The Times otsikoi jutun näin
Sanna Marin passes cocaine test after party videos
https://www.thetimes.com/world/article/sanna-marin-passes-cocaine-test-after-party-videos-x6qgbg50h
Otsikon perusteella Sanna Marin kävi kokaiinitestissä 2 viikkoa bileiden jälkeen ja vain virtsanäyte testattiin?
Ja kyse oli siis kokaiinista. Aiemmin on puhuttu huumetestistä, nyt tiedettiin mitä oli käyttänyt ja siitä ei siis jäänyt kiinni koska testin ja käytön välillä aine oli ehtinyt poistua elimistöstä. Hiustesti olisi paljastanut.
Tietoa Kokaiinista
Nuuskatun kokaiinin vaikutukset alkavat noin kolmen minuutin kuluttua
Kokaiini poistuu elimistöstä nopeasti, sen puoliintumisaika on 1-2 tuntia
No mitä luulette virtsanäytteestä löytyvän, jos käytöstä on jo 2 viikkoa? Pelkkää kustahan siitä löytyy.
Kokaiinin kotitesti, tällä kytät voi napata Sannan
Kotitesti, nopea ja luotettava tapa määrittää, onko henkilö väärin käyttänyt kokaiinia. Testi on erittäin hyvälaatuinen, CE-merkitty ja helppokäyttöinen. Testi osoittaa positiivista jopa 3 päivää käytön jälkeen.
https://sinuntestit.fi/huumetesti/kokaiini-testi
Ihan uusi tieto Sannan huumetestistä
30
298
Vastaukset
- Anonyymi
Kokaiini on viisaiden ihmisten päihde ja maailman historia on täynnä kokaiinia käyttäneitä merkkihenkilöitä. Minusta vaatii rohkeutta vetää koksua nokkaan.
Peukku on persujen rappiohuume ja se näkyy poliittisessa päätöksenteossa.- Anonyymi
Miksei Sannalta löydy rohkeutta tunnustaa, ei me käyttöä tuomita, vaan valehtelua ja salailua tässä selvääkin selvemmässä asiassa.
Poliisit ja oikeuslaitokset sitten tuomitsee jos jotain laitonta on tapahtunut. Diplomaatti Sanna oli tosin koskematon ja TABU, poliisilla ei ollut Mariinin tuolloin johtaman valtioneuvoston lupaa tutkia asiaa. - Anonyymi
Peukku on kyllä vihervasemmiston suosikki päihde. Suurin osa käyttäjistä majailee Kalliossa, mistä nämä kommu-nistipuolueet saavat aina suurimman äänisaaliin. Siellä on myös eniten työttömyyttä ja huumeidenkäyttöä.
- Anonyymi
Ww2 saksassa olisi ollut narunjatkona huumeista.
Sikariporras luonnollisesti tuli väliin, ettei "unelma" mene täysin hukkaan. - Anonyymi
Eikös se hius ollut jonkun kuolleen peruukista otettu?
- Anonyymi
Mutku hiusta ei tutkitta, vain kusinäyte tutkittiin. Sanna siis mieluummin kusi pieneen purkkiin ja sotki kätensä omaan kuseensa, kuin antoi nypätä yhden hiuksen 😭😭😭😭
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutku hiusta ei tutkitta, vain kusinäyte tutkittiin. Sanna siis mieluummin kusi pieneen purkkiin ja sotki kätensä omaan kuseensa, kuin antoi nypätä yhden hiuksen 😭😭😭😭
Keneköhän ureaa se purkissa labraan ylipäätään rahtasi? jonkun miljoonista avustajistaan varmaan. Hänellähän niitä oli, kun omat taidot ei oikeen riittäneet mihinkään.
- Anonyymi00030
Anonyymi kirjoitti:
Keneköhän ureaa se purkissa labraan ylipäätään rahtasi? jonkun miljoonista avustajistaan varmaan. Hänellähän niitä oli, kun omat taidot ei oikeen riittäneet mihinkään.
Bingo!
- Anonyymi
Mahtanee rouvaa ketuttaa olla somessa tyrkyllä miljoonille seuraajille, kun tietää itse olevansa jo elävänä kuollut.
- Anonyymi
Onko Jauho Sanna kokamuuli kun se sai sen diplomasttipassin?
- Anonyymi
Semmosia reissuja ex rouva Marin näyttää tekevän, Kroatia mm. on melkoinen kokaiini varasto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Semmosia reissuja ex rouva Marin näyttää tekevän, Kroatia mm. on melkoinen kokaiini varasto.
En ihmettelis, vaikka vähä lisätienestejä hankkis. Tilaisuus tekee varkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ihmettelis, vaikka vähä lisätienestejä hankkis. Tilaisuus tekee varkaan.
Nyt Sanna varovasti sen lastin kanssa. Menikö Croatian satsi laivalla Tukholmaan?
- Anonyymi
Se oli alusta asti pelkkää vedätystä, jossa viranomaiset joutuivat tekemään vakavan rikoksen, eli salaamaan huumetestin tuloksen. Mutta tähän päädyttiin pakollisesti, koska rehellisyyden hinta olisi ollut kestämätön. Siitä olisi jäänyt pysyvä haitta Sannalle itselleen sekä puolueelle. Suurimman iskun olisi kokenut koko Suomi kansainvälisellä näyttämöllä. Nimittäin muistatte varmaan, millaisen hypen Marin tukijoukkoineen järjesti. Häntä ylistettiin vuolaasti, hänet nostettiin 100 vaikutusvaltaisimman naisen joukkoon jne. Kuvitelkaa seuraukset, jos olisi avoimesti paljastettu, että Marinin huumeseula näytti positiivista. Se olisi tiennyt maailmanlaajuista katastrofia ja aiheuttanut valtavaa vahinkoa Suomelle, koko maalle.
Huumeseula käsittää hiki-, sylki-, veri-, virtsa- ja hiusnäytteet. Nämä kaikki otetaan siksi, että eri huumeilla on erilainen hajoamisnopeus ja poistumisnopeus. Esim. kokaiinin metaboliitit säilyy veressä ja virtsassa vain 2-5 vuorokautta, jolloin n. 2 viikon kuluttua käyttämisestä otettu virtsanäyte on puhdas ja siksi juridisesti pätemätön. Tähän sopii se kuuluisa vertailu, "eihän rattijuoppoakaan puhalluteta vasta seuraavana päivänä". Siksi otetaan myös hiusnäyte, joissa jäämät säilyy jopa n. kolme kuukautta. Ts. Sannan muut näytteet oli puhtaita n. 2 viikkoa käytön jälkeen, mutta hiusnäyte oli positiivinen.
Jos jauhobilevideoita ei olisi vuodettu, on mahdollista, että meillä olisi edelleen kokaiinia käyttävä pääministeri. Viranomaiset ja media kuitenkin joutuivat äärimmäiseen ikävään tilanteeseen joutuessaan pelastamaan Suomen juridisesti pätemättömällä virtsanäytteellä.- Anonyymi
Suomen kansa laitto vosun vaihtoon, ja se on tärkeintä.
- Anonyymi
Jo tuolloin oli selvää, että kyse oli valkopesusta.
Vitkutektiin testin kanssa tarkoituksella ja samalla valkaistiin nenää.
Sama, jos miliisi käskis käydä huomenna puhaltamassa rattijuoppoepäillyn.- Anonyymi
Onko nenän valkaisu etuoikeutetun valkoisen ihmisen etuoikeus?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko nenän valkaisu etuoikeutetun valkoisen ihmisen etuoikeus?
Ihan validi kysymys, mustilla tuo vois paljastua paremmin, jos nenän alla olis vaalea rantu. Rasistinen ilmaisu siis, pahoittelu. Pitää keksiä uus....olisko vaikka kusen puhdistus sitten parempi, se lienee kaikilla samanväristä, tosin kiinalaiset ei tykkää jos puhutaan kusenkeltaisesta väristä.
Tosi varovainen pitää nykyään olla näiden sanontojen kanssa.
- Anonyymi
Sanna antoi hiustupon päästään persuakalle, miksi se ei vienyt niitä tutkittavaksi? Kerropa toinen typerä tarinaversio sitä.
- Anonyymi
Sanna antoi...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanna antoi...
ihan vaan siis hiustupon sulle?
- Anonyymi
On se jo itsestään riittävän noloa ,jos pääministeri joutuu testiin huumeitten käytöstä. Lisäksi koko toimenpide oli pelkkää huijausta ja kansalaisille valehtelemista.
- Anonyymi
Ei ole mitään noloa osoittaa olevansa rehellinen ja nolata persut ja osoittaa että persut ovat aina väärässä.
- Anonyymi
Jo se, että vakava epäilys lähes puolella kansasta on jotenkin erityisen noloa. Jos oliskin ollut vaan joku pieni persujoukkio tätä ajamassa, niin vielä fine, mutta kun moni muukin osasi ihmetellä, että mikä se sellainen "jauhojengi" on. Ja se itunsekainen selitys, etten koskaan ole edes kuullut mistään huumeista....jep ja jep.
Onhan se rajua myöntää omia töppäilyjään, joten pienessä valheessa on helpompi elää. - Anonyymi00031
Mutta mökin mummo uskoi, kuten uskoi vappusataseen ja uskoo taas pian Antti "anna lantti" Lindtmanin höpötyksiin paremmasta tulevaisuudesta.
