Ovatko kauniit ja hyvän näköiset nuoret naiset tyrkkyjä vai johtuuko jatkuva julkisuudessa olo lehdistöstä, joka tarvitsee nuoruutta ja kauneutta saadakseen uutisaiheita ja klikkauksia?
Ensimmäisinä kauniina ja nuorina naisina tulee mieleen Janni ja Sanna, jotka ovat tämän tästä ihasteltavina lehtien kuvissa. Varsinkin Sanna viikonlopun jälkeen.
Ensimmäisinä kauniina ja nuorina naisina tulee mieleen Janni ja Sanna, jotka ovat tämän tästä ihasteltavina lehtien kuvissa. Varsinkin Sanna viikonlopun jälkeen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lähes kaikki kaupungissa vastaan tulevat kauniit naiset peilaavat itseään kännykän selfiekamerasta tai ovat videoyhteydessä kavereihinsa. Luulisi siihen peilikuvaan kyllästyvän, mutta ovat kai rakastuneet omaan naamaansa.
Media haluaa nostaa joitakin julkkiksia, ja joitakin laskea. Se näkyy jutussa. Osa itse keksittyjä, ilman haastatteluja.
Kuten esim Putinista ja Trumpista kirjotetut sadut, vain mielikuvitus on rajana.
Esim.
Venäjällä lähettiläs olis muka joutunut hyökkäyksen kohteeksi.
Siellä paikalliset aktivistit seisoskeli, ja lauloi Venäläistä laulua. Ja aika hyvältähän se kuulosti, en tosin ymmärtänyt sanaakaan. Mutta kyllä ne lahjakkaasti nuotteja tapaili.
Mistä lähtien laulaminenkin ollut hyökkäys?
Harjoittakaa medianlukutaitoanne. Älkää uskoko todeksi mitävain😉