https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ce18aba5-bf92-429f-beb6-1a151c15a349
Tästä huudellaan taas naamat punasena, vaikka nämäkin naiset tekivät tämän ihan omasta tahdostaan, kuten huntuihin pukeutuvat naisetkin. Mutta tämä oli karmeaa.
Tästä huudellaan taas naamat punasena, vaikka nämäkin naiset tekivät tämän ihan omasta tahdostaan, kuten huntuihin pukeutuvat naisetkin. Mutta tämä oli karmeaa.
Vastaukset 34
Vanhimmat
huutavat vihasena se onkin uutta
Änkyrät on työntäneet isminsä vähän liian syvälle. Hävettävää porukkaa.
Feministien ongelma on, ettei kukaan pane niitä rumiluksua.
Luulevat olevansa jotenkin parempia ihmisiä.
Harmittaahan se kun on valittajalla pienet tissit ja sitten k-kaupan tyntekiöillä on tuollaset meloonit. Valiitja on siis ammtiloukaantuja joka loukaantu siis ammatikseen muiden puolesta.
Jos on lusikalla annettu, ei voi kauhalla vaatia.
Sopii hyvin ihmisiin, jotka tuostakin kehtaavat valittaa ja ärsyyntyä ja vieläpä tuoda sen julki.
Liian helppo on sellaisten narisijoiden elämä.
Jostain loppujen lopuksi hyvin harmittomasta ja lähinnä humoristisesta melonikuvasta voidaan ulista, mutta sitten musliminaisten huntujen arvostelu on kuulemma rasismia 😄
Banaani-viikon mainoksesta tulis sama poru näiden kukkahattutätien toimesta, se olis liian rajua miehisyyden esittämistä. Se nyt on vaan niin, että kaikesta voi pahoittaa aina mielensä.
K18 kamaa
Oisko susta melonit pitäny siis piilottaa kuvassa - rintsikoihin?
Melonit pitäisi kaupoissa olla piilossa katseilta. Eihän tupakkatuotteetkaan ole näkyvillä.
Ja melonit haetaan sitten asiakkaalle piilosta, jos asiakas todistaa olevansa yli 18v ja feministi!
Tosi kiva setämiehen on pyytää joltain 18v kassatytöltä melooneja nähtäville...
Näin se menee. Kuhan ei tytöllä mene melonit sekaisin sitten vaan.
Sinistä lenkkiä lahkeeseen...
Feministeillä on puutarhakin hoitamatta
Puutarha ei ole hoitoa tarvitsevista kohteista se ensimmäinen.
Feministit on aina käärmeissään.
Tuossa kuvassa ihmisten perustarpeella rikastumaan pyrkivä ahne kauppias pyrkii vielä naista alistavalla piiloseksistisella kuvalla lisäämään rahantuloa itselleen. Kenties osa naisia alistavien kuvien avulla saaduista voitoista ohjataan veroparatiiseihin.
Jo yli 100 vuotta sitten SDP:n Forssan kokouksen päätöksillä pyritiin estämään naisten alistamimen mm. seksistisillä nettikuvilla ja videoilla.
Myös 1936 J.Stalinin julkaisema maailman demokraattisin perustuslaki, josta mm. Demlan perustuslakiasiantuntijat voivat vain haaveksia, puolsi intersekventiaalisten feministien aktiivista toimintaa miesoletettujen siittäjien aiheuttamaa naisoletettujen seksiobjektiksi alentamisen vastustamista.
Jahas,
Taas on joku kotikommunisti kehittämässä ahneita ja pahoja kauppiaita ja jotain alistettuja kurjia omiin fantasioihinsa ja kommunisti-natratiiveihin.
Ei ole missään koskaan edes oletusta mistään kurjasta ja stressaantuneesta kitupalkalla työskentelevää kauppiasta, joka silti luo töitä ja hyvinvointia, maksaa palkat tekijöille ja tarjoaa lähikaupan palvelut lukemattomille ihmisille - vaikka stressi ja velat painaa ja vasurit vaan varastelee lihoja hyllyistä kun se kauppias nyt vaan on niiden narratiivissa niin paha tyyppi.
Ja sitte vielä antaa henkilökunnan esitellä melonejaan somessa.
Joo-o, on se paha tyyppi, voi hyvänen aika! 😂
Vai voisko naiset hävetä niitä meloonejaan vähän vähemmän, ettei vallan tarvi revetä ja nolosti häväistyä, jos nyt joku jossain ihan liittää ko. elimen naiseen?
Melonien nimi pitää vaihtaa naisten tissejä kuvaavasta sanasta johonkin toiseen, kuten vaikka pyöreä kurpitsa tai pallohetelmä. Melonit on lisättä hastag metoon piiriin.
Kukas se saa epäsopivia sanoja julistaa tässä yhteiskunnassa?
Kysy Tuppuraiselta. Tai tee kansalaisaloite.
Silloin menee kuule aika huonosti jo joltainTuppuraiselta pitää asioita alkaa kyseleen. 😂
No Suomessa menee...
Kannattaa valita se kansalaisaloite vaan sitten. Melonit pois kaupuista meloni nimellä.
Eikös italiassa ole se joku italian persukin nimeltään Meloni....joa senkin takia pitää toimia nopeasti!
Femakoista tulee elävästi mieleen, miten kiihkoissaan huudettiin Erika Vikmanin viisuvoittoa naisia halventavalla pornobiisillä etukäteen ja kun menestys oli nolla, niin kadottiin kusisukassa muihin askareisiin. Erika oli niin hieno naiskuva etukäteen, muttei kelvannut enää kun hänen tyrkkymäisyys ei ollutkaan se avain voittoon.
Eivät oli mesonneet jos noilla olisi ollut musta dildo kädessä.
Tai hunnut naamalla.
Asia ei kuulu feministeille, voitte jatkaa vitunvirkkausta.
Eikö niille kuulukkaan siihen uskontoon tunkea nenä-elintään muiden busineksiin?
Miestyöntekijöille tasa-arvon nimissä tuorekurkut tiettyyn paikkaan.Jos saa tälläsen esittää....
Ja selitäs nyt se tasa-arvo perustelusi vielä?
Onko naarailla siis kurkut rasiassa koko ajan ja miten se tasa-arvoon littyy?
Dille