👵🏼 Väkä, väkä...
- Anonyymi
Ajatellaan positiivisesti. Vaikka Sanna ei saanut ansaittua rangaistusta rikoksestaan, kuitenkin Suomen maine pelastettiin. Ei Sanna kuitenkaan rangaistuksetta jäänyt, sillä hänen uralleen Suomen poliitikassa pistettiin ansaittu stoppi. Siitä piti huolen omat puoluetoverit, jotka antoi Sannalle reilusti mahdollisuuden itse erota, ja siitä piti myös huolen äänestäjät, jotka eivät halunneet enää epäluotettavaa ministeriä johtamaan Suomea. Nimittäin Sdp:n vaalivoitto olisi tiennyt Marin II hallitusta. Loppu hyvin kaikki hyvin, vaikka kuitenkin jäi kaivelemaan, että Marin pääsi kuin koira veräjästä.
- Anonyymi
Onpa paljon typeriä kommentteja. Ensinnäkin koko jauho-juttu on spekulointia.
Toiseksi Suomen hallintojärjestelmä ei anna yksittäisen poliitikon tehdä mitään itsenäisiä päätöksiä, vaan kaikki päätökset ovat valmisteltuja eri viranomaisten ja poliittisten päättäjien toimesta.
Lehdistöstä sai kuvan ainoastaan yhden Mariinin itsenäisesti tekemän tyräyksen järkyttävistä seurauksista.
Saksalaisten ottaessa viihteellä olevaan Mariiniin yhteyttä ja olivat kysyneet, onko tuppuraisella todella Suomen hallituksen mandaatti tehdä itsenäisiä päätöksiä Uniperin myynnissä. Siihen Mariini oli kapakan melussa vastannut suomalaisen koulujärjestelmän oppien mukaisesti: Ja, ja, ich bin Sanna.
Tuon puhelun jälkeen Suomi menetti heti kymmenen miljardia ja vuosittaiset tuotot.
Mitä tulee päihteiden käyttöön, niin se on ollut eduskuntalaitoksessa enemmin sääntö, kuin poikkeus.
On neuvoteltu kännipäissä, on ahdisteltu lentoemäntää, on ajettu kännissä ihmisiä kuoliaaksi, on paskottu housuihin, on tanssittu tsirpaskaa kännissä jne. Tapauksia on vaikka miten, jos selaa vanhoja uutisointeja. Lisäksi ko laitoksesta löytyy julkitulleita tapauksia, joissa on laitettu oma etu ensin, toiseksi ja kolmanneksi, sitten ehkä puolueen etu ja jossain tapauksissa Suomen kansan etu. Ikävimpiä on ollut se, että II-MS:n jälkeen on oman edun jälkeen laitettu neuvostoliiton /venäjän etu ensin ja sitten oma etu ja ehkä puolueen etu. Niissä tapauksissa ei ole kansalaisten etua mukana.
Pahin teko mitä eduskuntalaitoksen sisältä löytyy on selkeä maanpetturuus ja tietojen vuoto venäjälle suoraan ministeriöstä.
Eli pikku kokaiinin nuuskiminen kaiken tapahtuneen ja suomalaisen kansanedustuslaitoksen historiassa on kuin henkäys eduskuntalaitoksen arkea.- Anonyymi
Olispa vaan uskaltanut myöntää viihdekäytön, ni kaikki olis unohdettu. Tuo valehtelu viituttaa.
- Anonyymi
Jaa että ihanko tosiaan valtioneuvosto salasi Sannan aamiaiskuitit ilman, että Sanna uhkasi erottaa kaikki jos julkastaan?
Mitä salaista aamiaisiin liittyy? Terveyssiteet ja kortongit oatettu valtion piikkiin? Mitä muuta, Tampoonit? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa että ihanko tosiaan valtioneuvosto salasi Sannan aamiaiskuitit ilman, että Sanna uhkasi erottaa kaikki jos julkastaan?
Mitä salaista aamiaisiin liittyy? Terveyssiteet ja kortongit oatettu valtion piikkiin? Mitä muuta, Tampoonit?Ehkä selviää allergiat, jos kaikki on laktoositonta ni saattaa olla laktoosi-intoleranssi.
Ehkä rintaliiveistä olis selvinnu kuppikoko. Ehkä Sannan mieliväri olis selvinnyt.
Vai olisko se euromäärä ollu se salaisuus, perheaamiainen Ehkä 100 €/aamu ja 7 pv/vk.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial81656Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1241642Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2451162Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.186996- 128919
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2866- 10845
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks48833Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29827