Eikö se valehtelu teekään onnelliseksi ja paskanpuhuminen?
EROA JO!
ENNEN KUIN TÄMÄ MAA TUHOUTUU LOPULLISESTI!
EROA JO!
ENNEN KUIN TÄMÄ MAA TUHOUTUU LOPULLISESTI!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
purran naama on pahempi
Molemmat EROTKAA JO!
,
Minun muoruudessa oli sanotta, maku on sormenpäässä se on perreijässä.
Purra tekee mitä pitää. Onneksi on näin jämäkkä kirstunvartia. Eikä Saarikko. Viinastaki haukuttiin, jälkikäteen sai arvostusta. Mutta eihän vihervassarit ymmärrä?
Vituttaa kahtoo kun kiiluperseiset demarit pääsevät valtaan ja valtio on konkurssissa.
Niillä ei ole mitään kosketusta työelämään.
Varmaan tarkoitit Persu, että v.tuttaa kun tietää että tämä oli meidän viimeinen hallitus kausi.
Taidat vielä aika heikosti seurata taloudellista tilannetta.
Koska me olemme jo konkursissa.
Demareitten paskapato laukesi jo 90 luvulla.
.
Persu tämän on puolueen suuntaan 👎👎👎👎
Tuttaa kaikkien näiden poliittikkojen naamat, jotka islamisoivat suomea!
Suomi on menossa vituksi, rip Suomi. Vuosittaista velkaa otetaan miljardi tolkulla julkisiin edustus menoihin, terveydenhuolto palvelut yli suurissa saappaissa, eläkkeeet levällään kuin jokisen eväät, maahanmuuttajat eli Suomi 6 miljoonan asukkaan vienti tuonti kaupankäyntiin perustuva luonnon rikkauksilta vähäinen maa ei voi kantaa koko maailmaa harteillaan.
siis ... ei voi kantaa koko 8 miljardin asukkaan maailmaa harteillaan
Pelkkiä omia etuja ajavia nuo ovat.
Suomen omasta kansasta ei välitetä vähääkään. Työtön, sairas, köyhä, näitä kaikkia tämän maan hallitus vihaa ja haluaa kurittaa, minkä pystyy. Suoraan sanoen tappaa heidät, tekemällä heidän elämän niin vaikeaksi ja mahdottomaksi, että itsemurha alkaa kuulostaa paremmalta vaihtoehdolta kuin elämä tässä surkeassa maassa.
Miksi tämän maan Naiivit ja Toopet päättäjät eivät huolehdi tämän maan taloudesta ja työttömyydestä? Ukrainan sodalle riittää miljardeja jaettavaksi, mutta ei koskaan tämän maan kansan hyväksi.
Millainen maa ottaa lisää velkaa, jotta voi tukea toisen maan sotaa? KYLLÄ TÄMÄ ON HULLUJEN KÄSISSÄ KOKO SUOMI!
Silti vastustetaan säästöjä/leikkauksia???
Orjatyön teettäminen ukrainalaisilla mansikanpoimijoilla on taas yksi mainehaitta lisää.
Saarikko kirstunvartiaksi!!!!
Annika ob yks punaviherliberaaleista. Täys katastrofi. Osa kauhuviisikkoa. Marinin sekoilua. Vahtis sekin akka vaan ensin sen painonsa kuntoon. Jos ei hillitse edes painoaan niin miten siten valtion taloutta.
Hölynpölystä en irti halua. Hutikassa maailma paranee, kuten meni demarisosialistiseen aikaan. Jatketaan samaan tyyliin.