Katsoin rajun videopätkän Syyriasta

Siinä kolme druusimiestä pakotetaan aseella uhaten hyppäämään parvekkeelta, samalla heitä ammutaan. Tekijät ilmeisesti beduiineja.

Noilla kulmilla ei väkivalta lopu ikinä, siellä on tapeltu tuhansia vuosia. Sivistymistä on turha odottaa muslimeilta.
15204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kumma kyllä kun ei laita häkkiin joka valetaan bensalla

Äänestä

Koska leikataan pää irti Isis mallin mukaan

Äänestä

Eikö ole ihme…

Aina joku on niin vääränlainen, että taas
alkaa uusi sota, kapina, pelolla lietsominen,
ja YHTEISKUNTA EI KOSKAAN KEHITY.

Jos katsotte karttaa
komukat ja musut pitää yllä loputonta sotaa.

Aloituksessa mainitut heimosodat ja
”toisten” tuhoamiset …ihan loputon kierre.

Suomi kohtaa parhaillaan samaa painetta,
perinteitä ollaan tuhoamassa ja
väestöä vaihdetaan.

EU EI SIEDÄ MILLÄÄN LAILLA
PAIKALLISUUTTA, EIKÄ NATIONALISTISIA VIITTEITÄ.
VAIKKA NE OLISI RAUHANOMAISIA…
koska paikallisuus ei ole alisteista
kommunistiselle YHTEISAATTELLE, eli EUlle.

Äänestä
  • Heimot, klaanit eri uskonsuunnat jne.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Heimot, klaanit eri uskonsuunnat jne.

    Ei tule mitään koskaan.

    Äänestä

Barbaarit on barbaareja.

Äänestä
  • Kuten Ruotsissa uusi kulttuuri tulee

    Äänestä

Syyrina väkivaltaisuudet ovat jääneet muiden väkivaltaisuuksien jalkoihin, Ukrainan ja Gazan sodan.

Äänestä

Syyriasta on tullut rauhan, onnen ja vaurauden valtakunta kun paha diktaattori syrjäytettiin.

Äänestä
  • Siltä näyttää.....heh..

    Äänestä

Tulevaisuuden Suomi

Äänestä
  • Islamilainen tasavalta

    Äänestä

Eli siis Syyria on aivan turvallinen maa, jonne persut ja rasistit voidaan Suomestakin karkottaa?

Joko Riikka on tehnyt päätöksen?

Äänestä

Oliko tekijät Syyrian demareita?

Äänestä

Islamin ja terroristien fanittajat puolustautuvat öyhöttämällä vain persuista. Samaiset öyhöttäjät nillittävät vihapuheesta kuinka siitä seuraa väkivaltaa. Maissa joissa islam on valtauskonto ei ole persuja, uskonnottomia ja kristittyjä hyvin vähän. Kuitenkin kyseisistä maista lähtevät muka pakoon ja hakemaan turvapaikkaa länsimaista, miksi rauhanuskoiset eivät kykene elämään rauhassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siinä kolme druusimiestä pakotetaan aseella uhaten hyppäämään parvekkeelta, samalla heitä ammutaan. Tekijät ilmeisesti beduiineja.

Noilla kulmilla ei väkivalta lopu ikinä, siellä on tapeltu tuhansia vuosia. Sivistymistä on turha odottaa muslimeilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu