Putinin vangitseminen lopettaisi sodan

Anonyymi-ap

Trump luulee, että Alaska on osa Venäjää. Niin Putin on hänelle uskotellut. Niin Trump sanoi kaksi kertaa suorassa TV-haastattelussa, että hän on meneossa Venäjälle. MUTTA ei ole. Alaska on USA:n osavaltio, minkä takia Putin pitää vangita ja toimittaa Haagin tuomioistuimeen. Sillä tavalla Ukrainan sota loppuu, eikä tavitse käyttää ydinasetta Hiroshiman ja Nagasakin tapaan.

Putinin tärkein tavoite on sopia ydinaseiden käytön estämisestä. Putin pelkää. Naton ydinasepelote toimii. Ydinaseista ei pidä sopia, vaan pitää sopia sotatoimien lopettamisesta.

Tosiasiassa. Putin kusettaa Trumpia viidennen kerran ja Putin on kokoamassa helvetinmoista hyökkäysvoimaa omalla maaperällään. Viimeinen taisto, sovitaan Alaskassa mitä vaan. Sen takia Putinille on tärkeä yrittää saada Trump sopimaan ydinaseista. Se on Trumpin kusetus numero viisi. Trumpilla ei ole munaa vangita Putinia. Trump on vaaraksi koko maailmalle.

Meidän viisas presidentti Sauli totesi jo ensimmäisen Putinin kusetuksen jälkeen, että naamiot on riisuttu.

0

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Niin surullinen

        onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
        Lapua
        212
        5004
      2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

        Tätä jäin pohdiskelemaan....
        Maailman menoa
        37
        3382
      3. 35
        2908
      4. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

        Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
        Maailman menoa
        141
        2783
      5. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

        Oli kuva paloautosta nettijutussa.
        Suomussalmi
        25
        2438
      6. SDP ylivoimainen ykkönen

        En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
        Maailman menoa
        68
        2267
      7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

        Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
        Suomalaiset julkkikset
        19
        2148
      8. Mitä tapahtuu?

        Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
        Outokumpu
        31
        1810
      9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

        "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
        Yleistä autoilusta
        41
        1762
      10. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

        Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
        Maailman menoa
        82
        1435
      Aihe