Iskuja Venäjälle

Venäjän puolustusministeriö ilmoitti sunnuntaina, että yön aikana Venäjällä ammuttiin alas sata ukrainalaista droonia.

Ainakin kymmenen niistä torjuttiin Pietarin lähellä. Yhden naisen on kerrottu haavoittuneen.

Drooni-isku häiritsi myös Pietarin Pulkovon lentokentän toimintaa ja viivästytti kymmeniä lentoja.
161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näyttäisi siltä että Ukraina panostaa nyt Pietarin miehitykseen. Ilmeisesti peilaavat tulevia rauhanneuvotteluja Putinin kanssa jossa voivat sitten vaihtaa Pietarin Odessaan. Kerrallinen Kurskin piiritys ei kaiketi mennyt ihan putkeen joten täytyy kokeilla muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän puolustusministeriö ilmoitti sunnuntaina, että yön aikana Venäjällä ammuttiin alas sata ukrainalaista droonia.

Ainakin kymmenen niistä torjuttiin Pietarin lähellä. Yhden naisen on kerrottu haavoittuneen.

Drooni-isku häiritsi myös Pietarin Pulkovon lentokentän toimintaa ja viivästytti kymmeniä lentoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu