Ateistit sanovat ihmisen kehittyneen bakteerista, mutta en näe paljoakaan yhtäläisyyttä, joten evoluutioteoria ei voi olla totta.
Raamattu on totuus
Evoluutio ei ole totta
8
167
Vastaukset
- Anonyymi
En näe mitään totuutta raamatussa, joten raamattu ei voi olla totuus.
"Ateistit sanovat ihmisen kehittyneen bakteerista..."
Tekeekö bakteeriolkiukon nylkyttäminen vielä enemmän höpöä kuin apinaolkiukko tai ahvenolkiukko?- Anonyymi
On luova henki, joka luo myös hengityselimet.
Mikään olento ei voi tahdonvaraisesti lopettaa hengittämistä, joten kaikkeus hengittää meissä, meitä.
Kun kaikki on lopulta yhtä tässä kaikkeuden hengitysrytmissä, niin hyvät ja myös huonot bakteerit on osa meitä. Me imetään bakteereja sisäämme.
Olemme kehittyneet taivaasta, hengestä sekä maasta, materiasta, ja bakteerit kulkee meissä mukana.- Anonyymi
Eikä pidä unohtaa piereskelyä, johon bakteereilla on keskeinen rooli. Bakteerit sekä tuottavat suolikaasuja että myöskin syövät niitä.
Nyt kun aivoista on löydetty osin samoja (ilmeisesti symbioottisia) bakteereja kuin suolistosta, niin voimme pohdiskella bakteerien roolia aivopiereskelyssä. Siihen kommenttisi antaa oivaa tutkimusmateriaalia.
P.S. Koska et tiedä mistään mitään, niin et tiedä sitäkään, että on nisäkkäitä jotka voivat lopettaa tahdonalaisesti hengityksen ja tehdä näin jopa itsemurhan. Ota selvää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikä pidä unohtaa piereskelyä, johon bakteereilla on keskeinen rooli. Bakteerit sekä tuottavat suolikaasuja että myöskin syövät niitä.
Nyt kun aivoista on löydetty osin samoja (ilmeisesti symbioottisia) bakteereja kuin suolistosta, niin voimme pohdiskella bakteerien roolia aivopiereskelyssä. Siihen kommenttisi antaa oivaa tutkimusmateriaalia.
P.S. Koska et tiedä mistään mitään, niin et tiedä sitäkään, että on nisäkkäitä jotka voivat lopettaa tahdonalaisesti hengityksen ja tehdä näin jopa itsemurhan. Ota selvää.Lopeta hengittäminen. Piereskely loppuu myös.
- Anonyymi
Jumalan kiitos, että ihmiskunnan tietomäärä ei ole kiinni siitä mitä laitauskovaiset mutu-pohjalta kuvittelevat tai ovat kuvittelematta.
- Anonyymi
Natufin kulttuuriksi nimetty kulttuuri vaikutti myös nykyisen Israelin alueella noin 12000- 14000 vuotta sitten, siis jo muutamiakin vuosia ennen luomistyötä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719867- 806894
- 286516
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1086289Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv436139Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1046027- 635435
- 465186
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on614497- 504110