Miehet loisivat Suomessa ja muualla, kuten naisetkin ja koomikko kerjää muita puolustamaan heidän maataan.
Tuollainen porukka joutaakin Venäjän haltuun ja käskettääksi, että oppivat käyttäytymään.
Milloin ukrainalaiset alkavat puolustamaan maataan?
12
73
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Miksi länsimaiden päättäjät eivät hoida asiaa? Ikäänkuin kuin isänmaa olisi jotenkin huono arvo.
- AnonyymiUUSI
Miksi ukrainalaiset eivät tee muuta kuin ulisevat.
- AnonyymiUUSI
Kas kas, ryssätrolli heräsi päiväuniltaan. Nyt sitten lautasellinen toissapäiväistä kaalisoppaa syömään.
- AnonyymiUUSI
Meilläpäin ainakin on ukrainalaisia naisia, vanhuksia, lapsia ja hyvin nuoria miehiä. Iäkkäämpiä miehiä en ole nähnyt mitä nyt jotenkin ontuvia tms. selkeästi sairaita.
- AnonyymiUUSI
Mitä jos aikoinaan suomalaiset miehet olisivat olleet tuollaisia vellihousuja?
Tai olihan ranta ruotsalaiset niitä Munsalan soutajaa. Niitä en pidäkään suomalaisina vaan loisina. - AnonyymiUUSI
1milj jättänyt Maan taakseen eivätkä halua kuolla hullun zelen puolesta
- AnonyymiUUSI
Tarkoitit varmaankin etteivät halua hullun Putlerin takia kuolla
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitit varmaankin etteivät halua hullun Putlerin takia kuolla
Tarkoitit varmaan, että ovat venäläisiä, kuten kaikki ukrainalaiset.
- AnonyymiUUSI
Ukrainalaisia nuoria ja perheitä asuu Espanjassa runsaasti. Myös venäläisiä on asumassa pysyvästi Espanjassa. Ovat ilmeisesti saaneet oleskeluluvan maassa.
Minkähän vuoksi nämä ovat maanpaossa?
Vain pitääkö ajatella, että nämä ovat tehneet viisaan valinnan. - AnonyymiUUSI
Meidän talokompleksiimme muutti yli 100 ukrainalaista, joista hieman vajaa puolet oli ikäluokassa 30-50 vuotiaita olevia miehiä. Kerran koiralenkillä kuulin, kun joku suomalainen huusi parvekkeeltaan pihalla parveileville ukromiehille "why don't you go back and fight Russia?!" Yksi ukroista huusi "we don't want die" ja toinen huusi "Zelenski crazy f*ck!". Ei taida olla taistelutahto korkeella.
- AnonyymiUUSI
Videolla katselin jäähyväisiä Puolan raja-asemalla.
Miehet rivät pääse pois Ukrainasta. - AnonyymiUUSI
Ukrainassa niin harvalla maata että osa ISO osa joutus kokonaan puolustamaan jonkun muiden maita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3838436Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1732800- 131142
- 76988
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61903- 25886
- 55863
- 64832
- 46806
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72792