on merkitystä, minne hän menee kuolman jälkeen.
https://rll.fi/2020/08/ennaltamaaraamisoppi/
Ihmisen valinnoilla
4
52
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä.
Omaisille voi esittää toiveen hautapaikasta / hautuumaasta ja haluaako ruumis- vai polttohautauksen. Jos välit läheisiin on kunnossa, niin he todennäköisesti he noudattavat toivetta.
Itse en ole ajatellut moisia toiveita esittää, koska minun muisteluni - sikäli kun he haluavat sitä tehdä on omaisten asia - ei enää minun. - Anonyymi
Ihmisillä on paljon kuvitelmia 'tuonpuoleisesta', mutta ateistien joukossa sellainen höpinä tuskin saa runsaasti puoltoääniä.
- AnonyymiUUSI
Kuoleman jälkeen ihminen menee loppusijoituspaikkaan eli hautuumaalle. Siihen loppuvat uskovaisilta valehtelut. Aivan kuten Paavalikin lakkasi kirjoittelemasta kirjeitään. Kuolema lopetti turhat lätinät.
- AnonyymiUUSI
kuolemaan päättyy
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614178KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241833
- 281556
- 171400
- 651310
- 1291260
- 311178