Kyllä on röyhkeys huipussaan !

19236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

työläisten kaupunki

Ilmari sdp?

Äänestä
  • Toi on kyllä ihmettä, että Ilmari olisi tuohonkin syyllinen. Minun pyöräni varastettiin monta vuotta sitten eikä Ilmaria ollut lähimaillakaan silloin.

    Äänestä

Kyllähän tän täytyy olla jonkin/joidenkin aineiden vaikutusten alainen
ja reilusti !!!

Äänestä
  • Eikö noista jaloissa olevista tatskoista voi tunnistaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Eikö noista jaloissa olevista tatskoista voi tunnistaa?

    Vaikuttava aine ei muodosta tatuointeja

    Äänestä

sitten kun pyörävaras löytyy hirtettynä niin poliisi kiinnostuu 🤔

Äänestä

jos multa pöllittäisiin pyörä niin ottaisin kaverin hinaukseen , en pysähtyisi vaikka poliisit yrittäisivät pysöäyttää minut 🙂

Äänestä

tuokaa rikkalapio ja kerätkää rosvon jäänteet 🤣

Äänestä
  • Ei se sinun pyöräsi varmaankaan ollut

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ei se sinun pyöräsi varmaankaan ollut

    joo ei mulla oo tollasia kalliita pyöriä , siskon ukolta joku virolainen vei keskellä päivää kalliin pyörän

    Äänestä

Peukkunistiltä leikattaisiin tuosta hyvästä kädet Lähi-idässä.

Äänestä

Vaikuttaa hyvin turvalliselta.

Äänestä

eli jos ajaa yksivaihteisella peruspyörällä niin ei pöllitä ?

Äänestä

pyörävarkauden rangaistus pitäisi saada riittävän ylös , no ei mihinkään hevosvarkaat hirtetään , mutta vaikka vuosi ehdotonta

Äänestä
  • Ei ketään hirtetä.

    Äänestä

  • Vankilat ovat jo täynnä. Ei sinne pyörävarkaita mahdu.

    Äänestä

Valintana on, hakataanko tai pahempaa velan vuoksi, vai pyörän vieminen.
Poliisi antaa sakot ja kansalainen pyöränomistaja tuskin hakkaa ainakaan pahemmin ja joutuisi lisäksi korvausvastuuseen.
Think about this.

Äänestä

Tuollainen pieni olkalaukku (mänbäg) viittaa entisen itäblokin maan isäntään.

Äänestä

Kuka noita varastettuja pyöriä sitten jobbaa elikä meneekö myyntiin. Ei mikään pikkusumma noiden pyörien arvo mitä Tampereellakin varastetaan.Poliisin tarvis päästä jobbarin jäljille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin toimi pyörävaras tääl Manses !

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2f37b52d-ab87-481a-a3ab-e442f8dd7c1d

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu