Se vaikuttaa moneen eri asiaan tän Suomen kulttuurissa,ja uskon tavoissa. Enää suvivirttäkään ei hyväksytä sillä se on aivopesua. Minusta se on monen mielenterveyttä tukeva laulu.jo on kumma ettei luojaa saa "sanoa" luojaksi. Sley on laskenut että 30-luvulla alle 50% suomalaisista kuuluu enää kirkkoon.Se johtanee siihen että kirkon verotusoikeus poistetaan,joka taas myllertää koko uskontojen kentän. Sitä mä en ole enää näkemässä.
0Äänestä
Anonyymi00002
Äksyäjien mielestä ei saa opettaa kuin evouskontoa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
EU on päättänyt, ettei kreationismia saa opettaa koulussa. Se on tieteen vastaista.
Se vaikuttaa moneen eri asiaan tän Suomen kulttuurissa,ja uskon tavoissa. Enää suvivirttäkään ei hyväksytä sillä se on aivopesua. Minusta se on monen mielenterveyttä tukeva laulu.jo on kumma ettei luojaa saa "sanoa" luojaksi.
Sley on laskenut että 30-luvulla alle 50% suomalaisista kuuluu enää kirkkoon.Se johtanee siihen että kirkon verotusoikeus poistetaan,joka taas myllertää koko uskontojen kentän.
Sitä mä en ole enää näkemässä.
Äksyäjien mielestä ei saa opettaa kuin evouskontoa.