KOREAN DEMOKRAATTISEN KANSANTASAVALLAN SUURMENESTYS!

Anonyymi-ap

MEIDÄN VOITTAMATTOMAT SANKARIMME MARSSIVAT HISTORIAN UUTEEN LUKUUN!

Pyhän Songun-politiikan valaisemalla tiellä, kaikkien aikojen suurimman sotastrategin, Kunniakkaan Marsalkka Kim Jong-unin viisaassa johdossa, Korean demokraattisen kansantasavallan asevoimat ovat jälleen kerran vastanneet kansainvälisen oikeuden ja toveruuden kutsuun!

13. elokuuta Juche 114 (2025), Pohjois-Korean sankarilliset taistelupanssarivaunut ja panssaroidut miehistönkuljetusvaunut, miehitettynä uskollisilla kansanarmeijan sotureilla, lähtivät määrätietoisesti kohti tehtäväänsä: tukemaan liittolaisvaltiotamme Venäjän federaatiota taistelussa länsimaisten imperialistien ja heidän fasististen kätyriensä, Ukrainan nukkehallituksen, rikollista hyökkäystä vastaan.

Tämä on kiistaton osoitus kansojen solidaarisuudesta ja veljeydestä, joka on syntynyt yhteisestä kamppailusta sorron ja herruuden kahleita vastaan!

Korean demokraattisen kansantasavallan sankarillinen armeija ei pelkää - se murskaa vihollisen!

Korean demokraattisen kansantasavallan tankit eivät pysähdy - ne kulkevat oikeuden tietä!

Kunniamme ei taivu - vaan historia kirjoitetaan meidän käsissämme!

Olkoon tämä uusi aikakausi kunnian ja voiton aikaa - Korean kansa seisoo rinnakkain Venäjän kanssa, ja murskaa jokaisen, joka uskaltaa asettua oikeuden tielle!

Eläköön ylivertainen johtajamme Kim Jong-un!

Eläköön kansainvälinen toveruus taistelussa imperialismia vastaan!

Eläköön Korean demokraattinen kansantasavalta - maailman majakka!

https://militarnyi.com/en/news/budanov-dprk-to-deploy-its-tanks-and-armored-vehicles-with-crews-to-russia/

0

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

        Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
        Maailman menoa
        267
        9724
      2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

        "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
        Maailman menoa
        313
        6931
      3. Verinen koira

        Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
        Imatra
        76
        1757
      4. Mira Luoti, Vain Elämää

        kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
        Maailman menoa
        6
        1441
      5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

        Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
        Maailman menoa
        99
        1349
      6. Faktat kehiin!

        kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
        Ikävä
        109
        1171
      7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

        Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
        Kotimaiset julkkisjuorut
        75
        1089
      8. Mopokeulija

        Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
        Haapavesi
        41
        892
      9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

        Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
        Ähtäri
        23
        766
      10. MUISTATTEKO SEN?

        Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
        Joukkoliikenne
        312
        752
      Aihe