Miten Suomeen näin Elokuulla?

Terveisiä Marbellasta. Olut virtaa ja sää on niinkui just sopiva. Illalla klubilla mut nyt eka uimaan.
T: Työtön Työnhakija
6166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hyvät on säät täälläkin.

Äänestä

Loka-marraskuun olen Espanjassa huvilalla että siihen malliin työkyveläkeläinen 2700eur kk eläkettä käteen.

1Äänestä

Pahasti viilentyny, syksyn haju tuntuu sieraimissa

Äänestä

joo kaljapurkkeja keräillen jotta saisi ostettua rehkä yhden peruna jos palaquttasi saisaruli

Äänestä

On mennyt ihan säilykelihoja syödessä. On ollut erilaisista syötävistä eläimistä tehtyjä säilykkeitä. Osa niistä meni vähän "makuisiksi", kun ei uskonut, että niitä ei voinut vielä jättää autoon edes yöksi. Niin sitten purkeista tarttui makua tuotteisiin.
Juomana on freesannut ainakin energiajuomat (energiamehut), maku kivennäisvedet, sininen maito ja ehkä siinä on mennyt jotakin muutakin sälää samassa?
Sitten on ollut karamelleja hedelmäkarkeista, koska niissä on käytetty eläinperäisiä tuotteita. Ja on joutunut syömään jäätelöä (se pahanmakuinen jäätynyt maitotuote).
Muuten on mennyt aika hyvin. Yöt ovat vielä olleet kuumat. Mutta ei ole kuitenkaan tarvinnut vielä luistella jäisillä kaduilla. Kohta on taas talvi ja sen mukanaan tuomat ilon ja riemun hetket. Ja, jos talvella joutuu seinien ulkopuolelle ruokintaan, niin on syytä olla sellaisen välineet, joissa kosteus ei tunkeudu sisälle tai jää sisälle kertymään ja joissa voi nukkua siten miellyttävästi. Muuta ei oikein ole kerrottavaa. Köyhäähän tämä on, mutta elintarvikeannos kerrallaan tässä on jatkettava, kunnes tai jos loppu lopulta saapuu ja nälkä jää.

Äänestä

Vieläkö on voimassa kolmen kuukauden rajoitus kertareisulle?
Sanoo työtön työnhakija 90-luvun jälkipuoliskolta.
Ohjasin silloiset ansiosidonnaiset läheiseen CAM:n konttoriin josta kävin nostamassa ne jokaisen kuukauden ensimäisen, täyden viikon loppupuolella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Terveisiä Marbellasta. Olut virtaa ja sää on niinkui just sopiva. Illalla klubilla mut nyt eka uimaan.
T: Työtön Työnhakija

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu