Siis ku normaali standardiasiakas tulee kauppaan ni homma hoituu.
Mut jos oot edunvalvonnassa ei hoidu mikään. Edunvalvontaa ei näet yleensä uskota. Tai vaaditaan joku tietty präntti.
Mulle myytiin nettiliittymä kadulla ja otin vastaan sellaista tarvitsevana ja tietenkin talossa on Elisan piuhat eli vaihtoehtoja ei käytännössä ole. No ev sanoi et palataan ensi viikolla. Asiat järjestyi ja sain myös kasaan modeemin hinnan. Melkein. Yhdeksän euroa maksarista puuttui ja minä että maksan sen liikkeessä. No se ei tietenkään käynyt se. Mun olis pitäny ottaa se lappu kotiin ja skannata ite ja lähettää osoitteeseen x.
No maksarin myöntäjä sano et laittaa rahana edunvalvontaan. Menee ensi viikolle ku ne rahat pitää pyörittää vielä mulle.
Yleensä ei ole edunvalvonta ongelma mut Elisan kanssa aina räjähtää pää. Olin tunnin siellä liikkeessä. Meitä kohdellaan ku rikollisia vaikka ei olla. Ihan ollaan toisarvoisia asiakkaita. Kerran avasin liittymää puhelimeen ja kaksi tuntia juoksutettiin ympäri kyliä.
Taitaa olla Elisalla linjaus et edunvalvonnan asiakkaita ei oteta. Ne sais kyl laittaa oveen semmosen kyltin. Missää muualla ei oo tämmöstä sirkusta. No on joitaa muitakin. Mut ei operaattoreita.
Kysyin tiskillä et pystynkö tulemaan asiakkaaksi ollenkaan.
"Hyvä kysymys."
Mitä ihmettä Elisa?????
6
306
Vastaukset
- Anonyymi
Kun ihminen päätyy edunvalvontaan, siihen on hyvät syyt.
Edunvalvonta toimii ihmisen omaksi parhaaksi ja Elisa toimii juuri niin kuin pitääkin. Vaatii rohkeutta olla ottamatta tarjottua rahaa vastaan, vaikka siitä saisikin paskaa päällensä.
Minusta tässä haukutaan väärää puuta ja uskallan epäillä edunvalvotun omaan kykyyn tehdä asiasta johtopäätöksiä.- Anonyymi
Lue teksti kunnolla. Edunvalvonta puolsi tota liittymää mut Elisalta tuli vaa paskaa niskaa. Minä en tehnyt MITÄÄN väärää eikä edunvalvonta. Elisa alkoi ryttyilemään ja hyppimään edunvalvonnan yli ja kohteli minua ala-arvoisella tavalla. Pitäis lukee juttu ennen ku alkaa omien ennakko asenteiden toimesta selittää.
- Anonyymi
Itse asiassa viestisi on pelkkää sotkua.
- Anonyymi
Et tiedä vittuakaan mistää. Silti tulet tänne laukomaan. Et osaa lukea mutta jostain syystä kyllä kirjoittaa. Etkä edes halua ymmärtää toisen tekstiä. Sie et kuule tiiä mun elämästä mitään. Mistä lähtien sinä olet ollut se joka ihnisiä arvioi? Ja lajitelee ja joiden jutut voi ottaa todesta?
- Anonyymi
No eihä se onnistu ku ihmiset ei tajua toisiaan. Sitten onnistuu ku asiat ymmärretään oikein. Minulla oli virheellistä tietoa. Oletin et ev ois laittanut sähköpostia mut olikin jättänyt lapun toimiston luukulle enkä tiennyt ola hakemassa. Pääasia et on nyt netti kotona. Hö...
-Aloittaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36212298Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555377Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123908Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1952573Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151962Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167870Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271832No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74742Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59706