Ja sehän näkyy tuossa kuvassa
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f3a60762-46dd-47aa-9b93-3bb47001b518
Maailman paras ja kaunein pääministeri ikinä, Sanna Marin.
Aina kun hänen kuvansa näkyy, persut kiehutvat raivosta ja sekin tekee oikeista, tavallisista suomalaisista entistäkin onnellisempia. Aina oikeammistoa veetuttaa, menevät asiat hyvään suuntaan.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f3a60762-46dd-47aa-9b93-3bb47001b518
Maailman paras ja kaunein pääministeri ikinä, Sanna Marin.
Aina kun hänen kuvansa näkyy, persut kiehutvat raivosta ja sekin tekee oikeista, tavallisista suomalaisista entistäkin onnellisempia. Aina oikeammistoa veetuttaa, menevät asiat hyvään suuntaan.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Persut ja Persut. Onko sulla mitään muuta elämässäsi kuin Persut
On, paljonkin muuta ja paljon parempaa.
Kirjoitan persut aina pienellä, koska se on paitsi kieliopillisesti, niin erityisesti moraalisesti oikein.
Persunkin olisi hyvä opetella kirjoittamaan suomea oikein. Sitten olisi persun Isäm maallisuuskin uskottavampaa.
Ei se onnellisuus ainakaan katukuvassa näy. Tällaisia naama kurtussa metrossakin murjottavia ihmisiä ei missään muussa maassa näe.
Jos verrataan vaikka Tanskaan ihmisiä, siellä iloisia nauravia ihmisiä kadut täynnä. Ja niin on kaikkialla Euroopassa - paitsi meillä.
Tämä kertoo siitä että maa on kaikkein vasemmistolaisin maa Euroopassa.
Niillä aina naama kurtussa kun äkäisinä kävelevät kaduilla.
Tanskassa on parempi ilmasto
ja Eurooppa on lähellä.
Se on pakko. Jos näytät onnelliselta, hymyilet. Ni joku tunkee iholle, ja siinäpä homma päästä eroon.
Nauru on myös tapa selvitä ikävästä tilanteesta, ja rauhotella itseään.
Tästä sain aasinsillan. Juuri tämän takia tämä maa on muka onnellinen kun maa on täynnä vassuja. Nämä vassut kokee että heidän sosialismi on nyt saatu pisteeseen että kaikki näyttää auvoiselta vaikka maa on menossa tuhoon kaikella tavalla. Kun vassuilta kysyy, tottakai heillä on hyvä olla täällä koska maa on maailman paras maa vassujen mellastaa. Seinästä tulee rahaa rajattomasti ja ruokaa kaupasta
Samanlaisia murjottajia ovat ulkomaalaisetkin omissa maissaan. Jatkuva hymyily on luonnotonta. Amerikkalaiset poikkeuksena, mutta hehän hymyilevätkin vain tekohymyä hampaat irvessä.
Mutta kysytäänkö onnellisuutta yhteiskunnan päähänpotkituilta, esimerkiksi maajusseilta? Heillä joillakin mielenterveys on riekaleina kun ei rahaa riitä tuotannon pyörittämiseen. Joka päivä muutama tila lopettaa. Jotkut tekee ehkä jopa itsarin. Kyllä siellä punikkien Kalliossa ollaan onnellisia kun seinät ovat täynnä rahaa ja lattea litkitään sekä parannetaan maailmaa.
Tosiaan, Tanskassa demarivalta joka laittanut haittamamutuksen jäihin sekä tehnyt paljon muutakin maahanmuuton lieveilmiöiden karsimiseksi.
Hyvä kun mainitsit:)
Onnellisuus= johtuu siitä, että kyselyyn vastaajat vastaa niin, että status säilyy.
Se ei kerro mitään Suomalaisista. Jotka ei ole sen onnellisempia kuin muutkaan.
Virossa ihmiset jo näyttääkin tyytyväisemmiltä/ onnellisemmilta. Kui nää Suomalaiset.
Rasisteiksikin haukuttu.
Ovatko haukkujat väärässä?
Koko eurooppa eoäonnistunut maahanmuutosaaan, miks?
Luulla ja kuvitella voi kaikenlaista.
Arjen ylellisyyttä on, ettei näy yhtään muslimia mailla halmeilla.