Tänään esileikki

Aloitamme tänään vaalityöt, tulee uusia kokouksia ja paljon julkisuutta.
Mikon neuvot valiokunnista ovat tainneet olla pierua vastatuuleen..
Kepu on nyt sössinyt pahan kerran
3347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sepiä katson vaan, Sepiä katson vaan,

Sepiä katselen silmät veessä.

Tää onneni on niin outo ja uus,

sen että mä vapisen eessä.

Äänestä

Nisulla on noin stop vaalikampanjan eli aina käynnissä. Esim. Ähtärin viimeisen sotaveteraanin muistopuhe oli sitä. Onko Nisu muuten sukulainen? Joka paikkaan sekin itsensä änkeää.

Äänestä
  • Se puhe oli kuin historian tunnilta..
    Ei hengellinen, .....
    Kunhan sai naamatauluunsa materiaalia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aloitamme tänään vaalityöt, tulee uusia kokouksia ja paljon julkisuutta.
Mikon neuvot valiokunnista ovat tainneet olla pierua vastatuuleen..
Kepu on nyt sössinyt pahan kerran

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu