Diktaattori ei uskalla poistua maasta, pelkää ettei paluuta ole takaisin.
Zelenskyi ei tule suomeen
Anonyymi-ap
21178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ukrainan päämies ei ole mikään bunkkeripappa kuten venäjän virkaveli joka on peräänkuulutettu sotarikoksista.
Zeleneyskyn on uusi Hitler
Zelensky on käynyt jo monesti Suomessa joten tuskin enää kiinnostava maa hänelle.
Oligarkkien johtomies Zelensky on käynyt täällä miljoonia korruptiokavereilleen kuittailemassa.
Nepobabyn faija engelsmanni vaimoineen on pitänyt oligarkia kuin kunnon valtion päämiestä ikään.
Ehkä ei, kun päänylkyttäjänsä Sanna(sd) ei enää nylkytysten lomassa pysty lupailemaan Hornetteja ja Allegrojunia riihikuivasta miljardeista puhumattakaan.
Loogista kun jäi kiinni tuosta korruption estämisen yrittelystä vaikka tietenkin ne hallinneet koko ajan ja omat miehet siellä "tutkii" heh.
Onhan tuo pandora top 3 ennestään, naamiot riisuttu ajat sitten.
Hyäkkäsi myös puolaan mitä edelleen väittää venäjän iskuksi joten suomikin naton sääntöjä noudattaen hyväksyy vain etäyhteyden enää koska .. diipa Dii.. hhehee..
Ukrainaan on satanut miljardeja ”ovista ja ikkunoista”
Alkoiko Zeleskyin lähipiirille tulla kuumat paikat?
Zelenskyi teki jo peruuttamattoman virheen, painamalla paniikkinappulaa uuden nopeasti sorvatun lain kanssa.
Uudet muutokset tuon lain suhteen, eivät muuta asiaa enään miksikään.
Hän kerkesi jo paljastaa näin, että korruptiotutkinnat eivät saa tulla liian lähelle häntä itseään.
Mutta typerissä suomalaismedioissa hän on edelleen uskottava. Onhan mm YLE nostanut hänet Suomessa lähes Jumalan asemaan.
Eipä putlerilla olisi tänne muutenkaan mitään asiaa.
Niin ne ammusrahatkin katosi Zelenskyi tilille veroparatiiseihin.. Korruptoitunein valtio jota hyysätään
Ihan totta
Pystyis vaan tuo natzi pois Suomesta.
Totta
Alkuperäinen on jo kuollut,,tuomittu rikosksiaan..heh
Että semmosta sitten.... 🤣
Juuri luki, että tulee to Suomeen Etyj:in juhlakokoukseen to.
Sisun länsimaan oligarkkikusettja ei enää uskalla tulla pieneen maahamme jolta korruption nimissä kavaltanut miljardeja ja ei siinä todellakaan kaikki, vaan elätämme täällä ukrainalaishoroja pentueineen täysin vastiikkettomasti velkarahalla, mitä vielä syntymättömät lapsemmekin vielä maksavat.
En ole samaa mieltä.
Se putlerin kohtalo, kuten sanoit.
Kaikki asiat pitää hoitaa kunnolla, jos aiotaan saada oikea rauha Ukrainaan.
Putinin tiedämme. Nyt Zelenskyi on hakoteillä. Vastustaa heikoin perustein Venäjän ehdotusta, jonka mukaan Kiina pitäisi saada jollain tavalla mukaan rauhan neuvotteluihin.
Minusta Kiinan rooli tulee ottaa vakavaan harkintaan. Kiina on Venäjään verrattuna mahtimaa. Kiina on koko sodan ajan pysynyt suht neutraalina.
Pahemminkin olisi voinut käydä. Tie rauhaan on kapea ja kivinen, mutta siihen pitää pyrkiä. Kaikki mahdollisuudet käyttöön.
Niin pitsäkin ottaa käytöön pää ongelma putin pitäs hoitaa siis ekan pois eli sodan juuri syy kuten putin itsekkin otodennut pitäs hoitaa ja se juuri syy on putin sen jälkeen voi rauha tulla kun puutnista päästään.
No, jospa Zele heittäisi täällä edes jonkin keikan, koomikko kun on ?