Olin tänään uimarannalla

Uimavalvojalla helppo päivä, miksi? Koska rannalla ei ollut yhtään islamisti.
294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luonnonvesissä uiminen on aivan eri juttu eli vaikeampaa kuin uimahallissa. Tätä puolta ei ole ollenkaan tuotu esillehukkumistapauksien kohdalla. Hyväkin uimari joutuu aivan erilailla ponnistelemaan luonnonvesissä esim. vedenpinnan liplatus, aallot, virtaukset, pohja.

Äänestä

Oman vaaraelementtinsä uimiseen tuottaa, jos omassa arvomaailmassa yleistä turvallisuutta edistämään suunnitellut ohjeet nähdään "Valkoisten paskakristittyjen" käskytyksenä, joiden rikkominen koetaan suorastaan suotavana emansipaationa ja kapinana kolonialismia vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uimavalvojalla helppo päivä, miksi? Koska rannalla ei ollut yhtään islamisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu