Ei päästy listalle.

Anonyymi-ap

Vimpeli päässyt vielä kriisikunnaksi. Mutta jos ensi vuonna. Kärkihanke elikkä jokaista kuntalaista hyödyttävä vastaanottohalli, uusi koulu ja liikuntahalli syö varoja. Nå jåå, nostetaan vaan veroprosenttia ja asiakasmaksuja. Kyllä hallintoalamaiset ymmärtää kun säästetään ihtemme hengiltä. Ensi vuonna sitte kriiseillään. Onnes valtuustossa on noviiseja että hullut ideat menee läpi. Geoparkkiyhdistys tarvitsee myös avustusta.

18

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos teollisuuden yrittäjillä on huutava tarve jollekin hallille niin kyllä se pitää rakentaa ilman kunnan apuja. Jos taas kunta on ehdoton edellytys niin sitten sellaiset maksut yrittäjille että kustannus kuittaantuu nopeaan.

    • Anonyymi

      Eihän mikään kunta enään nykyään rakenna mitään vastaanotto halleja! voi hyvää päivää.
      Vimpelissä eletään jokseenkin viellä 80-luvulla.

      • Anonyymi

        mikä ihmeen vastaanotto halli ?


      • Anonyymi

        Ootellaan millon iskee idea valtion rahoihin kiinni pääsyyn. Vimpeliin siis vastaanottokeskus ja ostovoimaa pakolaisista. Tulijoista ei ole pulaa kun Gazasta lähtijät saa automationa turvapaikkastatuksen Suomeen. Kunnanisät voi konsultoida Mikkelin päättäjiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mikä ihmeen vastaanotto halli ?

        Varastohalli jota teollisuusyritykset käyttää. Yritykset ostaa tai cuokraa tarvitsemansa tilan. Nimi on hieno.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Varastohalli jota teollisuusyritykset käyttää. Yritykset ostaa tai cuokraa tarvitsemansa tilan. Nimi on hieno.

        Nimi on hieno joo. Hintakin suht hieno 8 milliä. Kunta ottaa velkaa ja rakentaa hallin yritykselle/yrityksille.
        Saa kunnanjohto ja päättäjät hokea miten sankareitten kunta on myös yrittäjäystävällinen.


    • Anonyymi

      Kallis kunta asua,verot ja maksut tapissa.

      • Anonyymi

        Yksi hikinen kauppa.


    • Anonyymi

      Vimpeli on niin ankea paikka kaikin puolin.

    • Anonyymi

      Ähtäri täys paska paikka. Henkilöstösuhdeongelmia, väärinkäytöksiä, ihme paikka...

      • Anonyymi

        Kyllä Vimpeli haluaa olla tässäkin paskempi!


    • Anonyymi

      Hyvä kun kunta kehittyy ja investoi. Mieluimmin uusi koulu kuin pandatalo.

    • Anonyymi

      Koko kunta on yksi pandatalo

    • Anonyymi

      No ei kait kukaan yritä päästä kyseiselle listalle. Sinne joudutaan.

      • Anonyymi

        Kyllä Vimpelissä parhaamme tehdään että sinne päästään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä Vimpelissä parhaamme tehdään että sinne päästään.

        Etkös sinä ollut Kyyjärveltä ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Etkös sinä ollut Kyyjärveltä ?

        Ei. minä olen Lakaniemen keisari! Ikävä kyllä en ole kyyjärveltä, sillä siellä asiat tuntuvat olevan paremmin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä Vimpelissä parhaamme tehdään että sinne päästään.

        Eipä siihen tarvita kuin pari utopiahanketta lisää. Turhaa pullistella jollain parilla millillä taseessa.
        Kertokaapa viisaammat että millä rahalla tuo tuikitarpeellinen vastaanottohalli rahotetasn. Yrityksetkö ei sentillä osallistu rakentamiseen?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe