Parasta elämässä on saada olla Jeesuksen oma !

Anonyymi-ap

”Rauhan minä jätän teille: minun rauhani - sen minä annan teille. En minä anna teille, niinkuin maailma antaa. Älköön teidän sydämenne olko murheellinen älköönkä peljätkö.”
Joh 14:27

17

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rauhan minä jätän teille, minun rauhani minä annan teille: en minä anna teille niinkuin maailma antaa. Älkään teidän sydämenne murheellinen olko, älkään myös peljätkö.

      • Anonyymi

        Frid lämnar jag efter mig åt eder, min frid giver jag eder; icke giver jag eder den såsom världen giver. Edra hjärtan vare icke oroliga eller försagda.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Frid lämnar jag efter mig åt eder, min frid giver jag eder; icke giver jag eder den såsom världen giver. Edra hjärtan vare icke oroliga eller försagda.

        Peace I leave with you, my peace I give unto you: not as the world giveth, give I unto you. Let not your heart be troubled, neither let it be afraid.


    • Anonyymi

      Monet lahkolaiset kuvittelee ja julistaa olevansa Jeesuksen omia.

      Mutta totuus on toisenlainen.

      Matt.7
      21 Ei jokainen, joka sanoo minulle: 'Herra, Herra!', pääse taivasten valtakuntaan, vaan se, joka tekee minun taivaallisen Isäni tahdon.
      22 Moni sanoo minulle sinä päivänä: 'Herra, Herra, emmekö me sinun nimesi kautta ennustaneet ja sinun nimesi kautta ajaneet ulos riivaajia ja sinun nimesi kautta tehneet monta voimallista tekoa?'
      23 Ja silloin minä lausun heille julki: 'Minä en ole koskaan teitä tuntenut; menkää pois minun tyköäni, te laittomuuden tekijät'.

      • Anonyymi

        Noista lahkoista en osaa sanoa, olihan sinullakin oma lahkosi, joka hyvin äkkiä romahti mahdottomuuteensa, mutta sanopa Teuvo, ovatko sinun mielestäsi valehteleminen, herjaaminen ja vääristely Isän Jumalan tahdon tekemistä? Niitä kaikkia sinä harjoitat päivittäin.


      • Anonyymi

        Huomaan sen, ettet ole pitkään enää ollut ev.lut kirkon opetuksen piirissä, kun kirjoituksesi ovat niin suurta eksytystä. Tee parannus ja palaa katuvana ja nöyränä raittiin sanan pariin, niin parannut harhoistasi. Veljemme siellä Savitaipaleella ovat varmasti halukkaita auttamaan sinua takaisin Jeesus tielle!
        Tiedäthän, että Jumala on ylpeitä vastaan, mutta NÖYRILLE ( ei nöyristelijöille ) hän antaa armonsa.


    • Anonyymi

      ”Ja minä annan heille iankaikkisen elämän, ja he eivät ikinä huku, eikä kukaan ryöstä heitä minun kädestäni
      Joh 10:28

      • Anonyymi

        Ja minä annan heille ijankaikkisen elämän, ja ei heidän pidä hukkuman ijankaikkisesti, eikä pidä yhdenkään repäisemän heitä minun kädestäni.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja minä annan heille ijankaikkisen elämän, ja ei heidän pidä hukkuman ijankaikkisesti, eikä pidä yhdenkään repäisemän heitä minun kädestäni.

        Och jag giver dem evigt liv, och de skola aldrig någonsin förgås, och ingen skall rycka dem ur min hand.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Och jag giver dem evigt liv, och de skola aldrig någonsin förgås, och ingen skall rycka dem ur min hand.

        And I give unto them eternal life; and they shall never perish, neither shall any man pluck them out of my hand.


    • Anonyymi

      Jeesuksen omille apostoleilleen antamat lupaukset eivät koske kaikkia Jeesustelioita.

      • Anonyymi

        Jeesuksen valitsemat oikeat 12 apostolia olivat erityisasemassa. Monet Jeesuksen sanonnat ja lupaukset koskee pelkästään heitä. Asian kontekstia ei saa muuttaa.


      • Anonyymi

        Jeesus on kärsinyt sinunkin syntiesi tähden ristillä. Miksi se ei sinulle kelpaa Teuvo?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jeesuksen valitsemat oikeat 12 apostolia olivat erityisasemassa. Monet Jeesuksen sanonnat ja lupaukset koskee pelkästään heitä. Asian kontekstia ei saa muuttaa.

        Väärin taas.
        Lue, mitä Jeesuksen valitsema ja armahtama apostoli Pietari sanoi Jumalan lupauksista.

        ”Koska hänen jumalallinen voimansa on lahjoittanut meille kaiken, mikä elämään ja jumalisuuteen tarvitaan, hänen tuntemisensa kautta, joka on kutsunut meidät kirkkaudellaan ja täydellisyydellään,
        joiden kautta hän on lahjoittanut meille kalliit ja mitä suurimmat LUPAUKSET, että TE niiden kautta tulisitte jumalallisesta luonnosta osallisiksi ja pelastuisitte siitä turmeluksesta, joka maailmassa himojen tähden vallitsee,”
        2 Piet 1:3,4


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jeesuksen valitsemat oikeat 12 apostolia olivat erityisasemassa. Monet Jeesuksen sanonnat ja lupaukset koskee pelkästään heitä. Asian kontekstia ei saa muuttaa.

        Pitkällekö luulet pötkiväsi - Jumalaa pakoon - tämän rikinkatkuisen ihmisviisautesi turvin?

        Ole siitä varma, että ellei Jumala saa sinua kiinni tämän elämän aikana, Hän tulee vielä sinua vastaan.
        Jokaisen ihmisen on kohdattava totuus Jumalassa.
        Tapahtuuko se Jeesuksen Kristuksen sovintoveren turvin vai ei, on jokaisen ihmisen ratkaistava itse tämän elämän aikana.

        Jumala kutsuu ihmistä hänen elämänsä varrella kerran, kahdesti, kolmastikin. Miten Hän kutakin kutsuu se on Jumalan kädessä, Hänen suvereenissa päätäntävallassaan.
        Vastaako ihminen Jumalan kutsuun/kutsuihin on hänen oman valintansa varassa. Kauhistuttavan moni antaa mennä sen viimeisenkin kutsun ohitseen ja tällöin Jumalan armo Jeesuksessa Kristuksessa on
        rauennut hänen kohdallaan peruuttamattomasti tyhjiin.

        "Ei kukaan voi tulla minun tyköni ellei Jumala häntä ensin kutsu/vedä luokseni.”


    • Anonyymi

      Minä lähetän teille toisen Puolustajan, Totuuden Hengen, jota Maailma ei voi saada. Ja Totuus tekee teidät vapaiksi.

      Mutta voiko totuudella olla kahdet kasvot kuin kolikolla kaksi eri puolta.

      Viisi apostoleista vapautuu kun näkee Paavalin ylistettävänä Jumalana.
      Seitsemän apostoleista vapautuu kun näkevät Paavalin oman kansansa vuoksi kirottuna ja pilkattavana IHMISENÄ.

      • Anonyymi

        Apostolit eivät koskaan pitäneet, saatika ylistäneet Paavalia Jumalana.
        Jos Paavali huomasi pakanoiden pitävän häntä jumalana, hän heti korjasi sellaisen harhaluulon.

        Apt 14:11-
        Kun kansa näki, mitä Paavali oli tehnyt, korottivat he äänensä ja sanoivat lykaoniankielellä: "Jumalat ovat ihmishahmossa astuneet alas meidän luoksemme".
        Ja he sanoivat Barnabasta Zeukseksi ja Paavalia Hermeeksi, koska hän oli se, joka puhui.
        Ja kaupungin edustalla olevan Zeuksen temppelin pappi toi härkiä ja seppeleitä porttien eteen ja tahtoi väkijoukon kanssa uhrata.
        Mutta kun apostolit Barnabas ja Paavali sen kuulivat, repäisivät he vaatteensa ja juoksivat ulos kansanjoukkoon, huusivat
        ja sanoivat: "Miehet, miksi te näin teette? Mekin olemme ihmisiä, YHTÄ VAJAVAISIA
        kuin te, ja julistamme teille evankeliumia, että te kääntyisitte noista turhista jumalista elävän Jumalan puoleen, joka on tehnyt taivaan ja maan ja meren ja kaikki, mitä niissä on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      85
      7532
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      225
      4982
    3. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      88
      4944
    4. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      126
      4311
    5. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      58
      4190
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      37
      3681
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      65
      3383
    8. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      71
      2886
    9. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      12
      2627
    10. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      41
      2030
    Aihe