Jopa KD:n Östman myöntää....

"Todennettua on, että Gazassa on nälänhätää kärsiviä ihmisiä. "
mot
KTS
9189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mutta todennettu myös on, että siellä on paljon lihavia naisia ja riskejä nuorukaisia. Noissa kattiloita heiluttavissa lapsissakin suurin osa on hyvinsyöneen näköisiä.
Missähän ne nälkäänäkevät ovat?

Nuo kuvat, joita meille näytetään, ovat SAIRAISTA lapsista, jotka on retuutettu sairaalasta kuvausta varten.

Äänestä
  • Helluntailainen keksii omiaan

    Äänestä

Ei avustusjärjestöjä enää tarvita.

Kielletään vain nälänhätä, niin siitä päästään.

Äänestä

Totuus Gazan nälänhädästä alkaa näyttää jo Östmannistakin niin pahalta ettei siltä voi silmiään enään täysin siristää.
Tai sitten hygieniasyistä ja uskosta huolimatra pitää olla ainakin toinen jalka menossa olevan historian todennettujen tapahtumien puolella.

1Äänestä

Eihän KD:ssä ole kiistetty gazalaisten hätää.
Hamas on estänyt avun perille pääsyä

Äänestä

Eihän sitä kukaan kiistäkään ettei siellä jotkut kärsi nälkää. Siitä ollaan vain eri mieltä onko se juuri Israel joka pitää Gaazalaisia nälässä. Minun mielestäni ja havaintojeni mukaan sitä pitää Hamas eikä Israel. Israel toimittaa sinne rekkalasteittain ruokaa. Eri asia on se salliiko Hamas sen päätyvän Gazan siviileille.

Äänestä
  • "Israel toimittaa sinne rekkalasteittain ruokaa."

    kansainväliset avustusjärjestöt ovat timittaneet Gazan rajalle ruokaa, jonka perille menon Israe on estänyt. Uudessa systeemissä avustustoiminta keskitettiin neljään jakelupisteeseen entisen neljänsadan sijaan ja apua hakeneita on tapettu Israelin armeijan toimesta jo satoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    "Israel toimittaa sinne rekkalasteittain ruokaa."

    kansainväliset avustusjärjestöt ovat timittaneet Gazan rajalle ruokaa, jonka perille menon Israe on estänyt. Uudessa systeemissä avustustoiminta keskitettiin neljään jakelupisteeseen entisen neljänsadan sijaan ja apua hakeneita on tapettu Israelin armeijan toimesta jo satoja.

    niinkö monta?

    Äänestä

Ei se on nälkä tai ei ole nälkä nyt muuta YK:n 12 kuukauden määraaikaa Israelin miehityksen lopettamisesta, joka määräaika menee umpeen syyskuussa. On huolestuttavaa, että mitä sitten tapahtuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Todennettua on, että Gazassa on nälänhätää kärsiviä ihmisiä. "
mot
KTS

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu