Kuten muistamme, niin tuo Sannan Työkanava yhtiö floppasi kuten kaikki muutkin Sannan tekemiset. Yksi asia tässäkin kuitenkin onnistui, Sannan lähipiirin taskut pullistui kivasti.
Iltalehti: Sannan Työkanavan johdolle 840 000 euroa
Anonyymi-ap
35239
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Sannan lähipiirissä ei köyhyys vaivannut.
Siitä ei pääse yli eikä ympäri.
Demarit onkin kuppaajia, toisten tahat on heidän rahat 😭😭😭😭
Demarin käsi rouhii.
Ite oot kuppaaja.
Eikö nuo Sannan poppari kaverit tehneet rajusti massia korona aikana?
Tuskin Olavilla huonosti meni.
Juu, poppareiden vuositulot laskivat väliaikaisesti useista sadoista tuhansista euroista alle 100 000 euroon, niin valtio riensi apuun ja auttoi näitä miljonäärejä.
Kepuporvari Lintilä oli kauppa ja teollisuusministeriön viime hallituskaudella ja vänkäsi läpi koronatuet yrityksille jotka jakoi Business Finland joka on kepulaisten ja kokoomuslaisten virkamiesten suojatyö keskus.
Sannan vaatimuksestako?
200 tonnii sai per nuppi, jopa siinä kohtsa uransa jo lopettanut kotiäiti Jenni Vartiainen, New York, sai Sannalta kymmenien tuhansien biisinteko apurahat koronan varjolla.
Somevaikuttajat sai kaikki ihan vitusti rahaa jolla heidät hiljennettiin Ei ne ite mitään rokotteita ottanu, mutta eivät kommrntoineet negatiivisesti koska heidät lahjottiin hiljaiseksi.
Kyllä WEF ja WHO oli ottaneet kaiken huomioon. Paitsi meidät verrokit, jotka ei pelätä kuolemaa koska me kuollaan joka tapauksessa joskus. Mulle on ihan turha lässyttää jostain viruksista, koska kuolema olis vaan helpotus, poispääsy tästä ikuisesta köyhyydestä.
Sanna "Antimidas " Marin epäonnistui tässäkin.
Huutelee palstaporvari kaljahöyryissään.
Budjetti ei kestä jatkossa solisaliratti hallitusta, tony bläär saa kustantaa kroisantit.🤔
Ei ihme et Sanna häipyi ulkomaille....
Huutelee palstaporvari tuhnussaan.
Aika moni vassari kuvittelee edelleen, että Marin olisi ollut heidän asiallaan.
Demarille on tärkeintä oma etu ja veronmaksajien rahojen kuppaaminen,
Kummasti kelpaavat yritystuet ja maataloustuet porvari puolueita äänestäville yrittäjille ja maatalous"yrittäjille" vero ja velkarahoistamme.
Ota että käsi tottuu, sanoi demari lapsellensa.
Nythän vasemmisto vastustaa kiihkeästi tukien leikkausta, kun Purra leikkausta ehdotti.
... joskus , kun luppoaikaa sattuu propagandalta , suomalaisen yrittäjyyden haukkumiselta ja mustamaalaamiselta jäämään , vaikka joku sunnuntai , vatsa täynnä aterian jälkeen , pysähdypä miettimään mitä se viljely oikein on ja kuinka kallista ruoka olisi ellei sitä viljelyä tuettaisi ? Seuraavat kommentit arvaan joten vastataan niihinkin jo nyt : kyllä , ulkomailla tuetaan maataloutta vähintään yhtä paljon .. ja jos täällä joudutaan pakosta ostamaan kaikki syötävä , luuletko tosiaan että hinnat pysyvät edes tällä tasolla ? Eikä tämä meidän byrokratiamme yhtään kevennä kenenkään kuormaa kakkine korvamerkkeineen, ojanreunan mittauksineen ja loputtomine kaavakkeiden , lomakkeiden , raporttien ja joka kuukauden kuluselvitysten tekemisineen , koko halvatun paperisota josta yhdenkin lippusen tai lappusen kirjoitusvirhe viivästyttää , myöhästyttää tai kokonaan estää kyseisen tilikauden tuet . Lisäksi tuollainen kardinaalivirhe Virallisessa Dokumentissa vaatii ehdottomasti että tarkastus , kyttäys ja kyyläys koko tilalla ja tilikaudella on toimeenpantava välittömästi , ei sitä koskaan tiedä mitä kyseinen "ekorikollinen" on keksinyt raivatessaan tilansa paikalla kasvaneen luontaisen floran ja karkottaessaan faunan ...ja rikoshan on jatkettu jos kyseessä on alueella yli sukupolvien harjoitettu alkuperäisen luonnon tuhoaminen ...
...riippuu tosin mistä ja kenelle menevistä tukirahoista on kysymys , voi nimittäin käydä niinkin että kiihkeimmällekin ammattiliiton politrukille tulee "nokialaisen" kuva persuksiin
jos kiikunkaakun tuontitavaran kanssa kilpailevalta firmalta otetaan tuet ... Edellä mainittu "nokialainen" on vain kielikuva ja vertaus vanhoilta ajoilta , , ei kotimaan työvoimakustannuksilla ja kulurakenteella pystytä enää kumisaappaita , sen kummemmin kuin muitakaan jalkineita valmistamaan kilpailukykyisin hinnoin ... eli jos kriisiaikoihin aiotaan varautua , tuohivirsujen tekotapoja voisi pikkuhiljaa ryhtyä opettamaan , kenkien tuonti loppuu satavarmasti siinä kuin muukin rahtaus ...
Sen nimi on korruptio.
Sillä on ostettu kannatusta.
Varsinkin Suomen porvaripuolueet.
Tyypillistä porvaripropagandaa ketjun aloitus ilman linkkiä.
Olipa työlästä…
https://www.iltalehti.fi/talous/a/ce9363d5-e608-460a-a621-4968c203f244
hakea ihan ajankohtainen linkki.
Rahoitus tuli EU:ltä joten turha porvarien öyhöttää.
Lue ip-lehdestä. Liki 900000€ taivaan tuuliin. Kuinka paljon Marinin taskuihin? Ei edes pm liksa riittäisi muotimerkkikuteisiin. Mieti vähän.
Opettele käyttään nettiä ihan itse, ilman apuvälineitä eli linkkejä valmiiksi "tarjoiltuna". Olet hyvä esimerkki, kun kaikki on saatu valmiina eteen, ollaan sitten täysiä nollia!
Kokoomus Katainen maksoi pääministerinä ollessaan filosofi Pekka Himaselle raportintekeleestä yli 500 000 euroa ja raportti katosi suoraan silppurin ja Himanen kuseskeli Helsingin Esplanadilla umpikännissä
siis: toistekuin Marin teki saman itse pääministerinä ja vielä Uusvirran kera.
Työkanava onnistui hyvin työllistämään, johtajia. Palkkaakin maksettiin komeasti 10 000€/kk. Lisää näitä niin työttömyys poistuu.
Sillä se ”mediaanipalkka” saadaan nostettua,
kun loput vetää EU hankerahalla ( se mikä varisee ilmaiseksi taivaalta)
HUIPPULIKSAA ( korruptiota).
No, eihän tuo Sannan rahoissa tunnu missään. Varmaan korvaa nuo tappiot.
Jos rahaa halusi, niin kannatti olla Sannan lähipiirissä.
Joo ja mielistellä narsistia. Siitä ne tykkää, mutta jos sanot jotain väärin, on narsistin kosto karmea.