Trump ei taida olla järjissään enää olkenkaan

https://edition.cnn.com/world/live-news/trump-putin-ukraine-08-09

Kun yltiöpäinen hulluus iskee, iskee se ihan oikeasti. Trumpilla on käsitys itsestään yli-ihmisenä...marmorijalusta onkim niin korkea, ettei siinä seisovaa äijää edes näy.

Ei kuitenkaan tule mitään Nobelin rauhanpalkintoa, ei tule sitten mitään, jos ei joku taas yritä osua päähän.
17228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ukrainan presidentti Volodymyr Zelenskyi sanoo, ettei hänen maansa "anna maata miehittäjälle" sen jälkeen, kun Yhdysvaltain presidentti Donald Trump sanoi, että Ukrainan sodan lopettamiseksi voitaisiin suorittaa "alueiden vaihtoa".

Ihan kuin kaksi sekopäätä täällä maailmassa keskröebåän voisi päättää mikä sopii kaikille, Euroopallekin. Trump on seonnut ja dementoitunut. Dementislääkkeet auttaa aika ajoin ja pukijat, merkkaajat sekä hiusten laittajat.Ym muu henkilökunta.

Äänestä

Nimensä veroinen mies?

"Nimi Donald on skotlantilaista alkuperää ja johdettu gaelinkielisestä nimestä Dòmhnall, joka tarkoittaa ”maailman hallitsija” tai ”maailman hallitsija”."

Jollekin saattaa tulla tuosta mieleen Jeesuksen sanat: Maailman hallitsija tulee ja..

Äänestä
  • Trump ja Make America grazy again. Sillä tiellä ollaan.

    Äänestä

  • Trumpin ulkoisen yhteyden puute on itsestään selvää: hänen kohtelunsa "muita" kohtaan – omasta perheestään vuokralaisiinsa, poliittisiin kilpailijoihinsa , Los Angelesin tulipalojen uhreihin tai Gazan pakolaisiin – osoittaa paitsi empatian puutetta, myös emotionaalista sokeutta. Kuinka muuten hän voisi kiusata ääneen oman tyttärtään? Kuinka muuten hän olisi voinut loukata niin julmasti entistä presidenttiä Bidenia virkaanastujaispuheessaan, Bidenin istuessa vain lyhyen matkan päässä?

    Trump on kaikin puolin kyvytön vastustamaan niljakasta ja ovelaa Putiinia, joka käärmeen lailla luikertelee
    muuttamaan vaikutusvallalle alttiita Trumpin. Tekemisiä ja ovelana haluaa ensin palan Ukrainaa ja myöhemmin tuhota koko maan.

    Äänestä

  • Niinkö? Hassua että Vladimir tarkoittaa "maailman hallitsijaa" ja. Siis meillä on kolme kaimaa: Tumppi, Putin ja Zelensky.

    Äänestä

Onko se joskus ollut?

Äänestä

Trumpilla on enemmän järkeä, kuin Suomen eduskunnalla yhteensä.

Äänestä
  • Missä mielessä? Eikö edufkubta koostu 199 henkilöstä mielipiteineen ja zTrump on vain yksi henkilö. Miten niitä voi verrata toisiinsa?
    Vailla mitään logiikkaa?

    Äänestä

  • Jos noin ajattelet, niin sinulla ei todellakaan ole mitään muuta kuin keltaista nestettä päässäsi. Mutta senhän jo varmaan tiesitkin. Otan osaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Missä mielessä? Eikö edufkubta koostu 199 henkilöstä mielipiteineen ja zTrump on vain yksi henkilö. Miten niitä voi verrata toisiinsa?
    Vailla mitään logiikkaa?

    Suursikalassa on 20000 sikaa, sellainen päihtää eduskunnan menneen tulleen.

    Äänestä

Trumpin voitto oli hulluuden voitto !

Äänestä
  • Nyt sitä hulluutta joudutaan kestämään. Toivottavasti senilix oranssi kuolee pian.

    Äänestä

Maailma on kohta paha paikka asua.” Vapaan MaailmanJohtaja ” ei ole Trump , vaan Putin. Ja silloin maailma ei ole enää vapaa.
Ja se on magalaisten = persujen suutä.

Äänestä

Trump sanoi puheessaan, että kuolee paljon venäläisiä, ja myös ukrainalaisia. Venäläisten sotataktiikka on työntää ihmisiä lihamyllyyn, eikä ne ihmiset lopu. Trump on niistä niin kovin huolissaan.
Trumpin todelliset tarkoitusperät on päästä kehumaan itseään, rakentaa Trump-Tower, ja Golfkenttä Moskovaan. Hän ei välitä hevon peetä kenestäkään muusta, kuin itsestään.

Äänestä

Trump ei ole missään vaiheessa ollut järjissään, koska on täysi idiootti ja narsistinen ääliö vailla alkeellisintakaan yleissivistystä.

Trumpin mölinöillä on harvoin jos koskaan mitään kosketuspintaa oikeaan todellisuuteen. Lupasin aikaa sitten syödä karvahattuni jos Trump oikeasti asettaa Venäjälle niitä kovia pakotteita, joista on ties kuinka monta kertaa tyhjästi uhonnut, tekemättä koskaan mitään. Karvahattu pysyy turvassa jatkossakin.

Äänestä

Riippuu siitä kuka sen analyysin jonkun mielenterveydestä, voin sanoa analyysini perusteella vasemmistolaisten olevan samanlaisessa psykoosissa kuin muslimit ja kansallissosialistit, tosin eri syistä mutta tuloksena psykoosi. Yhteistä näillä on erittäin vahva viholliskuva joka dominoi ajatuksia ihmisinä joka ei vastaa todellisuutta mutta vaikuttavat jokseenkin normaaleina ihmisinä josta tunnetuin esimerkkinä Vladimir Putin ja nyttemmin case Kirk murhaaja Robinson.

Paranoidisella skitsoifrenialla ja em. oireilla on hiuksen hieno ero joka ilmenee spontaanina murhina ilman ideologiaa joita hoidetaan psykiatrisissa sairaaloissa. Kansallissosialisteilla, muslimeilla ja vasemmistolaisilla ovat vakaasti harkitut murhat ideologiselta pohjalta välttämättömiä ja moraaliltaan oikeutettuja.

Meillä SDP, Vasemmistoliitto, Vihreät ja mahdollisesti RKP ja Sinimustat muodostavat potentiaalisen hengenvaaran persuille ja kristillisille sekä kaikille niille joiden mielipiteet eroavat heidän omista, siis voi olla hengenvaarallista alkaa inttämään jonkun vasemmistolaisen kanssa jostain tärkeästä asiasta vaikka siitä mitä rasismi itseasiassa on tai palestiinalaisista joten on hengen vaarallista olla erimieltä.

Muslimeilla se aiheuttaa välittömän erittäin väkivaltaisen reaktion joka voi päättyä murhaan jos olet historian oikealla puolella, niille jotka ovat historian vasemmalla puolella ei mitään ongelmia ole keskustella palestiinalaisista muslimin kanssa. Persuilla ja kristillisillä ei vastaavaa psykoosi ongelmaa ole.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://edition.cnn.com/world/live-news/trump-putin-ukraine-08-09

Kun yltiöpäinen hulluus iskee, iskee se ihan oikeasti. Trumpilla on käsitys itsestään yli-ihmisenä...marmorijalusta onkim niin korkea, ettei siinä seisovaa äijää edes näy.

Ei kuitenkaan tule mitään Nobelin rauhanpalkintoa, ei tule sitten mitään, jos ei joku taas yritä osua päähän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu