja.

    • Anonyymi

      Se lupansa menettänyt lääkäri on ollut itse oikea aivoton apina.
      Kuka määrää potilaalle tuollaiset määrät noita lääkkeitä, järjetöntä.

      • Anonyymi

        sairauden hoitoon.Jos aloittajalla on esim syöpä niin syöpä voi aiheuttaa kipuja ja vaikuttaa mielenterveyteen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        sairauden hoitoon.Jos aloittajalla on esim syöpä niin syöpä voi aiheuttaa kipuja ja vaikuttaa mielenterveyteen

        Aloittajan mainitsemat lääkkeet ovatkin kivun hoitoon, ei mielenterveysongelmien hoitoon tarkoitettu. Lyricaa on tosin joskus käytetty myös psykiatriassa.
        Ja noilla kipulääkkeillä, noilla aloittajan mainitsemilla määrillä, ei ole mikään ihme, että tulisi myös mt-ongelmia.


    • Anonyymi

      Lisää kaljaa.

    • Anonyymi

      Keitä hyviä lääkäreitä Kouvolassa.

    • Anonyymi

      Xanor on tarkoitettu Ahdistuneisuuden ja tuskaisuuden lievittäminen sekä paniikkihäiriöiden hoitoon.
      Alpratsolaami kuuluu bentsodiatsepiinijohdoksiin. Se vaikuttaa aivoissa siten, että se rauhoittaa ja vähentää ahdistusta ja tuskaisuutta. Alpratsolaamilla on myös lihaksia rentouttavaa sekä väsyttävää vaikutusta.

      Lyrica käytetään myös ahdistuneisuushäiriön hoidossa.Pregabaliini vaikuttaa keskushermostossa, jossa se mm. rauhoittaa yliärtyneitä kipuhermosoluja, vähentää paikallisalkuisia eli partiaalisia epilepsiakohtauksia ja lievittää ahdistuneisuutta. Se auttaa etenkin sellaisissa hermokivuissa, jotka aiheutuvat diabeteksesta, vyöruususta tai selkäydinvammasta.

      Dormicum Lyhytaikaisen unettomuuden hoito. Lääkettä voidaan käyttää myös esilääkkeenä leikkausten yhteydessä.Lääkärin ohjeen mukaan. Iäkkäät ja heikkokuntoiset ovat herkempiä kuin terveet keski-ikäiset lääkkeen unettavalle ja myös haitallisille vaikutuksille. Heillä käytetään tavallista pienempiä annoksia. Lääkettä ei käytetä lapsilla eikä alle 18-vuotiailla nuorilla.

      Lääke on tarkoitettu lyhytaikaiseen ja tilapäiseen käyttöön. Se tarkoittaa, että lääkettä käytetään muutaman päivän ajan tai enintään kaksi-neljä viikkoa. Pitkäaikainen käyttö heikentää lääkkeen vaikutusta ja aiheuttaa riippuvuutta.

      • Anonyymi

        Jos aloittajalla diabetes, vyöruusu tai selkäydinvamma niin eikö hän saa hoitoa terveyskeskuksessa. Terveyskeskuksessa on esim diabeteshoitaja .Jos on vyöruusu niin kannattaisko hakeutua lääkäriin ja jos on selkäydinvamma niin voisko ajatella kuntoutusta


    • Anonyymi

      Ei kenelläkään ole Oxycontinit, 2 bentsoa ja vielä Lyricaa samaan aikaan! Jos on, niin on narkomaani ja ihme että on hengissä. Lopeta ainakin ne Lyricat ja vaihda bentsot Rivatriliin (Lääkärissä tietenkin!).

      • Anonyymi

        Kyllä niitä on joillain ollut joskus hurjempiakin yhdistelmiä. Oikein ihmetyttää, miten jotkut lääkärit ovat määränneet vahvoja lääkkeitä niin holtittomasti.
        Kyllähän niillä ihmisestä narkomaani saadaan pienemmälläkin määrällä. Ja jos kaikkein huonoin tuuri käy, niin voi henkikin lähteä, jos menee vaikka yhdistelemään vääriä lääkkeitä vaikkapa alkoholin kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      85
      1391
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      35
      1101
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      875
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      154
      725
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      700
    6. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      669
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      194
      648
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      647
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      570
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      558
    Aihe