Uusin gallup on taas kylmää kyytiä persuille. Kepu menee jo kaukana edellä.
Kepu antaa persuille Tour de Francen, armomurhan
Anonyymi-ap
30257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/575b202d-8ea6-41ef-9b63-d9a88c0bf884
Orpon persuhallituksella menee lujaa.
Ai tämän Orpon persuhallituksen joka toteuttaa politiikkaa mitä sinä sinimusta Soinisti kannatat ja jonka haluat kaatuvan vaikka se ajaa politiikkaa mitä sinä kaappikokoomuspersu itsekkin ajat ja kannatat? Kuten kaikki muutkin omaan pesään paskovat Soinistit joiden päivä on pilalla kun persujen kannatus taas nousi. Lohtua tuodessa se, että vassaridemarit pitää johtopaikkaa. Joiden pomo teki Marinit jo aikoja sitten kertoen ettei hän leiki natsisen kaa...Mistä huolimatta sinä kannatusprosenttibongari jännität vuoden jokaisena päivänä miten persuille mahtaa käydä seuraavissa vaaleissa. Vaikka siitä ei ole ollut pienintäkään epäselvyyttä kahteen vuoteen sinun tyhjään elämääsi tuodessa iloa se, että persut tippuu oppositioon. Mikä on parasta mitä niille voi sattua....
Ja tässä tuli hieno esimerkki siitä mitä persut ovat ja miksi heidän kannatuksensa on niin alhaalla. Jatka hyvää työtä. ;)
Tour de France?
Anteeksi persuranskani. En osaa yhtä hienosti ranskaa kuin eliittiä edustavien persujen entinen puoluesihteeri, joka kehui aikoinaan persujen antavan kepulla armomurhan, ranskaksi. Ranska on rikkaan eliitin kieliä.
"Tour de France" kuulostaa Matti Nykäsen puhumalta ranskalta.
Tarkoitatko siis Tadej Pogačarin murhaavaa ylivoimaa tämän vuoden Tourilla?
Milloin Nykänen pyöräilystä on puhunut?
Persujen puoluesihteeri Luukanen uhosi eduskuntavaalien sillä, kuinka persut antoi kepulle armonlaukauksen.
Mutta lopulta siinä kävikin niin päin, että kepu lataa parhaillaan Coltiaan ja sinä odotat muiden persujen kanssa kauhulla koska kajahtaa.
Sdp, kok. kepu siinä seuraava hallitus.
Ja vtut. Sinun ay mafiasi exyökkäri ap rahoittaa taas demarien vaaleja huomattavissa määrin mikä tarkoittaa sitä miljoonanikki mielibidee, maitojunasotilas, lantaloordi, moktarkuppa, tampio-tre jne jne ettei demarihallitukseen todellakaan nouse KAHTA ammattiliittojen suurinta vihollista kaikista puolueista. Kaappikokoomuspersu-kepujen hypätessä huulipuna2:seen varmistamaan sen, ettei vihervassaridemarihallitus vesitä kuin minimaalisesti OrpoPurran työmarkkinauudistuksia. Saaden taas 11 hankettaan hall.ohjelmaan 10:ntä pyytäessään. Koska Lindtman ei saa enemmistöhallitusta kasaan ilman selkärangatonta kepua. Joka hyppää huulipuna2:seen pitämään huolen edellisen lisäksi siitä, ettei vihervassarit rajoita hakkuita, aja alas maataloutta ja että kepulaiset maakunnat saa massia jne. Antaen edellisille lehmäkaupoissa luvan vesittää persujen mamupolitiikan kiristykset minkä ne mielellään myös tekee. Mikä saa persujen kannatuksen opppsitiossa nousemaan taas 20%:iin. Ja sitä kautta seuraavaan hallitukseen huulipuna2:n jälkeen. Joka saa siivota taas vihetvassarien jälkiä vtutukseen asti, Koska Lindtmanin hallitus kannatuskadon pelossa uskalla tehdä mitä sen pitäisi tehdä eli jatkaa Purran saksilinjalla.
Sdp. keskusta, rkp, vihreät vassarit siinä ja siinä sen verran äärivasemalle uusi pomo puoluettaan vetää että Lindtmaniakin hirvittää? Ei pienintäkään "vaaraa" siitä että oikeisto saisi valtavasti vassarihallituksessa valtaa sillä, että kepu ja kokoomus nousisi demarihallitukseen älä ole naurettava.
Taisi jäädä persuilta "armonlaukaus" kepulle antamatta?
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/f96887d9-8056-4116-ac56-1a163e34818a
Mölyllä taas keulii kovasti. Jos tulee huulipuna 2 niin velanotto vähenee puoleen ja työllisyys nousee. Jaako miksikö? Koska ihmiset luottaa taas tulevaisuuteen kun ei ole irvikissoja kiristelemässä suomen taloutta.
Edelleenkään gallupit eivät äänestä.
Niinpä. Gallupeissa persukannatus on 3-4 % korkeampi kuin kolmissa edellisissä vaaleissa.
Ja se on persuille vahingoksi.
Gallupit ovat kaikille vahingoksi, ne ovat aivopesureita typeryksille.
Se on siis peilissä vika, jos naamasi on vino?
Kyllä, niinhän se useimmiten on. Harvalla on vino naama, mutta valmistusviallisia, ja pilailupeilejä on tiheämmässä.
Gallupit on huvia ja hyvin näkyy toimivan!
Typeryksille kyllä, eli toimivat kohderyhmäänsä. Se vaan on tuhoisaa Suomelle.
Mölypersulla sitä taas on ihan omat tulkinnat asioista ja ihmisistä. Niin taitaa häntäkin harmittaa persujen alamäki.
Anonyymi
2025-08-20 12:26:04
UUSI
Oliko sinulla ***** ******** muutakin annettavaa s24 palstoille kuin muiden kirjoittajien vainoaminen, maalittaminen ja kimppuun hyökkääminen???? Ilman että otit tälläkään kertaa sanallakaan kantaa itse aiheeseen mistä muut yrittää keskustella mitä sinä yksiomaan häiritset.
Uhriutumisen Mölypersu kyllä osaa, jos ei mitään muuta osaakaan.
Jo 11 poistettua viestiä. Persuille aggressiot pinnassa ennen Tour de Francea?
Eivät persut mitään poista, vaan ylläpito tuon kopiokohnon toistoja. Hyvä niin. Pitäisi vaan poistaa nopeammin ja enemmän niitä.
Tour meni jo. Vuelta a España alkaa lauantaina.
Mikä on suomen pimein paikka?
Kopiopersun vintti. Siellä on ikuinen kaamos.
Anonyymi
2025-08-20 10:29:53
UUSI
Anonyymi kirjoitti:
Anteeksi persuranskani. En osaa yhtä hienosti ranskaa kuin eliittiä edustavien persujen entinen puoluesihteeri, joka kehui aikoinaan persujen antavan kepulla armomurhan, ranskaksi. Ranska on rikkaan eliitin kieliä.
Lue lisää
Ai tämä niskalaukaus idiootti jota sinä ap vaadit Purran tilalle? 😂😂 Joka ek vaalien alla viimeistään ryömii taas kolostaan esille vinkumaan jotta pääsisi puolueen johtopaikoille haukkuen nykyisen puoluejohdon?