Haasku lähtee nyt mökkeilemään..Siivoilemaan rosmojen jälkiä. Mökille oli murtauduttu , rikottu ja sotkettu kaikki. Yli 60 vuotta rauhallista ja nyt ikävä yllätys. Taidan aloittaa ampumisharrastuksen..Harmi , ettei koira ollut paikalla..Noo , onhan mulla tämä raatelunokka..vaikka ei vissin blondi linnun nysä kaamean pelottava ole..
Lupsakkaa menoa kaikille!!
Haaskatar
20676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ikävä hommeli , haasku jos tarvitset apua voin soutaa järven toiselta puolelta. Olen la maalla..Multa onkin jo silittämiset loppu ja kämppä siivottu..Vai ampumis tunteja..Ainut kerta kun olen laukaissut aseen oli semmonen , että se pyssy silleen potkaisi ja laitoin varuiks silmät kiinni. Ei osunut keneenkään..Parasta ottaa henkivartia meseen. Vaikka koiralle tossa on kiva aktivoinnin mahdollisuus..Kokeilin agilityä oman koiran kanssa. Ne kepit jäi kiinni masun kohdasta..pistin laihikselle..
Ei muutakuin polliisit perään ja rosvot kiinni..
Eihän noita kukaan voi vahtia kaikenaikaa.
No,mukavaa viikonloppua.. kaikesta huolimatta.. T
joku otus kai hyppäsi T:n päälle näppiksellä...
hmm..T , niinpä niin..Sulla on metka nimimerkki..Kuitenkin komea sälli näppisten takana , vai kuis??? No , mökin kuisti on niin laho , että rosvot katkasee äkisti jalkansa , en jäis suremaan..oliskohan siinä heitteillepanon elementit , onks kaikki Huuhaan juristit jo liottamamassa varpejaan vedessä?
siis hiireksi..
Äimistelen tässä erästä asiaa josta kerron tarkemmin myöhemmin.. Otan tänään rennosti,onhan viikonloppu jo ihan ovella..
Ne pakolliset kuviot on tietysti hoidettava!
Järven ranta.. käyhän vähäsen kateeksi Sinua.
Tuossa noita puskia tuijottelen.. ei vettä edes taivaalta.. Onko Sinulla tietokone mukana mökillä?
HMM.. mistäs toi U tuli , jotenkin hutiloin kirjoittaessa. Kone lepää stadissa ja mökillä ei viihdeelektroniikkaa..Illan huvitus on seurata sorsaperhettä , jolla 14 poikasta. Kova homma ruokkia kaikki , vaatii hyvää matikkapäätä emolta..Jos laiskottaa , mernen laiturille nokka auki ruokittavaksi..Haaskalintu ja sorsa , no silmät sirrillään , voisi emo hämääntyä..
Kuulostat kiinnostavalta , kerrohan lisää , lohkasen palan suklaatia . Millanen hiirulainen..
ne sorsat jonossa uimassa.yhtäkkiä luulisi että maailma olis täynnä sorsia,jos poikueet on noin isoja.. Ehkä niilläkin on omat vihollisensa,haulikkomiehet etunenässä.
Älä Sinä pyssyjä havittele,korkeintaan Love Gun'ia... Jouh,ymmärrithän oikein sen minun postini,ettei mitään sanktioita sieltä suunnasta,boikottia tai jotain kauheita tulossa..
Nyt olen paljon iloisemmalla mielellä!
tai mene lohduttamaan Humppajooseppia,hän on vähän deep down in Louisiana nyt..
se oli vaan semmonen olotilan kuvaus toi termi harmaahiiri... tänään olen voimissani!
Tiesitkös , että tässä näpyttelee just semmonen kävelevä rakkaus pyssy..Taidan illalla pyörähtää Dont tell Mamassa , josko no..löytyis. Onkos nätti poika JefJef kauan lomilla?..Harmaa hiiri , voisit olla vaikka love mouce..viiksikarvat väristen..sensuroitu.
Kuulostat kivalta sälliltä..Mulla auttaa masikseen toi silitys. Nyt ei ole mitään ryppysenä. Laitan tästä sulle deep doun..Ison halin ja pusun pläjäyksen kun Sinusta on moneksi..
kaippailee kont-aktia... Kokeilkaa miten kemiat sopii.. Mä vaan ton Haaskun kanssa pidän seuraa kun meillä on samoja alkuaineita..
Kerroppas Haasku kuinka sait aikoinaan sen rautasiipesi.. Taisi olla rankka kokemus.
Olin töissä Ämmänsuon kaatiksella kun jotenkin häikäistyin ja heitin just hurjan syöksysukkulan kun siipi osui sirkkeliin..Olin ihan nysänä ja vaapuin piiloon onttoon puunrunkoon. Olikohan se perskuti , joka kehotti hakemaan apua. No sain tämmösen rautasiiveen , joka on kuumalla aika lämmin. Esim pyttipannun kananmuna paistuu tossa siivellä hetkessä..Olen semmonen spesiaali linnun nysä..Lento sujuu kyllä taas kivasti..
ja annan Sinullekkin lämpimän ajatuksen ja kunnon sylihalin!
Eiköhän masennuskin vähän karkotu kauemmaksi.Ajatuksissa on voimaa..
Et muuten ikinä arvaa mikä kirja mulla on lainassa kirjastosta.. vinkki:elefantti boakäärmeen vatsassa.
Onkin väreily..Upeaa , että hiirimies on liikunnallinen..Tässä Huuhaan jumppa harjoituksessa , kaikki laittaa simmut kiinni ja ajattelee jotain ihanaa ihmistä tai Huuhaa kaveria. Ajattele intensiivisesti , huomaat väreilyn..Noin ja noin..Toista 5 kertaa , nestettä päälle ja eikun väreilemään!!!
extra-annoksen hyvää mieltä tuosta meditaatiojumpasta.. Niin,on Sinustakin moneksi..
Vielä pienet jälkiväristykset... noin..
Kelpaa tässä pienen hiirenkin olla...
Ei he eivät olleet ystäviä vaan ikiaikain ystäviä..Muistathan suojata kukan ,se on hyvin oikukas kukka , jos kesytät minut olisit minulle vain yksi..ainut laatuaan..Avatut ja suljetut käärmeet. Haluan sanoa Sinulle niin paljon. Sanat vain sanoja tärkeintä on tunne , joka ympärillämme leijuu. Kiitos kaikista kauniista , erilaisista , hassuista , elämänmakuisista hetkistä kanssasi. Pidän aina Sinua petolinnun sydämessäni..Lennetään yhdessä taivaan sineen ja raikas merituuli hyväilee kasvojamme. Pois ovat kaikki murheet ja maailman kauneus on oleva Sinun...
Kunpa voisinkin lentää Sinun kanssasi jonain päivänä ja olla jotain.. muuta kuin pikku hiiruli.. Kirja on vielä kesken,luen sitä ajatuksella.
Kiitän Sinua kaikesta hyvästä jota olen saanut kauttasi kokea.Tämä päivä on hyvä päivä.
Maailmassa on paljon ikävää , toisaalta kaunista myös..Multakin Miska silleen kähvellettiin öiseen aikaan..ei tullut häitä ja systeemejä..No , odottelen ,että Huuhaan nättipoika tulee lomilta , sitten taas jahtaan sitä , Ihan vaan piruuttaan , no meikä laitto havajipaidan päälle. Istun tässä Kalastajatorpanterassilla kattomassa poikia..paljon kauniita liikkeellä , huokaus..Lipitän rommikolaa ja nautin kesän lämmöstä , iso hali kaikille Huuhaalaisille!