Ylen mukaan soini vaihtaa keskustapuolueeseen
Tuliko soini tunnustaneeksi vaalitappion jo nyt. Jytky ei kantanut suomen sisulaisten ohjelmalla tämän pidemmälle ps palaa juurilleen marginaalipuolueeksi
Tuliko soini tunnustaneeksi vaalitappion jo nyt. Jytky ei kantanut suomen sisulaisten ohjelmalla tämän pidemmälle ps palaa juurilleen marginaalipuolueeksi
Vastaukset 34
Vanhimmat
Keskustapuolue ottaa Soinin ja Kanki-Kaikkosen johdolla oikein veret seisauttavan vaalivoiton 2027 vaaleissa.
Soini saa telkkarissa julistaa uuden jättimäisen Kepu-Jytkyn syntymisen
Soinihan ei ole ollut persuissa vuosikausiin, erosi ja liittyi sinisiin kun halliksesta tuli puheenjohtaja.
Just näin, Halla-aho syrjäytti kehäraakin.
Ihan omaa rahatalouttaan ja toimeentuloaan Soini koettaa kohentaa.
Oma paksu nahka lähinnä.
Viis veisaa suomalaisten yhteisistä asoista. Epäluotettava henkilö.
Soini on fiksu.
Hän koettaa kohentaa talouttaan muilla keinoin kuin loisimalla sopeutumisrahalla.
Moni ex-kansanedustaja voisi ottaa hänestä mallia.
sehän saa sitä politikkojen työttömyys turvaa jonka aikana saa tehdä pimeitä hommia ilman sanktioita.
Ja sen vaimo on lääkäri joka saa 5 hengen palkan ,ei sen tarvitsisi tehdä mitään.
Mutta kun on rahan ahneus niin silloin se on...
Kukahan sitäkin perseen myyjää äänestää ensin huusi että ei rahaa Kreikkaan,ministeriksi kun päääsi itse tunkin kaiken sinne.
Halla-aho oli myös sitä mieltä että Suomen rahoja ei saa jakaa ulos ,muta nyt sekin on jakanut Ukrainaan !
Surkeita miehiä.
"Just näin, Halla-aho syrjäytti kehäraakin."
Ei syrjäyttänyt.
Soini ei ollut edes ehdokkaana persujen puheenjohtajaksi, silloin kun Halla-aho valittiin tehtävään.
Soinihan on sopeutumisrahalla omien kolumnien tulolähteen lisäksi ja saa kahden vuoden kuluttua sopeutumiseläkettä.
miksi soineille maksetaan kotoutumisrahaa?
Vain idiootti äänestää Soinia tulevissa vaaleissa.
Oleksää hidas hämäläinen? Meinaan vaan, kun ihrapallo Soini on jättänyt persut jo vuosia sitten. Ihrapallo perusti oman puolueen, joka jäi yhtä lyhyeksi kuin kanan lento. On sun hoksottimet todella hitaalla🤔
timppa luikahti pakoon jo vuonna 2017 ja nauroi räkäisesti
Ihmetellä täytyy, millainen kepuli äänestäisi tuota takinkääntäjien kingiä eduskuntaan?
Tuskin monikaan kepuli, mutta moni entinen persu kylläkin.
Eikös hänet ole erotettu myös tuosta sinisestä ?
Ei, sininen puolue lakkautettiin siksi kaikki siniseen puolueeseen kuuluneet hakeutuivat muihin puolueisiin. Soinista tuli niin sanottu villi , hän ei kuulu tällä hetkellä mihinkään puolueeseen. Eikä hänestä kannata tehdä uutta Väyrystä jonninjoutavilla jaarituksillaan.
Sinne kiljutynnyrin pohjalle ei uutiset kulje?
Joko olet kuullut JFK:n murhasta?
Media ei kohtele Timo Soinia ja Paavo Väyrystä samalla tavoin, vaikka molemmat ovat entisiä puoluejohtajia ja ulkoministereitä.
Timo Soinilta raportoidaan joka ainoa möläytys, kun taas Paavo Väyrynen on suorastaan uutispimennossa.
Mediat tykkäävät Soinista, hänellä kun on joka kommentoinnissa jotain negatiivista sanomista Perussuomalaisista, samoin kuin lehdistöilläkin.
Väyrynen on jo 80-kymppinen dementikko. Soini ei edes eläkeiässä.
Soinin ulkoministerikausi. Mitä jäi mieleen sen ulkoministeriydestä? Mulla ei muuta, kun rukousaamiaiset rapakon takana. Siinä sen "saavutukset". Muistaaks joku oikeita tekojak7n?
Kepusta on jo toivotettu Timo T. A. Soini Tervetulleeksi keskustapuolueeseen.
Vanhoillinen abortinvastustaja sopii hyvin tuohon lestapuolueeseen.
Tervemenoa!
t eläkeläisdemari
PETTYMYS !
Poliittisen kentän keskellä ei ole enää mitään nyt, kun KUSTA-puolue on linnoittautunut vasemmiston kainaloon Suomea tuhoamaan
Hyvä, isä-Timo laittaa Suomen taas kuntoon!
Aloittajalle tiedoksi, että Soini on jättänyt Persut jo kesäkuussa 2017.
YLE ei myöskään ole uutisoinut Soinin siirtyvän KEPUUN, vaan harkitsevan sitä.
Soininhan on päästävä heti puolueen johtoportaaseen, muuten voitte unohtaa koko asian.
Kyllä jos timppa pääsee keskustan ehdokkaaksi niin en ikinä keskustaa äänestä.
timppa on kiinnostunut vain rahakkaista diileistä
Poliitikko on puhetyöläinen. Soinilla on mahdollisuuksia. Sama kai se on minkä puolueen riveissä liikkuu.
Ihan sama kun huulet vain liikkuu.
Soini on outo tapaus. Itse johti itsensä tilanteeseen, jossa ei voinut muuta kuin heittää pyyhkeen kehään ja sitten kiukuttelee, että hän on kokenut vähintään oikeusmurhan. Soini käsikirjoitti itse tappionsa ja menetyksensä, koska hän ei kyennyt muuttumaan ajan mukana ja johtamaan puoluettaan vastaamaan kasvaviin sisäpoliittisiin ja ulkopoliittisiin haasteisiin. Hän piti puoluetta omaisuutenaan, jota kuvitteli johtavansa hamaan tappiin, mutta sitten koitti katkera tappio. Demokratia, ajan vaatimukset, kehitysvaatimukset jne. on asioita, jotka joko toimii hyödyksesi, tai sitten ne lyö sinut kanveesiin. Soini näki tulevaisuutensa ja heitti pyyhkeen kehään. Hän on yksi Suomen noloimmista takinkääntäjistä ja katkerista niIIittäjistä, jotka ei vain pysty myöntämään omia virheitään.
Soini saa vaaleissa kymmeniä tuhansia ääniä, se on varmaa.
Hallapersujen on aika siirtyä syrjään.
Kuten Haitta-Mariniille kävi
Miksei eronnut perheestään jo ENNAEN VAALEJA
Haitta naishalliirus haali sähköautoja kaikkialle
Soiniha synnytti tämän tämän ison paskan joka hässii hommia tämän räävä pärstän johdolla.Nyt riekkuu ja pyrkii keskustan riveihin mitähän paskaa siellä keksii ja nähty on millaisia loispaskoja nämä poliitikoiksi ja kansaedustajiksi valitut on mietityttää kannattaako äänestää kun paskan haju tule kuitenkin sieltä.