Ateistit sanovat ihmisen kehittyneen bakteerista, mutta en näe paljoakaan yhtäläisyyttä, joten evoluutioteoria ei voi olla totta.
Raamattu on totuus
Evoluutio ei ole totta
7
150
Vastaukset
- Anonyymi
En näe mitään totuutta raamatussa, joten raamattu ei voi olla totuus.
"Ateistit sanovat ihmisen kehittyneen bakteerista..."
Tekeekö bakteeriolkiukon nylkyttäminen vielä enemmän höpöä kuin apinaolkiukko tai ahvenolkiukko?- Anonyymi
On luova henki, joka luo myös hengityselimet.
Mikään olento ei voi tahdonvaraisesti lopettaa hengittämistä, joten kaikkeus hengittää meissä, meitä.
Kun kaikki on lopulta yhtä tässä kaikkeuden hengitysrytmissä, niin hyvät ja myös huonot bakteerit on osa meitä. Me imetään bakteereja sisäämme.
Olemme kehittyneet taivaasta, hengestä sekä maasta, materiasta, ja bakteerit kulkee meissä mukana.- Anonyymi
Eikä pidä unohtaa piereskelyä, johon bakteereilla on keskeinen rooli. Bakteerit sekä tuottavat suolikaasuja että myöskin syövät niitä.
Nyt kun aivoista on löydetty osin samoja (ilmeisesti symbioottisia) bakteereja kuin suolistosta, niin voimme pohdiskella bakteerien roolia aivopiereskelyssä. Siihen kommenttisi antaa oivaa tutkimusmateriaalia.
P.S. Koska et tiedä mistään mitään, niin et tiedä sitäkään, että on nisäkkäitä jotka voivat lopettaa tahdonalaisesti hengityksen ja tehdä näin jopa itsemurhan. Ota selvää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikä pidä unohtaa piereskelyä, johon bakteereilla on keskeinen rooli. Bakteerit sekä tuottavat suolikaasuja että myöskin syövät niitä.
Nyt kun aivoista on löydetty osin samoja (ilmeisesti symbioottisia) bakteereja kuin suolistosta, niin voimme pohdiskella bakteerien roolia aivopiereskelyssä. Siihen kommenttisi antaa oivaa tutkimusmateriaalia.
P.S. Koska et tiedä mistään mitään, niin et tiedä sitäkään, että on nisäkkäitä jotka voivat lopettaa tahdonalaisesti hengityksen ja tehdä näin jopa itsemurhan. Ota selvää.Lopeta hengittäminen. Piereskely loppuu myös.
- Anonyymi
Jumalan kiitos, että ihmiskunnan tietomäärä ei ole kiinni siitä mitä laitauskovaiset mutu-pohjalta kuvittelevat tai ovat kuvittelematta.
- Anonyymi
Natufin kulttuuriksi nimetty kulttuuri vaikutti myös nykyisen Israelin alueella noin 12000- 14000 vuotta sitten, siis jo muutamiakin vuosia ennen luomistyötä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1773346Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from1022569Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä572420Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276932342Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen82339Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman21963Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.01760Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue321623Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling381617- 831357