Suomen on aika erota totalitaristisesta ja epädemokraattisesta EU:sta

Anonyymi-ap

Euroopan Unioni on kaikkien yksilönvapauksien ja länsimaisen liberaalin yhteiskunnan periaatteiden vastainen poliittinen hirvitys.

Suomalaiset eivät ole koskaan demokraattisesti äänestäneet tällaiseen EU:hun kuulumisesta. Silloin vuonna -94 äänestettiin vapaakauppa- ja talousliittoon kuulumisesta. Suomalaiset eivät äänestäneet siitä, että jollain ulkopuolisella taholla on lainsäädäntövaltaa ylitse Suomen valtiopäivien. Suomalaiset eivät äänestäneet omasta valuutasta luopumisesta. Suomalaiset eivät äänestäneet siitä, että EU massavakoilee ja sensuroi, ylittäen jopa Orwellin pahimmat painajaiset. Tietoa tästä EU:n tulevasta massasensuurista ja toisinajattelijoiden vakoilusta tästä linkistä: https://archive.is/zRhD8

Esimerkkejä EU:n kasvavasta Neuvostoliittomaisuudesta ja tyranniasta riittäisi vaikka kuinka. Summa summarum, EU vastustaa aitoa sananvapautta, vapaata tiedonvälitystä, kansallisvaltioiden suvereniteettia, suoraa demokratiaa eli aitoa demokratiaa ja kaikkia muitakin yksilönvapauksia ja liberaalin yhteiskunnan perusteita.

Hulluinta on se, että EU on mielivaltaisesti määritellyt Suomen metsät "päästölähteiksi," minkä vuoksi Suomi joutuu maksamaan EU:lle jotain helvetin rahallisia korvauksia, kun taas Ruotsin metsät ovat muka "hiilinieluja," ja Ruotsi saa tästä rahallisia korvauksia.

Kukaan suomalainen ei ole koskaan äänestänyt tällaisesta. Ei missään vaaleissa. Ei ikinä. On aika järjestää rehellinen ja sitova kansanäänestys asiasta.

5

363

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Odotan mielenkiinnolla, milloin EU kieltää TOR-verkon käyttämisen ja siihen kykenevät selaimet ja ohjelmistot, jotta DSA:ta ja VPN-kieltoa ei voi kiertää niidenkään avulla? Varmasti se tulee tapahtumaan, on vain ajan kysymys, jo nyt "High-Level Group (HLG) -raportti (2025)" on esittänyt "huolensa" tästä "puutteesta". Toki jo se fakta, että nytkin ihmisten pitää käyttää toisinajattelijoiden suojaksi diktatuureissa kehitettyä TOR-verkkoa voidakseen kertoa tosiasioita ja lukea rehellisiä uutisia EU:ssa, aiheuttaa ainakin minussa melkoista surkuhupaisaa naurua. Mutta ei tämäkään tietenkään kerro kenellekään yhtään mitään yhtään mistään"

      Miettikää tuota nyt ihan kunnolla. EU-maissa asuvat ihmiset joutuvat käyttämään TOR-verkkoa saadakseen tietoa, jota ei ole sensuroitu tai muuten estetty EU:n toimesta. TOR-selain perustettiin alkujaan siksi, että totalitaarisissa diktatuureissa asuvat ihmiset voisivat saada vapaata tietoa, eikä joku tyranninen valtiokoneisto hallitse kaikkea tiedonvälitystä. MIETTIKÄÄ!

    • Anonyymi

      Pystyn jo ennustamaan, että joku lammas tulee määkimään, kuinka kenelläkään ei ole mitään salattavaa ja että kaikki EU:n vastustajat on ryssiä.

      Ensimmäinen kysymys: Miksi vastustatte vapaan ja liberaalin yhteiskunnan keskeisiä periaatteita?

      Toinen kysymys: Eikö lännen pitänyt olla vapaa, kun taas Venäjän autoritaarinen diktatuuri? Jos EU sensuroi ja jahtaa toisinajattelijoita samaan tapaan kuin Venäjällä, miten EU poikkeaa autoritaarisesta Venäjästä?

    • Anonyymi

      Olen samaa mieltä kanssasi. Vapauden liitto pyrkii juuri tähän. Sitä voisi kannattaa.

    • Anonyymi00004

      perustuslaillinen valta kuuluu suomen kansalle, mutta valtaa siirretään pois suomalaisilta ja suomesta tulee tyrannia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta

      https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen
      Kuhmo
      32
      1668
    2. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      79
      1311
    3. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      84
      1261
    4. Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!

      Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m
      Tv-sarjat
      13
      1116
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      129
      1055
    6. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      74
      959
    7. Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???

      LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.
      Ähtäri
      92
      937
    8. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      147
      771
    9. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      52
      732
    10. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      86
      697
    11. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      55
      633
    12. Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen

      Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t
      Suomalaiset julkkikset
      13
      629
    13. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      146
      624
    14. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      23
      611
    15. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      28
      608
    16. Minulla on ikävä Sinua kulta, rakas

      Olisitpa lähelläni, tarvitsen sinua ❤️
      Ikävä
      42
      607
    17. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      50
      599
    18. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      91
      597
    19. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      94
      586
    20. 46
      563
    Aihe