Öljyn hinta putoaa Syyskuussa, sodan seurausta

Suomessakin pääsemme taas nauttimaan halvasta bensiinin hinnasta. OPEC lisää öljyntuotantoaan yli 500 000 tynnyrillä päivässä.
Saako bensaa jo 1.2 eurolla/litra? Ei paha.
4130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onneksi vihervassarit ei ole hallituksessa, nostaisivat takuulla polttoaineveroa.

Äänestä

Jee, polttomoottorilla varustetuilla autoilla on taas halpaa ajella.

Äänestä

Onneksi parin vuoden kuluttua saamme euron lisän litrahintaan, kun Lindtmanin punaviherhallitus aloittaa.

Äänestä

Nastaako uutinen vanhan Teslani arvoa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessakin pääsemme taas nauttimaan halvasta bensiinin hinnasta. OPEC lisää öljyntuotantoaan yli 500 000 tynnyrillä päivässä.
Saako bensaa jo 1.2 eurolla/litra? Ei paha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu