Vasta sitten Suomen väestötiheys saadaan keskimääräiselle maapallon tasolle, eli vähän reiluun 50 sierainpariin per neliökilometri, kun huomioidaan vain maa-alueet, joita maaeläin – ihminen – tarvitsee jalkojensa alle.
Suomeen mahtuu helposti 10 miljoonaa mamua
Anonyymi-ap
158649
4Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 158
Vanhimmat
Lappi tyhjenee.....
Suomen väestön painopiste alapuolella Hämeenlinnan.
Suomi Japanin kokoinen. Tanska 10 kertaa pienempi.
Jos Maxin pili on 10 senttiä pitkä, ja Moritzin 10 kertaa pienempi, niin kuinka pitkä on Moritzin pili?
Lasketaanpa.
10 – 10×10 = -90
Moritzin pili on siis miinus 90 senttiä pitkä.
No Moriz onkin tyttö jolla on pippeli.
.
Persut yrittävät nyt epätoivoisesti kääntää keskustelun mamuihin, pois Purran epäonnistuneesta talouspolitiikasta.
NOUSUKAUSI ON OVELLA. Tää espoolainen eläkeläinen lähtee sariavustajan kanssa kulutusjuhla kahville lippikseen tänään puolilta päivin.
Hävetkää maalaiset yksityisautoilijat. T
A
KSILLA TOTTAKAI. Lippis on täynnä kohteliaita värikkäitä ihmisiä ja ahmad, vakiokuskini ajaa varmoin ottein tuttua reittiä perille. Sääkin näyttää suosivan. Aurinkoista ja 22 lämmintäorpo/purra on onnistunut talouspolitiikassa ainakin kaupungissaitse näytän hyvinvointini, vaikka sairauseläkkeellä olen. Pikkuasioista ei piä valittaa, kun menee muuten hyvin
Orpon Hallitus tekee hyvää työtä, tietysti vasenlaita ulisoo😆
Ei se ole mitään epätoivoa siinä mielessä kuin kerroit. Kuitenkin tuntuu olevan epätoivoista saada tämä jukuripääkansa näkemään suurin uhka mikä kansaa on kohdannut. Se ottaa vallan maassa tulevina vuosikymmeninä.
Teemu Keskisarja sanoo suoraan että maa on taloudellisesti katastrofin partaalla. Ei hän yritä kääntää puheenaihetta muuksi.
Otetaan viisikymmentä miljoonaa mussea ja katsotaan sitten luontoa.
Paitsi että 2.9. oli pilvistä ja alle 22 lämmintä.
Kukas nämä 10milj elättää ?
Ilmaista rahaa! Valton rahaa, ei meidän!
Kenellä on oikeus valmistaa rahaa?
Persun kannattaa olla kommentoimatta asioita joista ei ymmärrä yhtään mitään. Usa:ssa 330 miljoonaa asukasta.Kuka heidät oikein elättää ? Saksassa (kokolailla Suomen kokoinen maa) 80 miljoonaa asukasta. Kuka heidät oikein elättää ? Persu voi nyt ottaa sen sormensa pois persereiästään ja työntää sen nenäänsä asiaa miettiessään.
Kymmenen miljoonaa olisi 'kansan' ylivoimainen enemmistö. Eduskunta alkaisi suolta heidän mielensä mukaisia lakeja, koska he äänestäisivät omiaan edustajikseen. Miten meitä suomalaisia kohdeltaisiin, kun olisimme vähemmistöryhmä? Omaa hölmöyttämme! Suomesta tulisi kehitysmaa. Meistä tulisi syrjitty kansanosa omassa maassamme.
Valito= Suomen kansa
Miksi elättöisimme meille jopa vaaraksi olevia?
Sinun fetissi, ei kenenkään muun.
USAssa tehdään työtä tuplasti enemmän kuin täällä kulttuurimarxismissa. Se maa on ahkera maa
Maanviljelijä ne paskantajat elättää.
Sinä vasemmistosuolinkainen älä neuvo viisaampiasi !!!
Toisivatko ne 10 miljoonaa tuliaisiksi myös rahaa, töitä ja leipää tähän maahan?
Edes sitä rahaa ja leipää pitäisi saada.
USA:ssa onkin pakko tehdä töitä, monet tekevät kahta-kolmea työtä elääkseen.
Siellä on vapaa markkinatalous. Siellä ei laiskoja elätetä.
Lisäksi 20 miljoonaa venäläistä. Kun kerran Suomi on suvakkivaltio, venäjän raja ja tervetuloa Suomeen sergei.
Ukrainalaiset voi tulla Suomeen, mutta myös maakunnat on silloin asutettava.
Pääkaupunkiseutu ja isommat kaupungit ei ole mikään tulokkaiden elinehto. Toisaalta ukrainalaiset on edelleen venäläistaustaisia, joten riski on olemassa.
Venäläiset on sama kuin ukrainalaiset, joka 4 ukrainalaisella sukulainen venäjällä.
mikkeliin mahtuu miljoonittain
Ei tämä Mikkeli ole mikään poikkeus vaan yksi tapaus miljoonista. Tässä ilmentyy vaan feministinen intersektionaalisuus joka on rasistinen aate. Vihervassut sitä kannattaa.
Ajatella. Nämä toisivat vuosittain 250 miljardia euroa talouteen. Siinä olisi K-kaupalla, poliisilla, lakimiehillä, hyysäreillä jne. valtavat apajat. Heitähän ei tietysti kiinnosta, mistä rahat saataisiin valtion pohjattomaan kassaan.
Valtiolla on velkaa vasta 185 miljadia.
Entä sitten?
Kymmenen vuoden päästä on vähintään 500 miljardia.
Silti maapallo kiertää aurinkoa entiseen malliin.
Yrittäkää pösilöt joskus erottaa jyvät akanoista.
Miinusta, ja turvallisuustiskin.
Sitä sitten, että EU ei salli tuollaista velkaantumista Suomelle.
Mutta ne toisivat ne rahat itselleen. Tuskin mihinkään valtion kassaan.
Olen aloittajan kanssa samaa mieltä. Tuo määrä voitaisiin helposti asuttaa Inarinjärven jäälle ja samalla heille saataisiin järjestettyä upea rantamaisema.
Sairas ajatus.
Miten niin? Inarinjärveähän on iät ja ajat käytetty kuvaannollisessa mielessä väestömäärien mittaamisessa.
Tuotakaan et tiennyt?
Kauniaisiin ja Sipooseen mahtuu hyvin 30 000 Somalialaista.
Se somalialainen kirjoitetaan pienellä.
Höpsis, Päällikkö on aina Päällikkö ja kirjoitetaan arvolleen sopivasti isolla.
Somalit RULEZ!!1
onneksi kohta venäjältä tulee tänne JYTKY
heheheee ihan hyvä
No, onneksi ei RYTKYÄ..
Sitähän taas emme tiedä, mitä sieltä itse asiassa tulee. Olligarkit ei tule metsiä myöten jos tosin emme rikollisia enempää kaipaakaan. Mutta nälkää näkevät vanhukset työnnetään rattailla, kävelemään kykenevät kannattelee köyhtyneinä ainoita hopealusikoitaan ja sylivauvojaan, kyllä, saamme nimenomaan RYTKYN.
höpö tuo määrä ja reilusti ylikin sopii jo pelkästään Inari-järven jäälle.
Taidat olla joku rasisti?
joo, kerran lapsena pelasin Afrikan Tähteä...
Mäkin tykkäsin pelata Hulluja perheitä. Tykkään edelleen.
Sinne Inarin jäälle ne sitten pitää asuttaa. Ei ole kenelläkään valittamista.
Vain Venäjä voi meidät tuolta pelastaa, voihan🥺
Suomeen mahtuu 10 miljoonaa eläkeläistä.
Persit ja uskovaiset suostuvat ottamaan Suomeen kaikki palestiinalaiset.
Suurin osa Suomesta on muuttotappioalueita, joten tyhjiä asuntojakin piisaa.
Jokainen ihminen on kauppojen asiakas. Tästä syystä väkirikkaissa maissa on enemmän vaurautta.
Enemmänkin, jos annetaan vaihdossa pois persut l. haittasuomalaiset.
Ensimmäisellä koneella lähtee islamistit eli haittamaahanmuutto.
Vaikka Suomeen otettaisiin kaikki 2 miljoonaa Gazan kaistaleella asuvaa palestiinalaista, niin silti pitäisi ottaa vielä 8 miljoonaa lisää.
Tuo on Suomen velvollisuus.
10 miljoonaa ja 50 tuhatta, kun häädetään persut Siperiaan.
Samaa mieltä.
Suomi on edelleen Suomi, oi isänmaamme, vaikka täällä oliskin 10 miljoonaa maahanmuuttajaa ja 5 miljoonaa kantasuomalaista. Eduskunta on vaan entistä värikkäämpi siinä vaiheessa, muuten kaikki yhtä kivasti. Itseasiassa ei paljon huonommin voi olla kuin vuonna 2025.
Jokainen ihminen tarvitsee tietyn määrän resursseja. On kauppiaille jättipotti, kun Suomen väkiluku saadaaan reippaaseen kasvuun. Sillä se talouskin oikenee lopulta. Nykyinen kuplavaluuttatalous kun tarvitsee jatkuvan kasvun pysyäkseen toimintakuntoisena.
Kauppojen valikoima pitää vaan muuttaa. Sieltä pitää saada vain oikeanlaista lihaa, eikä mitään nötköttiä.
Voi voi sentään, noinhan ei mikään korjaannu.
Työpaikoilla, riittävillä palkoilla, elinolosuhteilla ja etenkin ostovoimalla, mutta mistäpä yksilö saa ostovoimaa...
Valitkaa mut pressaks, mä myyn suomen Putinille, päästään eroon matuista ja EU:sta. Ding.
Jos maata ollaan muille antamassa niin annetaan venäläisten käyttöön sitten suosiolla. Mitä tuolla senjälkeen on merkitystä asuuko täällä muslimeita taikka ryssiä.
Mitä sitä nuukailemaan, otetaan koko Afrikan, Lähi-Idän heikk...siis eliitti tänne saman tien, näin "vanhat, hyvät ajat" palaavat.
Ei ehkä kannata, koska se kiihdyttäisi ilmastonmuutosta.
Miksi koko Afrikka pitäisi ottaa. Muutetaan Afrikan nimi Suomeksi, niin kaikki ovat suomalaisia. Samalla tavalla voidaan muuttaa gazan alue Suomeksi, niin Suomi on yhtäkkiä maailman suurimpia valtioita väkimäärältään ja pinta-alaltaan. Suomi olisi täynnä rikkauksia, rikkaampi kuin venäjä ja työvoimaa olisi paljon. Suomi olisi moniosaajien yhteiskunta, monikulttuurinen ja maailman onnellisin.
Valtioliitto ja vapaa liikkuminen Somalian ja suomen välillä olisi parempi idea. Myös yhteinen sossu jonka budjetin voisi rakentaa puoliksi liittovaltiomme maiden välillä. Somaliassa on paljon luonnonrikkauksia joita hyödyntämään voisi lähettää suomalaisia työmiehiä kaivuuhommiin ja paikalliset työnjohtajina. Täällä päässä taas voisimme käyttää Somalaialaisia metsureita jotka ajaisivat harvestereilla ja pätkisivät suomen loputonta metsää paperiksi ja puutavaraksi vientiin.
Meinaatko että Suur-Suomi ottaa koko Afrikan maa-alueetkin itselleen? Sinne vois rakentaa aurinkovoimalaitoksia datakeskus-hankkeita varten. Kaapelia vaan vedettäs pitkin aavikkoa ristiintastiin.
Kuka teidät elättäisi. Minä ainakin nostaisin kytkintä.
Taitaisi moni muukin jättää, kuolevan sivistys valtion.
Sillä tiheydellä alkaa tapahtumaan samaa kuin
Pakistanissa ja Intiassa,
lapsia tapetaan päivittäin.
Jotkut rikastuvat tallentamalla näitä lasten ja vauvojen tappoja ja jakamalla ne nettiin maksukykyisille asiakkaille. Tosin tiettävästi vielä ei ole osakeyhtiömuotoisia lastentappoyrityksiä, jotka olisivat liityyneet pörssiin tuottamaan varallisuutta tälläisten yhtiöiden osakkaille.
Bryssel suunnitteli Suomeen 60 miljoonaa ihmistä.
Koska Suomi ei ole enää itsenäinen, eikä päätä omista asioistaan
ASIAT VAAN TAPAHTUU.
Ei suunnittele, vaan Suomi ottaa 10 miljoonaa ihmistä ulkomailta, jotta kannamme oman osuutemme maapallon liikaväestöstä. Se on suomalaisten velvollisuus.
Lähimmät pakolaiset tulee kyllä Venäjältä, jota saattaa jo nyt riivata paheneva köyhyys ja nälkä. Sitten tulee ukrainalaiset, jotka jo nyt täällä ollessaan hakeutuu venäläisten seuraan, sodista ja "sodista" huolimatta. Siinä meillä vasta riskitekijät onkin.
Haittamaahanmuuttoakaan ei ole ehditty vielä alta poistamaan.
Suomen asukastiheys on 18,3 asukasta/neliökilometri, Algeria, adrikan suurimman maan noin 20 ihmistä/neliökilometri. Algerian pinta-ala on 2,4 miljoonaa neliökilometriä, suomen 0,34 miljoonaa neliökilometriä. Algeriaan mahtuu helposti yli70 miljoonaa ihmistä, joten eiköhän pistetä alikehittyneet ihmiset alikehittyneeseen maaha, että saadaan se maapallon keskimääräiselle väestöntiheystasolle. Aloittaa voitaisiin siirtämällä vasemmisto suomesta sinne. Maailman ilmasto kiittää, koska savimajoja ei tarvitse lämmittää.
Kysehän tuskin on mahtumisesta Suomi kykenisi elättämään muutaman satatuhatta ihmistä luonnon antimilla. Ihmiset jos sitten tekee jotain tuottavampaa työtä niin on varaa ostaa traktoreita ja polttoaineita ja miljoonatkin elää.
Mitäpä tuottoisaa 10 miljoonaa mamua voisi alkaa puuhailemaan on pitkälti homman juju. Kaarna laivastakaan ei tullut uutta nokiaa.
Aloituksessa on kaikki oleellinen. Maapallon maa-alueiden keskimääräinen asukastiheys on hieman yli 50, eli noin kolminkertainen verrattuna Suomen nykyiseen asukastiheyteen.
Oikeudenmukainen taakanjako tarkoittaa, että Suomeen otetaan noin 10 miljoonaa ihmistä sellaisilta alueilta, joissa väestön tiheys ylittää tuon maapallon keskiarvon.
Suomen taloudelle se tarkoittaa huikeaa boostia, eikä nykyinen kieroutunut ikärakenne enää sen jälkeen haittaa.
Monet öljyvaltiot elää öljyn myynnillä. Jos myynti vähenisi oleellisesti niin suurin osa noiden väestöstä kuolisi nälkään. Ei niiden omat maat lähinnä hiekkamontut kykenisi sellaisia määriä asukkaita elättämään kuin mitä niissä on asukkaita.
Tietysti voivat elää kehittämällä jotain "kaarnalaivojen" kaltaisia huipputeknisiä innovaattioita.
Pintaa-alaa ravinnon tuotannolle on yhtä paljon oli ihmiset missä päin maapalloa tahansa.
Toisissa maissa vaan on esimerkiksi 2 viljelykautta. Ohra kasvaa huonosti lumihangessa.
Ei sillä ole mitään merkitystä, koska kyse on ihmisten sijainnista. Ruokaa tuotetaan siellä missä nykyisinkin.
Pinta-alaa voi olla, mutta olosuhteet ravinnon kasvattamiselle eivät ole suotuisat.
Ja kukahan niistä 10 miljoonasta tulijasta ottaisi vastuulleen maanviljelystyöt, kun aiemmistakaan tulleista ei kaikista sitä työniloa tunnu löytyvän.
Ja jäsikö sitten ylipäätään pinta-alaa viljelyksille, kun maa olisi täytetty ihmisillä?
Sitä boostia on turha odottaa. Jos tuollainen määrä toteutuisi, tiedät ihan hyvin, että Keskisarjan sanat muuttuvat yllättäen todeksi.
Mahtuuhan suomeen koko maailman väestö jos pelkästä mahtumisesta on kysymys.
Älä viitsi persuilla.
Kahren metrin syvyyteen vaakatasossa aseteltuna hyvinkin.
Eli maahanmuuton tärkein kriteeri empatian lisäksi on tila? Ei ollenkaan raha ja muut resurssit?
Nytkin päättäjät täysin kykenemättömiä löytämään Tuottavaa työtä edes reilulle 300 000 ihmiselle. Työttömiä jos olisi 10 miljoonaa enempi niin rassaishan se julkista taloutta melko tavalla.
Palveluammatit kun ei tuota mitään. Niin ei auta vaikka noista osa työllistyisi lääkäreiksi kaupan kassoiksi tarjoilijoiksi opettajiksi jne.
Täysin tuottamattomia ammatteja.
Jos luovuttas raha taloudesta niin silloin kyllä olisi liikumavaraa. Lääkäri tekisi lääkärintöitä ja opettaja opettajantöitä ruoka palkalla. Jos ei tekisi niin raiskattas ja ruoskittas. Ehkä jopa tapettas varoittavana esimerkkinä.
Tuossakin olisi kyllä ongelma saada tuloja ulkomailta jotta rahat riittäisi edes lannotteiden ostoon millä kasvatettas ruoka noille turhien palveluammattien tekijöille.
Tällä asialla ei ole mitään tekemistä minkään työn kanssa. Itse asiassa miltei kaikki työpaikat pitäisi maailmasta lakkauttaa, koska ne aiheuttavat luonnolle haittaa ja ilmastöpäästöjä.
Ravinnontuotanto, sopivasti vaatteita ja riittävästi puusta rakennettuja pitkäikäisiä rakennuksia asumista varten, ja kotieläinsuojia. Uusiutuvan energian työpaikat myös tärkeitä, koska tarvitaan lämmitysenergiaa.
Yksityiset yritykset kiellettävä ensimmäisenä. Ne ovat pahimpia tuholaisia.
No ovathan ne rakentajienkin työt työpaikkoja? Vai pitäisikö mielestäsi jokaisen uusavuttoman pystyä pykäämään itselleen asumus?
Ja entäs se ruoan tuotanto ja syömiskelpoiseksi tekeminen? Eivätkö ne ole työpaikkoja.
Suurin osa maapallon työpaikoista palvelee ihmisen syömistarvetta, tavalla tai toisella. Myös oleminen vaatteineen, ja joku nukkumispaikka. Puhumattakaan jätöksistä.
Kaikki pitäisi asuttaa maakuoppiin, joka näillä leveysasteilla on perinteinen suoja luonnonvoimia vastaan. Tai hirsijurttiin, jotka on jatkokehitelmiä maakuopista
Jos jokaisella olisi oma maakuoppa niin pitäs jo tällä väkimäärällä kaataa kaikki metsät. Helsinkihän on mailman tiheimmin asuttu alue ei sinne mahtuisi kuin 20% maakuopat. Loput 80% helsinkiläisistä joutus lähtemään muualle suomeen maakuoppia kaivelemaan.
Vittu mitä tämä tekee luonnolle ja ilmastolle? Se tekee pahaa jälkeä
Kun tulija tulee kehitysmaasta tänne länteen kuluttamaan länsimaiseen tapaan hänen hiilijalanjälki jopa monikymmenkertaistuu. Tätä ei punikki koskaan mieti aatteen palossaan.
Siinä luontokato kiihtyy ja ilmasto kärsii. Mutta tämä on sitä punikkien kaksinaamaisuutta.
Oho, jätkutyin.
Mitkä puolueet on maahanmuuttoa vastaan?
Voisin tutkia, ja äänestää luonnon ja ilmaston vuoksi sellaista puoluetta.
Vinkatkaa, mielellään joku todiste että oukeasti vastustavat.
Persut tietenkin
Tämä tutkimus on tehty Oxfordin yliopistossa muistaakseni joka puhuu tuosta hiilijalanjäljen nousemisesta kun tulija tulee kehitysmaasta tänne länteen.
Toisekseen on tutkittu että jos ihmisiä autettaisiin sinne lähtömaihin, se tulisi 114 kertaa halvemmaksi kuin antaa heidän tulla tänne.
Suurin osa toisaalta tulee ilman hädän päivää. Uskonnon levitys mielessä tai muuten vaan sosiaalietuuksien takia tulevat tänne.
Eteläsuomi on sitä varten.
Kun persusta päästään Suomessa eroon, luonto kiittää.
Persu vaan ei ymmärrä lähteä, tätä persu ei ymmärrä.
Laittamalla oman kansan etu ylivoimaisesti ykköseksi. Se on siinä
Isänmaan luonto laitetaan ensimmäiseksi. Se tarkoittaa, että persujen on lähdettävä Suomesta.
Tajuatteko punaisen koskaan sitä että kun oma kansa jätetään heitteille, tulee aina vastavoima ja se tulee oikealta? Siksi olisi hyvä jättää monikultturisuushaaveet ja kansojen vaihtohaaveet pois.
Te kun haaveilette monikulttuurisuutta, saatte monokulttuurisuuden.
Se tulee rakastamanne uskonnon toimesta.
Mikset itse lähde?
Pääset persuista, nehä on kantaväestöä, ni jäävät jälkeesi.
Tanska, Ranska hyviä vaihtoehtoja.
Persuja on, ja tulee aina olemaan Suomessa. Suomi, on Suomalaisten kotimaa.
Eivät lähde, kuuluvat Suomeen.
Jos asia ahdistaa, kannattaa ottaa etäisyyttä. Ruotsi, miltäs kuulostaisi?
Voisit viihtyä, vaikutat sellaselta.
Ja persut korjaavat tätä "oman kansan heitteillejättöä" olemalla mukana hallituksessa, joka heikentää ennenkuulumattomalla tavalla oman kansan heikoimmassa asemassa olevien elinoloja???
Niin, ja Ranskassa asuneena voin suositella Marseillen seutuja. Voi ensin käydä esimerkiksi Tukholman Rinkebyssä tutustumassa millaisille paikoille on muuttamassa.
Punaiset
En lähde koska rakastan puhdasta luontoa
Ellei persuja olisi, luonto joutuisi entistä nopeammin yhä vain kovemman rasituksen alle kun ei oli vastavoimas joka hillitsisi rajatonta maahanmuuttoa tänne Pohjolan herkkää luontoa rasittamaan sekä tietysti ilmastoa.
Persujen politiikka siis on monin tavoin eduksi maalle kansalle luonnolle ilmastolle kuten seuraavassa voitte havaita.
Valtion kassa ei tyhjene niin nopeasti, kansan turvallisuus ei romahda heti eikä eräs uskonto saa niin äkkiä valtaa, Pohjolan herkkä luonto säilyy pitempään puhtaana, ilmaston kiittää kun ei tule hiilijalanjäljen nostajia niin paljon.
Kaikki nämä uhat tapahtuu koska vihervassut laittoivat ne "tulille". Persut ainoastaan voivat hidastaa kehitystä.
Kuka hullu äänestää vihervassuja
Kyllä tätä vähälahjaista rupusakkia on jo nyt riittävästi.Ei yhtään lisää.
Joka vuosi nuo puskee reilu 7000 pihalle synnytyssairaaloissa tuota rupusakkia ja nuohan tulee jo nuorina sukukypsiksi. Lisääntyvät kuin rotat jos ei myrkytetä Rottakin tietysti sinäänsä viaton mutta liikaa rottia olisi vain liikaa.
Ehdotan lapsilisien poistoa.
Rupusakille tuo onkin täysin turha tuki joka pienentää muita tukia.
Ongelma onkin se, että kuka ne elättää.
Vassareille arka paikka koska elävät itsekkin veronmaksajien elätteinä esimerkiksi opettajina.
Mikä ongelma? Eihän sillä ole merkitystä missä ihminen sijaitsee. Itse hän suuhun ruokansa lapioi. Kaupallehan jokainen asiakas on kultaakin kalliimpi.
Suomalainen🥺
Miten kävisi Suomalaisilke, nyt jo uhrimäärät hirvittävät?
Mikset muuta unelma maahasi?
Siellä afganistanissa, iranissa, irakissa, somaliassa jo kaikki kuten haluat.
Ongelma on, että Suomem veronmaksajilla ei ole varaa elättää joutilasta väkeä. Edes pitseria joka kortteliin ei ratkaise ongelmaa
Osa niistäkin on tuettua toimintaa starttirahoineen ja jatkuvasti vaihtuvine omistajineen, joista kullekin tietysti uusi starttiraha.
Suomen vankiloissa on nyt jo ahdasta.
Googlatkaa, ketkä niitä täyttää.
Rikoksilla on Aina uhrinsa.
Kaarnalaivatelakkamme tarvitsee satoja tuhansia työntekijöitä kehitysmaista, muuten maamme ajautuu konkurssiin.
Pääkaupunkiseudulle mahtuu viellä, buhahaaahaa🤣
Hienostoalueet , hienoa lähteä sieltä gheton kautta liikenteeseen🤣🤣🤣🤣🤣
Hienostoalueet on ghettoitettava, että pääset suvaitsevaisetkin suvaitsemaan oikein kunnolla.
Meille rasisteille tuo kyllä sopisi. Saksakin otti aikanaan juutalaisia haitaksi asti. Joten ne kehitti kyllä tehokkaat keinot haittajuutalaisten kanssa toimimiseen. Voidaan siis kokeilla ja jos ei toimi niin sitten vaan haittamamut uuniin.
Mitään ongelmia tuossa hankala nähdä.
Kaikki voidaan sijoittaa Uudenmaan kuntien alueelle,ei pohjoisemmaksi
Purra kusettaa huonoa ja tuhoisaa leikkauspolitiikkaansa huomion siirtämisellä mamuihin.
1950 Afrikka väkiluku 200 miljoonaa.
2050 Afrikka väkiluku 2500 miljoonaa.
Vähän kun vinkkaisi tuonne päin niin ehkä sieltä riittäisi tulijoita myös meillekin.
Kehitysapu on kasvattanut ihmisten määrää ei muuta.
Jos Inarin järven jäälle sijoitettaisi ihmisiä seisomaan 4 kpl yhtä neliömetriä kohtaan niin sinne mahtuisi koko maailman väestö. Siis ihan jokainen.
Jännä juttu, miten tämä keskustelu muistuttaa aikoinaan Ruotsissa käytyjä keskusteluja. Samat aiheet, samat puolesta-vastaan-argumentit eikä valmista tule.
Ehkäpä joku muistaa vielä vuoden 2015 invaasion ja kuinka meillä kävi ruotsalaisia opastamassa, mitä virheitä meidän ei pitäisi tehdä. Kävi mm yksi toimittaja, joka kertoi muuttaneensa synnyinkaupungistaan Malmöstä muualle, sillä Malmö muuttui hänen sanojensa mukaan täysin tuntemattomaksi paikaksi kutsumattomien vieraiden saavuttua.
Mutta eihän suomalaiset tokikaan oppineet, ehei, vaan samat typerät virheet toistettiin täällä ja toistettiin vielä uudelleen siinä toivossa, että tulos muuttuisi. Vaan ei muuttunut.
Suomesta kävi eräskin toimittaja tutustumassa mm Tukholman Rinkebyn alueeseen, ja takaisin tultua kerrottiin että siellä on täysin turvallista, ei mitään hätää. Netistä löytyy yhä edelleen vilpittömämpien toimittajien kuvauksia siitä, miten elämä Rinkebyssä soljuu.
Suomessa ei vaan edelleenkään haluta puhua asioista niiden oikeilla nimillä eikä tunnustaa tehtyjä virheitä. Rasismi-peikko nostaa edelleenkin päätään ja tavan kansalaista tyhmänä pitävä poliitikko (sic!) tulee entisajan kansakoulunopettajan elein ja sanoin kertomaan meille, aikuisille, miten on elettävä ja puhuttava.
Budjettiriihi ei pääse edes toisena käsittelypäivänä alkamaan, sillä se on keskeytettävä jonkun lausumien "kiellettyjen" sanojen vuoksi.
Anna mun kaikki kestää.
Vaikka 50 miljoonaa mamua voidaan ottaa Suomeen mutta kaikki Lapin maakuntaan ja harjoittamaan omavaraistaloutta. Euroakaan ei veronmaksajien rahaa
Ei MISSÄÄN nimessä pohjoiseen. Etelään tietysti, koska siellä heitä eniten halutaan.
Olkaatten hyvät vaan.
Ei oteta kuin 10 miljoonaa, ja perustelut on jo aloituksessa. Suomi tekee oman osuutensa.
Uusimaalle mahtuu eikä yhtään pohjoisemmaksi.
Käytetään kuntakohtaista asukastiheyttä maahanmuuttajien sijoittelunn Suomen sisällä. Eli käytännössä he menevät kuntiin, joissa asuu tällä hetkellä alle 55 henkilöä neliökilometrillä.
Laitan katkeavan wikipedia-linkin, koska foorumille ei näköjään saa edes kuntatasoista listaa laittaa.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_Suomen_kunnista_väestötiheyden_mukaan
Edelleenkin: ei kiitos.
Mamuttajat tulevat vielä kaipaamaan aikaa ennen kuin...
Miks niin paljon? Luanto kärsii
Maahan ainoastaan kristittyjä ja aasialaisia. Nää kotoutuu varmasti.
Miksi vain 10 miljoonaa. 1000 miljoonaa olisi parempi.
Siinä on aloituksessa perustelu. Silloin Suomessa on keskimäärin yhtä paljon asukkaita kuin maapallolla keskimäärin.
Järjestätkö grönlantiin myös keskimäärin yhtä paljon ihmisiä. Sun ajattelussa on joku virhe.
Ihqu suunnitelma 10 miljoona matua ja joka kadunkulmaan kelakonttori.
Kelasta tulisi maamme suurin toimija.
Tuohon otisikkoon. Suomi ei ole entisensä sen jälkeen eikä tule koskaan olemaan, sano mitä sanot siihen perkele.
Suomen ei pidä ollakaan entinen, vaan suuri ja uljas tulevaisuudessa. Maakuopat ja körttiläisyys on jätettävä lopullisesti menneisyyteen.
Lopputulos on täystuho aivan varmasti. Sota ja joukkomurha.
Lopputulos on elinvoimainen Suomi. Ilman maahanmuuttoa Suomi näivettyy pois, siis lakkaa olemasta, tuhoutuu.
Ei tuo maa sen jälkeen ole Suomi vaan jotain muuta. Tulijat vaihtaa maan nimen. Kirkot vaihdetaan moskeijoiksi.