Pankit ovat turhia

Miksi niihin eipääse millään järjestelmien läpi. Pitäisi maksaa autovakuutus. Ei onnistu. PRK.
4110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Merkittävä edistysaskel olisi, jos pankit palaisivat vanhaan pankkikäytäntöön. Auki arkisin 9 - 17, tiskillä mahdollisuus asioida joka päivä, jos jaksaa jonottaa, maksaa laskun, nostaa rahaa niin tiskiltä kuin automaatista, varata suoraan tai puhelimitse (soittoaikaa varaamatta) ajan pankinjohtajan tai muun vastaavan pakeille ja niin edelleen.
Myös netin kautta voisi asioida, kuten (lähes ainoastaan) nytkin voi.
Tämän päivän pankit on tehty vain kannattavuuden lisäämiseksi, ei asiakkaiden mahdollisimman monipuoliseksi parantamiseksi.

Äänestä
  • Nettihuijaukset vähenisivät oleellisesti, ja sen sektorin roistot joutuivat kehittelemään muita kierouksia tai kokeilemaan vaihteeksi rehellistä työtä - niin kauan kuin vapaina ovat.

    Äänestä

Ei pääse läpi koska sivut on suojattu.
Jos olet pankin asiakas, hanki ko.pankin nettipankkitunnukset.

Äänestä
  • Netin kautta meikäläinenkin asioi, mutta pankkien palveluiden tulisi olla monipuolisia, jotta asiakkailla olisi varaa valita mieleisensä ja toimintakykynsä mukaan. Jos vanhus vaikka saatettuna asioi pankin tiskillä, eivät sukulaiset pääse huijaamaan netin kautta vanhusta muka auttaessaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi niihin eipääse millään järjestelmien läpi. Pitäisi maksaa autovakuutus. Ei onnistu. PRK.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu