pitämiä israelilaisia kohtaan, joita Hamas on kiduttanut ja pitänyt nälässä? Kokoomuksen Elina Valtonen kyllä tuntee.
Kovin on tunteetonta porukkaa vasemmistossa, mutta muslimithan ovat sydäntä lähellä.
terv, se kokoomuslainen
Kovin on tunteetonta porukkaa vasemmistossa, mutta muslimithan ovat sydäntä lähellä.
terv, se kokoomuslainen
Vastaukset 29
Vanhimmat
Mitä enemmän vasemmalla, sitä enemmän tykkää hamaksesta.
Juuri niin.
Vihervassut tuntevat sairasta mielihyvää Israelin kansalaisten kiduttamisesta?
Tai ne Suomessa toimivat paleyhdistysläiset ( sumud)
jotka rekryää Suomessa LBGT….porukkaa riveihinsä.
Tekemään kampanjaa!
Palestiinan kesäkoulu?!
KETÄ….ne saa riveihinsä…tekemään mitä?
Keskustellaanko siellä
mitä pahaa Hamas tai palet ovat
tehneet vuosien varrella?
Peittyykö kaikki se paha, kun
”onhan tässä homot ja lesbot saatu kampanjoimaan ”
sumudilla on sen luokan toimintaa,
että mitähän kaikkea siellä touhutaan,
asioiden varjolla.
Hamas estää punaista ristiä toimittamasta ruokaa panttivangeille.
Tästä ei Kepu, SDP, vassut , rkp, eikä vihreät puhu mitään
Terrorismi ja anarkismi on vasemmistolaisia toimintatapoja. Vasemmisto haluaa antaa tunnustusta hamasille.
Elokapina on lähi-idän Hamas.
Siksi koska Vasemmistossa osataan ajatella, toisin kuin Persuissa, jossa peesataan KD puoluetta, että ei vaan pudota pois hillotolpalta!
KD kun ihannoi natsisikoja, joilla on tapana ryöstää toisilta asuinalueita ja pommittaa viattomia lapsia. KD tykkää kun ghettoja muodostetaan.
Persut taas eivät osaa itse ajatella mitään muuta kuin hallituspaikkaa. Persut tietävät, että tämä on viimeinen kerta kun tätä hillotolppaa on tarjolla.
Se selvisi viimeistään siinä kun eräs hentoinen nainen Andersson upotti Persut yksin tyrmäys uneen 2,5 kertaisesti EU vaaleissa.
Mitä sai pikkuPersut?
Lukion käyneen homon ja sivarin, jonka kainalossa on ihka ihana MaMu.
Kiitos kiitos, tykkään aplodeista!
Sulla on pahasti päävaivoja hamasta diggaava vassu.
Vasemmistohan nimenomaan haluaisi panttivangeille ruokaa. Oikeisto taas on estämässä, aivan kuten tekivät 1918.
Vasemmiston hamasterroristit rohmuavat naisilta ja lapsilta ruoka-avustukset
Eivät todellakaan rohmua, siitä ei ole mitään näyttöä.
Siitä taas on, että Israel ei päästä alueelle juuri ollenkaan ruokalähetyksiä ja on tuhonnut hygienian kannalta tärkeä infran. Oikeisto tukee sionistien natsihommia varauksetta ja osallistuu taas kerran kansanmurhaan iloisella juhlamielellä.
Toivottavasti oikeistolle käy taas samoin kuin kävin 1945 ja 1966. Ei haittaisi ollenkaan, jos pakenisivat Argentiinaan ja Espanjaan.
Israel päästää Gazaan 140-150 ruokarekkaa päivässä.
Surkean vähän. Noitakaan kuljetuksia ei suojata, koska mm Gazan poliisit on tapettu Israelin toimesta.
Israelin valtio tulisi lakkauttaa YK:n päätöksellä. Jeesus saa tulla uudestaan jonnekin muualle, vähemmän asutulle alueelle.
Hamasin, ei Hamaksen.
Miten niin ei?
Hamas hampaasta, paikka parhaasta
Hamas on Iranin ja Venäjän suojeluksessa.
Siksi vasemmisto tukee Hamasia.
Vasemmistohan ei tue Hamasia, vaan palestiinalaisia.
Oikeisto taas tukee tapansa mukaan ihmisten murhaamista. Ja tulee saamaan siitä turpaansa, kuten on käynyt aina ennenkin.
Onko ne panttivangit vielä elossa? En usko.
Israel on yrittänyt pommittaa panttivangit hengiltä, mutta Hamas on suojellut heitä.
Hamas käyttää myös omia siviilejä ihmiskilpinä. Hamas voisi hyvin tyhjentää esim kolmasosan alueesta siviileistä ja ilmoittaa Israelille että soditaan siellä loppuun asti. Tiedät itsekin, että Hamas ei tee niin, koska heidät tuhottaisiin muutamassa päivässä. Niinpä he käyttävät siviilejä ihmiskilpinä.
Israelin kaupunkisota on todella siistiä kaikkien kansainvälisten asiantuntijoiden mukaan.
Hamasin terroristit ovat räikeitä raiskaajia ja julmia rääkkääjiä.
Silloin kaikki panttivangit kuolisivat. Sitäkö haluat?
Eivät kuolisi, koska Hamas tietenkin vapauttaisi heidät yhdessä nyt ihmiskilpinä pitämiensä palestiinalaisten siviilien kanssa.
Onko vaikea tajuta noin yksinkertaista asiaa? Hamas siirtäisi kaikki siviilit ml panttivangit pois tietyltä alueelta ja kaikki "taistelijansa" sinne siviilivapaalle alueelle ja ilmoittaisi Israelille, että sota käydään loppuun saakka siellä.
Vasurit kannattavat raiskauskulttuuria, jota Hamaskin harrastaa. Suomessakin he palvovat raiskauskullttuurimaista tulleita.
Hamas ei ole harrastanut raiskaamista.
Israel kyllä on, ja sitä oikeisto tukee varauksetta. Mitähän Jeesus siitä sanoo, kun laskeutuu pilvellään sinne Israeliin?
Mikä vitsi. Ääri-islamisti Hamas syyllistyy kaikkiin rikoksiin ja käyttää omia sekä kidnapattuja siviilejä ihmiskilpinä
ei ne panttivangit ole ensimmäisenä prioriteettina vähäisen ruoan jaossa. Israel itse pidättää kymmeniä paleja päivittäin länsirannalla ilman mitään syytä ja pitää vangittuna vuosikausia. Nyt ovat tappaneet Gazassa 60 000 ihmistä ja alueella on karmea nälänhätä ja nyt YK;n turvallisuusneuvosto kokoontuu parin laihan jutikan takia? On maailma mallillaan
Israelhan se niitä kiduttaa. Sekä suoraan että epäsuorasti. Nälkiinnyttää, pommittaa, antaa ohjeet miten kohdellaan.