Jumalan käden jäljen tunnistaa siitä, että Se paitsi tuo urheilijoille mitaleita (joita he eivät kai sitten omin saisi, joten mitalit kuuluisi antaa Herralle, eikä noille urheilijoille), myös tappaa ihmisiä suurin määrin.
Raamatullisena aikana Rakastava ja Hyvä Herra Jumala tappio noin 2,5 miljoonaa ihmistä, laskettuna Raamatusta.
https://www.youtube.com/watch?v=eSujxG5gJLM
Saatanan tiedetään tappaneen vain 10 ihmistä samana aikana
https://www.youtube.com/shorts/zHMS5f3rbW8
On siis täysin selvää, että he, jotka vastustavat Israelin toimia Gazassa, ovat saatanan vallassa!
Herran Jumalan tahto tapahtuu Gazassa!
15
213
Vastaukset
- Anonyymi
Kertoo paljon siitä jumalasta.
- Anonyymi
Joko Netanjahua kunnioitetaan pyhimyksenä?
- Anonyymi
Eiköhän KD:ssa ainakin niin tehdäkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän KD:ssa ainakin niin tehdäkin.
No ei varmasti tehdä.
- Anonyymi
Israel on pelkästään saatanan asialla siihen asti kunnes kääntyy elävän kiven, Jeesuksen puoleen ja myöntävät että tuli tapettua sapattirikkomuksista.
- Anonyymi
Sinun jumalasi on siis sadisti kansanmurhan fanittaja?
- Anonyymi
Jumala tietää, että valehtelet kansanmurhasta.
Sinulla ei ole esittää mitään todisteita sellaisesta. - Anonyymi
Eikös kaikkien kristittyjen Jumala ole?
Raamatussa rakastava Jumala neuvoo hurskasta hallitsijaa: "Mene siis ja voita amalekilaiset, ja vihkikää tuhon omaksi kaikki, mitä heillä on; äläkä säästä heitä, vaan surmaa miehet ja naiset, lapset ja imeväiset, raavaat ja lampaat, kamelit ja aasit."
Kiitos Jeesus tästäkin!
Hmm, vai ovat Netanjahu sekä Ben Gvir jo ihan jumalia ! :D
- Anonyymi
Nyt vaan rukoillaan että Entebben ihme toistuu Gazassa ja panttivangit vapautuu kun vain kävelevät vapauteen tai Israelin erikoisjoukot vapauttaa heidät.
- Anonyymi
No tuo on ainakin varmaan Jumalan tahto toteutuu ja Jumala turvaa Israelin olemassaolon eikä Iran taaskaan saanut surmauttaa 9 miljoonaa juutalaista.
- Anonyymi
No ei nyt sentään:
"Herran Jumalan tahto tapahtuu Gazassa".???
Mutta Jumala SALLII ihmisten toimia vastoin hänen tahtoaan, koska muutoin ei käy selville, kuka on kuuliainen Hänelle.
Juutalaiset elävät vielä Vanhaa liittoa, "silmä silmästä, hammas-hampaasta"-periaatetta. Eivät he kysy Jumalan neuvoa. Anonyymi kirjoitti:
No ei nyt sentään:
"Herran Jumalan tahto tapahtuu Gazassa".???
Mutta Jumala SALLII ihmisten toimia vastoin hänen tahtoaan, koska muutoin ei käy selville, kuka on kuuliainen Hänelle.
Juutalaiset elävät vielä Vanhaa liittoa, "silmä silmästä, hammas-hampaasta"-periaatetta. Eivät he kysy Jumalan neuvoa."Juutalaiset elävät vielä Vanhaa liittoa, "silmä silmästä, hammas-hampaasta"-periaatetta. Eivät he kysy Jumalan neuvoa."
Älä yleistä koskemaan kaikkia juutalaisia. Näin toimii vain äärioikeistolainen puolue.
- Anonyymi
Onhan palestiinalaisissakin ihan hyviä ihmisiä. Hamas-riiteissä vannotaan tosin Muhammedin nimeen, että israelilaiset ajetaan vielä Välimereen.
Sadan vuoden kuluttua heitä on enemmän kuin kristittyjä. He kaikki ovat OIKEASTI vain luontokappaleita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen885023Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1774378Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1664284Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik893485Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast163224Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi142932Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa362929Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä22786Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL542658Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!291854